Moja Gdynia

Moja Gdynia

piątek, 20 stycznia 2012

Informacje o odbywających się w najbliższy weekend gdyńskich imprezachPrzedstawiamy informacje o odbywających się w najbliższy weekend gdyńskich imprezach, a także propozycje na pożyteczne spędzenie wolnego czasu. Mamy nadzieję, że zarówno sami Państwo z nich skorzystają, jak i poinformują mieszkańców.

Historia Małego Księcia według Sceny 138Gdyńska Scena 138 zaprasza w sobotę (21 stycznia) do Centrum Kultury w Gdyni (ul. Łowicka 51) na przedstawienie „Idąc do… czyli historia Małego Księcia”. Spektakl, przeznaczone dla wszystkich dzieci, a także dorosłych, którzy zapomnieli, ale chcieliby sobie przypomnieć, że kiedyś też nimi byli, rozpoczyna się o godz. 19.00.

Zarówno dorośli, jak i dzieci znajdą w spektaklu ciekawe wątki oraz będą mieli szansę zobaczyć ulubione postaci w zupełnie nowym świetle. Reżyserem przedstawiania jest Tomasz Podsiadły, inicjator projektu edukacyjnego Grupa Teatralna Scena 138.

Widzowie zobaczą także wystawę prac Magdaleny Kurek, która zajmuje się scenografią i kostiumami Grupy Teatralnej Scena 138. Zainspirowana spektaklem „Idąc do... czyli historia Małego Księcia” powróciła do pasji, jaką jest malowanie ilustracji do książek dziecięcych. W ten sposób powstało kilkanaście bardzo interesujących prac.


„Idąc do… czyli historia Małego Księcia”

Reżyseria: Tomasz Podsiadły

Asystent reżysera: Marta Łosiewicz

Scenografia i kostiumy oraz wystawa prac plastycznych: Magdalena Kurek

Fotografia: Anna Nowocińska


Obsada:

KSIĄŻĘ Radosław Wika, Jan Zygmuntowski

PILOT Radosław Wika, Jan Zygmuntowski

RÓŻA Magdalena Pośpieszyńska, Karolina Sowińska

ŻMIJA Klaudia Nakulska

LIS Miron Miotk

KRÓL Ewa Fandrejewsak

PRÓŻNIAK Blanka Balicka oraz Agata Braun,

PIJAK Adam Sobieniecki

BANKIER Magdalena Marczyńska

LATARNIK Dagmara Ochędowska (dzień) oraz Małgorzata Horoszewska (noc), Blanka Balicka (noc)

BADACZ Magdalena Łapot

KWIAT Agata Braun

ZWROTNICZY Agnieszka Romanowska

DOROSŁY 1 Magdalena Pośpieszyńska, Karolina Sowińska

DOROSŁY 2 Natalia Chojnowska

RÓŻE, DOROŚLI, PODRÓŻNI, PTAKI Monika Michniewicz, Anna Posłuszna, Agnieszka Romanowska, Ewa Sobieniecka, Sara Werbińska


Bilety w cenie 15 zł do nabycia w Centrum Kultury w Gdyni oraz Cafe Księgarnia Vademecum, ul. Świętojańska 5.Grupa Teatralna Scena 138 to projekt edukacyjny powstały z inicjatywy Tomasza Podsiadłego we współpracy z Centrum Kultury w Gdyni, Towarzystwem Miłośników Gdyni i Teatrem Miejskim w Gdyni, finansowo wspierany przez Miasto Gdynia. Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży i studentów pragnących rozpocząć swą przygodę z teatrem. Spektakl „Idąc do… czyli historia Małego Księcia” jest zwieńczeniem pracy uczestników ubiegłorocznej edycji projektu.

Bal Dobroczynny gdyńskiej „trójki”
Rada Rodziców oraz Dyrekcja III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni zapraszają w sobotę (21 stycznia) na XII Bal Dobroczynny w Hotelu Nadmorskim (ul. Ejsmonda 2). Początek – godz. 20.00.W programie: licytacje, występy artystów i muzyka.Zaproszenia w cenie 200 zł od osoby do nabycia w sekretariacie szkoły (ul. Legionów 27).Całkowity dochód z balu przeznaczony zostanie na stypendia socjalne i naukowe dla najzdolniejszych uczniów w szkole.Więcej informacji na stronie internetowej: www.balgdynskiejtrojki.pl .

Tea-tralna nocąTea-tralna w Gdyni (Teatr Miejski, ul. Bema 26) zaprasza w sobotę (21 stycznia) o godz. 22.00 na wieczór z cyklu „TEATRALNA NOCĄ czyli klubowo na scenie teatru”.DJ-e oraz muzycy tworzący przeróżne odmiany klubowych dźwięków udowodnią, że muzyka rozrywkowa to prawdziwa sztuka. Dawne kawiarniane tradycje podane zostaną w nowoczesnym klubowym stylu.Wstęp wolny.

Szewc Dratewka w Tea-tralnejTea-tralna w Gdyni (Teatr Miejski, ul. Bema 26) zaprasza w niedzielę (22 stycznia) o godz. 10.00 na „Teatralny poranek dla dzieci” – Teatr KLAPA „Szewc Dratewka”.Koperek i Kminek zapraszają wszystkie dzieci na bajkę o Szewcu Dratewce. Jak zwykle opowiedzą bardzo ciekawą historię. Wiele dzieci na pewno przeczytało książkę Janiny Porazińskiej pod tym samym tytułem. Jeżeli jednak myślą, że znają przygody Dratewki, to są w błędzie. Okazuje się bowiem, że pewne postacie, z pozoru wyglądające na bardzo niewinne, oraz ziejący ogniem smok całkowicie zmieniły tok wydarzeń. Najlepiej przekonać się samemu. Spektakl powstał na podstawie znanego i lubianego wiersza. Oprócz barwnych lalek i porywającej gry aktorskiej, ważnym elementem spektaklu jest muzyka.Wstęp: 10 zł. Liczba miejsc ograniczona.

Science-show i lego-robotyW niedzielę (22 stycznia) w gdyńskim Centrum „Gemini” (ul. Waszyngtona 21) odbędzie się pokaz science-show oraz lego-robotów, którego organizatorami są firmy Fantazjum oraz TwojRobot.pl. Początek – godz. 14.00.Goście interaktywnego pokazu eksperymentów i doświadczeń z chemii i fizyki zobaczą, ale także samodzielnie przeprowadzą doświadczenia z wykorzystaniem suchego lodu, stworzą niezwykłe, kolorowe roztwory, wyprodukują fontannę z piany. Zabawa z nauką, białe fartuchy i gęste opary tajemniczej chemicznej mgły gwarantowane.W drugiej części spotkania uczestnicy poznają sztukę tworzenia robotów z klocków lego. Dowiedzą się, co jest potrzebne do zbudowania robota, jak go zaprogramować oraz jakie są jego możliwości. Można będzie także samodzielnie posterować robotem i wykonać określone zadania: pokonać labirynt, przebić balonik, a może nawet stoczyć bitwę?Wstęp wolny.Kontakt: tel. do organizatora – 500 484 332.

Koncert karnawałowy w gdyńskim Teatrze Miejskim
22 stycznia w Teatrze Miejskim w Gdyni (ul. Bema 26) odbędzie się „Koncert karnawałowy” w ramach cyklu Niedziela Melomana. Początek – godz. 16.00.Wystąpią: Jeanette Bożałek – sopran, Rafał Bartmiński – tenor, Tomasz Radziwonowicz – dyrygent, autor aranżacji, Elbląska Orkiestra Kameralna.W programie:

Wojciech Kilar – „Grande valse” z filmu „Trędowata”,

Ernesto de Curtis – „Wróć do Sorrento”,

Salvatore Cardillo – „Core ‘ngrato”,

Eduardo di Capua – „O sole mio”,

Leo Delibes – Walc z baletu „Coppelia”

oraz arie i duety z operetek Johanna Straussa,

Imre Kalmana i Ferenca Lehara.Prowadzenie koncertu: Krzysztof Dąbrowski.Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie teatru, rezerwacja tel. 58 660 59 46.

Recital piosenki żydowskiejCentrum Kultury w Gdyni (ul. Łowicka 51) zaprasza w niedzielę (22 stycznia) o godz. 19.00 na „Recital Café Piosenka Żydowska” w wykonaniu Sceny Studenckiej i opracowaniu muzycznym Leszka Muchowieckiego na cztery głosy, akordeon, klarnet, pianino i skrzypce. W repertuarze śpiewanym w języku oryginalnym i polskim goście usłyszą m.in. utwory: „Hava nagila”, „Miasteczko Bełz” czy „Bei mir”.

Wystąpią:
Anna Kościuk – absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni, laureatka Festiwalu „Face to face” w Poznaniu;
Karolina Żuk – absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni, wokalistka zespołu „Rzepczyno”, uczestniczka programu „Bitwa na głosy” w grupie Macieja Miecznikowskiego;
Dawid Wojtkiewicz – absolwent prawa, obecnie student Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni, laureat „Szansy na sukces” – repertuar Michała Bajora , finalista koncertu w Sali Kongresowej;

Wojciech Ziółkowski – ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku, koncertuje w kraju i za granicą.

Akompaniament:
Małgorzata Grőn (skrzypce) – w latach 1984-1990 koncertmistrz w Teatrze Muzycznym w Gdyni, koncertuje w kraju i za granicą;
Piotr Zapadka (pianino) – współpracował m.in. z Cezarym Studniakiem, Teatrem Muzycznym w Gdyni;
Leszek Muchowiecki (akordeon) – grający na scenach teatrów trójmiejskich, Teatru Muzycznego i Teatru Wybrzeże – muzyk spektaklu „Fado”;
Marcin Malinowski (klarnet) – założyciel i lider zespołu Meadow Quartet, ukończył Akademię Muzyczną w Gdańsku, swoje umiejętności doskonalił w klasie prof. Jean-Marca Fessarda w Conservatoire Royal de Bruxelles.Koncert poprowadzi Krzysztof Dąbrowski.Bilety w cenie: 20 zł – normalny, 15 zł – ulgowy do nabycia w Centrum Kultury w Gdyni (ul. Łowicka 51) i Cafe Księgarnia Vademecum (ul. Świętojańska 5). Rezerwacja: tel. 58 664 73 77.

W Klubie Filmowym…
Klub Filmowy w Gdyni (ul. Waszyngtona 1) zaprasza w najbliższy weekend (21-22 stycznia) na pokazy dwóch filmów: dramatu rosyjskiego „Syberia, Monamour” oraz francuskiego „Kobiety z 6. piętra”.21 stycznia (sobota)

- godz. 18.00 – „Syberia, Monamour”

- godz. 20.00 – „Kobiety z 6. piętra”22 stycznia (niedziela)

- godz. 18.00 – „Syberia, Monamour”

- godz. 20.00 – „Kobiety z 6. piętra”„Syberia, Monamour”reżyseria: Sława Ross
występują: Lidia Bajraszewska, Nikołaj Kozak, Siergiej Nowikow, Misza Procko
szczegóły: dramat, Rosja, 2011, 102 min

.Środek syberyjskiej tajgi. Tu żyje się na tyle, na ile pozwoli przyroda. Wokół gęsty las i dzikie zwierzęta. Sami ludzie od tych ostatnich różnią się niewiele. Młody Lioszka znajduje oparcie jedynie w leciwym dziadku - matka dawno zmarła, a ojciec wyjechał i mimo słabnącej nadziei na jego szczęśliwy powrót do domu, chłopiec tęsknie wyczekuje ponownego spotkania. Gościem w chatce pośrodku złowrogiej tajgi bywa wyłącznie wuj Jurij, przynoszący wieści z „reszty świata”. Z historią głównego bohatera kontrastuje los żołnierzy, których dowódca jest idealnym ucieleśnieniem okrucieństwa i brutalności systemu. Zimna, obca, zamknięta i odrzucająca pustką samotności Syberia przedstawiona zostaje w sposób niezwykle surowy. Skąpe i wrogie okazują się nie tylko krajobrazy, ale również dusze ludzi. Sława Ross w zapierającej dech sekwencji obrazów pokazuje, niemal biblijne, rozróżnienie dobra i zła oraz życie bez miłosierdzia. Film „Syberia, Monamour” zdobył Nagrodę Specjalną i Srebrnego Anioła na festiwalu Tofifest.„Kobiety z 6. piętra”reżyseria: Jean-Philippe Le Guay
występują: Fabrice Luchini, Sandrine Kiberlaine, Natalia Verbeke
szczegóły: dramat, Francja, 2010, 104 min.Paryż lata 60. Jean-Louis Joubert, poważny makler giełdowy oraz kochający ojciec burżuazyjnej rodziny, odkrywa pewnego dnia, iż na szóstym piętrze budynku, który zamieszkuje, od jakiegoś czasu żyje kohorta uroczych Hiszpanek. Jego uwagę szczególnie przykuwa młoda kobieta imieniem Maria. To właśnie ona pokazuje mu swoje bujne i folklorystyczne życie. Jean-Louis, zauroczony żywiołową grupą pań, po raz pierwszy zapomina o skostniałych konwenansach, które od tak dawna go krępują i poddaje się urokowi Hiszpanek.Cena biletu na każdy z filmów: 10 zł.Strona internetowa Klubu Filmowego w Gdyni: www.klubfilmowy.pl .źródło: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz