Moja Gdynia

Moja Gdynia

piątek, 20 kwietnia 2012

Gdynia na weekend


Tradycyjnie przedstawiamy informacje o odbywających się w najbliższy weekend gdyńskich imprezach, a także propozycje na pożyteczne spędzenie wolnego czasu.


Tea-tralna nocą

Tea-tralna w Gdyni (Teatr Miejski, ul. Bema 26) zaprasza w piątek (20 kwietnia) i sobotę (21 kwietnia) o godz. 22.00 na wieczór z cyklu „TEATRALNA NOCĄ czyli klubowo na scenie teatru”.

DJ-e oraz muzycy tworzący przeróżne odmiany klubowych dźwięków udowodnią, że muzyka rozrywkowa to prawdziwa sztuka. Dawne kawiarniane tradycje podane zostaną w nowoczesnym klubowym stylu.

Wstęp wolny.


Mecz futbolu amerykańskiego

W sobotę (21 kwietnia) na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni (ul. Kazimierza Górskiego 10) odbędzie się mecz Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Drużyna Seahawks Gdynia zmierzy się z Kozłami Poznań. Początek – godz. 15.00.

Seahawks po dwóch wygranych i jednej porażce z dorobkiem czterech punktów zajmują trzecią pozycję w lidze. Kozły natomiast w tym sezonie jeszcze nie wygrały. Liczą na pierwszą zdobycz punktową w tym roku i opuszczenie ostatniego miejsca w tabeli. Widzów czeka ciekawe widowisko.

W programie także występy grupy RED POP Seahawks Cheerleaders, pokaz futbolu flagowego sekcji z Kolbud i Olsztyna oraz konkursy dla kibiców z nagrodami.

Wstęp na mecz jest wolny.

Więcej informacji na stronie internetowej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego (PLFA): www.plfa.pl .

 

Koncert The Włodek Stepuro


Bar u Roya w Gdyni przy ul. Śląskiej 40 zaprasza w sobotę (21 kwietnia) na koncert The Włodek Stepuro. Początek – godz. 18.00.

Włodek Stepuro występuje solo – śpiew, gitara akustyczna (unplugged). W jego repertuarze znajduje się muzyka rockowa i poezja śpiewana


Wstęp wolny.


Koncert Dominica Johna Sebastiana

Kawiarnia Caffe Anioł w Gdyni (ul Kilińskiego 6) zaprasza w sobotę (21 kwietnia) na koncert Dominica Johna Sebastiana. Początek – godz. 19.00.


Dominic John Sebastian to singer-songwriter tworzący pełne pasji i emocji piosenki z gatunku folk-rock/folk-pop, które będzie można usłyszeć w akustycznym wykonaniu na gitarę i wokal.

Wstęp wolny.


Gdynia świętuje Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi w najbliższą niedzielę (22 kwietnia) w Gdyni będzie można wymienić makulaturę na sadzonkę drzewka, pobawić się na rodzinnym festynie i zbudować „Zawiszę Czarnego” z… kartonów.

„Drzewko za makulaturę”

Dziennik Bałtycki wraz z Miastem Gdynia zapraszają w niedzielę (22 kwietnia), w godz. 11.00-15.00, do Parku Kolibki na akcję ekologiczną „Drzewko za makulaturę” i festyn.

Każda osoba, która przyniesie 5 kg makulatury wraz ze specjalnym kuponem wyciętym z „Dziennika Bałtyckiego”, otrzyma w prezencie sadzonkę drzewa lub krzewu.

Podczas rodzinnego festynu dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach z elektryczności oraz podziwiać wielkie bańki mydlane. W programie także bezpłatne przejażdżki na koniach, dmuchane zamki, ścianka wspinaczkowa, konkursy z nagrodami. Będzie również stoisko gdyńskiej kampanii „Pies w wielkim mieście”.


„Recykling daje owoce”

Z okazji Dnia Ziemi Centrum Wychowania Morskiego zaprasza w niedzielę (22 kwietnia) na Skwer Kościuszki. W godz. 11.00-17.00 przy fontannie uczestnicy akcji „Recykling daje owoce” budować będą model żaglowca „Zawisza Czarny” – z kartonów.

Każdy, kto przyniesie zużyte i sprasowane kartony, otrzyma garść owoców. Model żaglowca powstanie z dostarczonych materiałów. Dodatkowo uczestnicy akcji będą mogli zwiedzić Zawiszę.

Akcja „Recykling daje owoce” odbędzie się w tym tygodniu także w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

Szczegóły na stronach internetowych: www.cwm.zhp.pl , www.cycling-recycling.eu , www.rekarton.pl .


„Złota rybka” w Tea-tralnej

Tea-tralna w Gdyni (Teatr Miejski, ul. Bema 26) zaprasza w niedzielę (22 kwietnia) o godz. 11.00 na „Teatralny poranek dla dzieci” – Teatr KLAPA „Złota rybka”.

Koperek i Kminek choć są przyjaciółmi, bardzo się ze sobą kłócą. Czasami są to kłótnie na żarty, czasem jednak na serio, tak jest tym razem. W dodatku mali widzowie czekają na rozpoczęcie spektaklu o „Złotej Rybce”. Gdy Koperek i Kminek dochodzą w końcu do porozumienia i chcą wspólnie rozpocząć bajkę okazuje się, że pojawiają się problemy z obsadą tytułowej roli. Koperek i Kminek też chętnie znaleźliby się w tej roli. Do końca przedstawienia akcja trzyma widza w napięciu. Jak zwykle Koperek i Kminek wprowadzają wiele zamieszania, które jeszcze bardziej komplikuje sytuację. Jaki będzie finał bajki?

Wstęp: 10 zł. Liczba miejsc ograniczona.


Biesiada Literacka z Janiną Paradowską

Klub Marynarki Wojennej „Riwiera” w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza w niedzielę (22 kwietnia) na „Biesiadę Literacką”. Gościem spotkania będzie znana polska dziennikarka i publicystka polityczna – Janina Paradowska. Początek – godz. 12.00.

Janina Paradowska – komentatorka życia politycznego, absolwentka polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracę dziennikarską zaczynała jako depeszowiec i pracownik działu miejskiego w popołudniówce „Kurier Polski”, piśmie  Stronnictwa Demokratycznego, w którym została publicystką, z krótką przerwą na pracę w tygodniku „Przyjaciółka”. Potem, od 1982 r. w „Życiu Warszawy”, m.in. jako kierownik działu politycznego w 1990 r., wcześniej w dziale nauki i oświaty. Tematyką polityczną zajmuje się od 1989 r. W „Polityce” od 1991 r.

Laureatka wielu nagród dziennikarskich, m.in. Fundacji Pruszyńskich, nagrody im. Adolfa Bocheńskiego, fundacji im. Andrzeja Urbańczyka, Dziennikarz Roku 2002 w plebiscycie miesięcznika „Press”. Od lat wygrywa rankingi czytelników na najpopularniejszego autora „Polityki”.

W poniedziałki prowadzi Poranek w Radiu TOK FM. Inicjatorka Salonów „Polityki” w Krakowie, obecnie raz w miesiącu prowadzi taki salon w Piwnicy Pod Baranami, poprzednio przez 4 lata w Klubie pod Jaszczurami, gdzie gościli wszyscy najważniejsi polscy politycy, ale także biznesmeni, ludzie kultury i mediów.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Liczba miejsc ograniczona.


Palcem po mapie – podróż do Panamy


Ośrodek Badań Latynoamerykańskich zaprasza rodziców z dziećmi w wielu 6-9 lat na kolejną podróż „Palcem po mapie” Ameryki Łacińskiej – w niedzielę (22 kwietnia) o godz. 12.30 do kawiarni Caffe Anioł w Gdyni (ul. Kilińskiego 6).

Kto i po co wykopał Kanał Panamski? Dlaczego mahoniowa gitara jest najcenniejsza? Skąd się biorą perły? Odpowiedzi na te pytania (i kilka innych) będzie można poznać podczas spotkania poświęconego Panamie.

Wstęp jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja i otrzymanie jej potwierdzenia. Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: obl@obl.com.pl  .


Więcej informacji na stronie internetowej: www.obl.com.pl .


Żonkilowy finał „Pól Nadziei”

Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni zaprasza na finał „Pól Nadziei na Pomorzu”, który odbędzie się w niedzielę (22 kwietnia) w godz. 13.00-17.00 w gdyńskim Centrum Kultury i Rozrywki „Gemini” (ul. Waszyngtona 21).

Podczas rodzinnego festynu wystąpią zespoły: „Smuglers”, „Logan Route”, „Formacja”, „Johny Roger”. W programie także pokazy grupy Cheerleaders Asseco Prokom oraz brazylijskiej sztuki walki – ABADA Capoeira Gdynia. Będzie można wziąć udział w licytacji piłki do koszykówki z autografami zawodniczek Lotosu Gdynia.

Podczas festynu zostaną także rozdane nagrody i wyróżnienia dla przedszkolaków biorących udział w konkursie plastycznym „Świąteczna kartka wielkanocna”. Słodkości dla uczestników festynu przygotują uczniowie Technikum Hotelarsko-Gastronomicznego w Gdyni oraz Koło Gospodyń Wiejskich z Leśna. Tego dnia rozdawane będą żonkile – symbole łączności z nieuleczalnie chorymi.

Warto przy okazji wspomnieć, że w Gdyni rozpoczęto budowę Stacjonarnego Hospicjum dla Dzieci. Każdy, kto chciałby wspomóc ten szczytny cel, może uczynić to wrzucając do skarbonki – puszki datki. Stoją one już w kilku miejscach: restauracjach  Contrast Cafe, F. Minga, Trafik, Pueblo, kawiarni Cafe Cyganeria, Klubie Desdemona, Hotelu Nadmorski, SONY Salonie Muzycznym, Happy Seven Hostel, Galerii Malucha, sklepie Villeroy&Boch oraz Centrum Kultury i Rozrywki „Gemini”.

W niedzielę (22 kwietnia) kafejki, w których ustawiono hospicyjne skarbonki, przygotują specjalne słodkie „żonkilowe menu”. Część kwoty ze sprzedaży przeznaczona zostanie na budowę hospicjum.


Koktajl Artystyczny

Klub Marynarki Wojennej „Riwiera” w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza na „Koktajl Artystyczny”. Podczas „Koncertu Młodych Talentów” wystąpią wykonawcy z Gdyńskiej Szkoły Artystycznej. Początek – godz. 17.00.

Kwietniowy Koktajl Artystyczny to kolejna prezentacja młodych wokalistów. Wykonawcy sięgną do ambitnych utworów znanych kompozytorów i sław piosenki rozrywkowej. Sala gdyńskiej Riwiery rozbrzmiewać będzie muzyką na żywo.

Wstęp wolny.


W Klubie Filmowym…

Klub Filmowy w Gdyni (ul. Waszyngtona 1) zaprasza w najbliższy weekend (21-22 kwietnia) na pokazy dwóch filmów: „Wszystkie odloty Cheyenne'a” i „Pewnego razu w Anatolii”.

21 kwietnia (sobota)
- godz. 15.30 – „Wszystkie odloty Cheyenne'a”
- godz. 17.45 – „Pewnego razu w Anatolii”
- godz. 20.30 – „Wszystkie odloty Cheyenne'a”


22 kwietnia (niedziela)
- godz. 15.30 – „Wszystkie odloty Cheyenne'a”
- godz. 17.45 – „Pewnego razu w Anatolii”
- godz. 20.30 – „Wszystkie odloty Cheyenne'a”

„Wszystkie odloty Cheyenne'a”

reżyseria: Paolo Sorrentino
występują: Sean Penn, Frances McDormand, Judd Hirsch
szczegóły: komedia/dramat, Włochy, Irlandia, Francja, 2011, 118 min.

Porywający, wyśmienity, na przemian – prześmieszny i wzruszający – ten film to popis aktorstwa dwukrotnego zdobywcy Oscara – Seana Penna („Obywatel Milk”, „Rzeka tajemnic”, „21 gramów”). Trudny do rozpoznania pod burzą kruczoczarnych włosów, z uszminkowanymi na czerwono ustami Penn wciela się w rolę ekscentrycznego rockmana. Tytułowy Cheyenne za sprawą jednego wydarzenia wyruszy w wypełnioną przedziwnymi zdarzeniami podróż życia i przekona się, że największy życiowy odlot, wciąż jest jeszcze przed nim. Najnowszy film Paolo Sorrentino („Boski”) wzbudził olbrzymie emocje w Cannes i otrzymał jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień festiwalu. Niemniej, na pewno trzeba też zwrócić uwagę na nieodłączny element „Wszystkich odlotów Cheyenne'a”, czyli doskonałą ścieżkę dźwiękową.

„Pewnego razu w Anatolii”

reżyseria: Nuri Bilge Ceylan
występują: Muhammet Uzuner, Yilmaz Erdogan, Taner Birsel, Ahmet Mumtaz Taylan
szczegóły: kryminał/dramat, Turcja, Bośnia i Hercegowina, 2010, 150 min.

Jak pisali krytycy - najpiękniejszy film w konkursie festiwalu w Cannes 2011, od pierwszej chwili uwodzący widzów mimo braku fabularnego rozwiązania w finale i powolnego rytmu. Na pierwszy rzut oka wyróżnione Grand Prix "Pewnego razu w Anatolii" sprawia wrażenie kryminału. W burzliwą noc mała kolumna samochodów jedzie pustą szosą - od studni do studni. To zapis poszukiwań zwłok zamordowanego mężczyzny, którego oprawca był zbyt pijany, by zapamiętać, gdzie zakopał ciało. Nie wiemy, kto, jak i dlaczego zabił. Jednak kulisy zbrodni szybko schodzą na drugi plan. W chłodnej opowieści o nużącej podróży policjantów, prokuratora, lekarza i podejrzanego, najistotniejsze stają się relacje między bohaterami, ich pozornie nieznaczące uwagi, urwane rozmowy. Reżyser rysuje wyrazisty obraz tureckiego społeczeństwa. Są tu tematy znane już z filmów twórców z tego kraju: rozdarcie między wartościami Wschodu i Zachodu czy starcie tradycji z nowoczesnością. Ale opierając się na prawdziwej historii, Ceylan tworzy też uniwersalną opowieść o moralności. W "Pewnego razu w Anatolii" bezduszne procedury i oficjalne kodeksy rozmijają się z rzeczywistością, a bohaterowie miotają się wśród sprzecznych oczekiwań otoczenia. Kryminał zamienia się w mocne kino społeczne.

Cena biletu: 10 zł.

Strona internetowa Klubu Filmowego w Gdyni: www.klubfilmowy.pl .

źródło: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz