Moja Gdynia

Moja Gdynia

piątek, 23 marca 2012

Gdynia na weekend

Tradycyjnie przedstawiamy informacje o odbywających się w najbliższy weekend gdyńskich imprezach, a także propozycje na pożyteczne spędzenie wolnego czasu. 

Hip-hopowa prywatka

Klub Osiedlowy „Apteka” w Gdyni Chyloni (ul. Opata Hackiego 17A) zaprasza dzisiaj (23 marca) na hip-hopową imprezę „Block parties”. Start – godz. 18.00.

W odpowiednią atmosferę wprowadzi projekcja filmu „Beat street”, a potem... mnóstwo niespodzianek i duża dawka dobrej muzyki. W programie m.in. bitwa płci w trzech stylach: hip-hop, locking oraz popping w wykonaniu Adriana „Lipskee” Lipińskiego i Katarzyny „Pop Kate” Zapolskiej. Bohaterowie tanecznej walki oraz bboy Stanisław, Dj Horba, Przemysław „Emote” Domagalski, Dj Zosia i inne osoby przepojone street-dance’ową pasją będą gośćmi panelu dyskusyjnego.


Seanse w stylu retro

Towarzystwo Przyjaciół Orłowa oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej „2. Morskiego Pułku Strzelców” zapraszają w sobotę (24 marca) na trzy seanse filmowe w stylu retro. O godz. 12.00, 14.00 i 16.00 w Domku Żeromskiego (ul. Orłowska 6, wejście od ul. Zacisznej) będzie można zobaczyć przedwojenną komedię muzyczną pt. „Piętro wyżej”.

Pokazy odbędą się dla upamiętnienia rocznicy mobilizacji marcowej Wojska Polskiego (w tym „2. Morskiego Pułku Strzelców”) w 1939 roku.

Premiera filmu w reżyserii Leona Trystana, z muzyką Henryka Warsa, scenariuszem Eugeniusza Bodo i Ludwika Starskiego, odbyła się 75 lat temu – 18 lutego 1937 roku. W zabawnej komedii omyłek wybitną rolę zagrał Eugeniusz Bodo, a obok niego gwiazdy polskiego kina: Helena Grossówna, Józef Orwid, Ludwik Sempoliński i inni. Z filmu pochodzą popularne piosenki Warsa i Starskiego „Umówiłem się z nią na dziewiątą” i „Sexapil” śpiewane przez Eugeniusza Bodo. Projekcje filmu poprzedzi przedwojenna kronika PAT.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.


„Pinokio” w Tea-tralnej

Tea-tralna w Gdyni (Teatr Miejski, ul. Bema 26) zaprasza w niedzielę (25 marca) o godz. 10.00 na „Teatralny poranek dla dzieci” – Teatr KLAPA „Pinokio”.

Historia chłopczyka wystruganego przez stolarza Gepetta. Zaczarowane polano, z którego powstał Pinokio, sprawia że drewniany pajacyk ożywa. Niestety, chłopiec nie należy do grzecznych dzieci, często kłamie, a wówczas jego nos rośnie. Pinokio zdaje sobie sprawę ze swoich błędów, martwi go że sprawia przykrość Gepetto, jednak chęć przeżycia nowej przygody zawsze bierze górę nad rozsądkiem. Pinokio występujący w spektaklu to klasyczna marionetka. Oprócz niej na scenie zaprezentują się lalki „pyskówki”.

Wstęp: 10 zł. Liczba miejsc ograniczona.


Grechuta kontra German

 

Centrum Kultury w Gdyni zaprasza w niedzielę (25 marca) do Domu Rzemiosła (ul. 10 Lutego 33) na koncert „G. kontra G.” – piosenki Marka Grechuty kontra piosenki Anny German. Początek – godz. 16.00. 


Wystąpią: Barbara Broda-Malon – śpiew, Grzegorz Kasperczyk – pianista, aranżer, Sebastian Malon – skrzypek, Michał Żymełka – instrumenty perkusyjne.

Prowadzenie koncertu: Krzysztof Dąbrowski.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Cafe Księgarnia Vademecum (ul. Świętojańska 5) oraz na godzinę przed koncertem.

 

Koncert chóru Cantus


W niedzielę (25 marca) o godz. 18.45 w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Gdyni przy ul. Konwaliowej 13 (Witomino) wystąpi chór mieszany Cantus pod dyrekcją Karola Hilla.
W ramach koncertu muzyki chóralnej ECCO HOMO wysłuchać będzie można kompozycji pasyjnych i wielkopostnych różnych kompozytorów.

Wstęp wolny.

W Klubie Filmowym…

Klub Filmowy w Gdyni (ul. Waszyngtona 1) zaprasza w najbliższy weekend (24-25 marca) na pokazy dwóch filmów: dramatów „Wstyd” oraz „Obca”.

24 marca (sobota)
- godz. 16.00 – „Wstyd”
- godz. 18.00 – „Obca”
- godz. 20.15 – „Wstyd”

25 marca (niedziela)
- godz. 16.00 – „Wstyd”
- godz. 18.00 – „Obca”
- godz. 20.15 – „Wstyd”

„Wstyd”

reżyseria: Steve McQueen
występują: Michael Fassbender, Carey Mulligan
szczegóły: dramat, Wielka Brytania, 2011, 101 min.
ograniczenia wiekowe: 18+

Brian (Michael Fassbender – „Głód”, „Bękarty wojny”), 30-latek, atrakcyjny singiel z Nowego Jorku nie potrafi zapanować nad swym życiem erotycznym. Sytuacja jeszcze bardziej wymyka się spod kontroli, kiedy niespodziewanie wprowadza się do niego siostra (Carey Mulligan – „Driver”, „Była sobie dziewczyna”). Nominowany do Złotych Globów, pulsujący emocjami dramat erotyczny Steve'a McQueena bada naturę seksu, bliskości i związków we współczesnym świecie. „Wstyd” może poszczycić się obszerną listą festiwalowych nominacji i wyróżnień. Zdobył m.in. nagrody w Wenecji, Wielkiej Brytanii czy Los Angeles.

„Obca”

reżyseria: Feo Aladag
występują: Sibel Kekilli, Nizam Schiller, Derya Alabora
szczegóły: dramat, Niemcy, 2010, 119 min.

Umay chce uciec od maltretującego ją męża. Pakuje rzeczy swoje i swojego synka do małej torby, by wyruszyć z Turcji do Niemiec. Łudzi się, że mieszkająca tam rodzina zrozumie jej decyzję i pomoże w rozpoczęciu nowego życia. Cokolwiek się stanie, nie wolno ci oddzielić syna od ojca - sprowadza ją na ziemię matka. Ojciec nie widzi cierpienia córki tylko ujmę na honorze bliskich. W oczach rodziców małżeństwo to związek na dobre i na złe. Nie jest ważne, czy cementowany zaufaniem, czy strachem - musi trwać. Kiedy dziewczyna nie wierzy już w znalezienie oparcia, decyduje się na kolejną ucieczkę... Bohaterka „Obcej” jest gotowa odejść od wpajanych tradycji, zakochać się, a następnie zacząć budować nowy dom dla siebie, swojego syna i nowej miłości. W pewnym momencie jednak dochodzi do niej, że jest już na to za późno. Film Feo Aladag zdobył Nagrodę Specjalną na festiwalu w Berlinie (2010) i został okrzyknięty przez krytykę jedną z ciekawszych propozycji programowych tego wydarzenia. Wyświetlany był również w Sekcji Odkrycia na Warszawskim Festiwalu Filmowym i walczył o Europejską Nagrodę Filmową.

Cena biletu: 10 zł.

Strona internetowa Klubu Filmowego w Gdyni: www.klubfilmowy.pl .


źródło: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz