Moja Gdynia

Moja Gdynia

środa, 18 kwietnia 2012

Gdynia świętuje Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi w najbliższą niedzielę (22 kwietnia) w Gdyni będzie można wymienić makulaturę na sadzonkę drzewka, pobawić się na rodzinnym festynie i zbudować „Zawiszę Czarnego” z… kartonów.

„Drzewko za makulaturę”

Dziennik Bałtycki wraz z Miastem Gdynia zapraszają w niedzielę (22 kwietnia), w godz. 11.00-15.00, do Parku Kolibki na akcję ekologiczną „Drzewko za makulaturę” i festyn.

Każda osoba, która przyniesie 5 kg makulatury wraz ze specjalnym kuponem wyciętym z „Dziennika Bałtyckiego”, otrzyma w prezencie sadzonkę drzewa lub krzewu.

Podczas rodzinnego festynu dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach z elektryczności oraz podziwiać wielkie bańki mydlane. W programie także bezpłatne przejażdżki na koniach, dmuchane zamki, ścianka wspinaczkowa, konkursy z nagrodami. Będzie również stoisko gdyńskiej kampanii „Pies w wielkim mieście”.


„Recykling daje owoce”


Z okazji Dnia Ziemi Centrum Wychowania Morskiego zaprasza w niedzielę (22 kwietnia) na Skwer Kościuszki. W godz. 11.00-17.00 przy fontannie uczestnicy akcji „Recykling daje owoce” budować będą model żaglowca „Zawisza Czarny” – z kartonów.

Każdy, kto przyniesie zużyte i sprasowane kartony, otrzyma garść owoców. Model żaglowca powstanie z dostarczonych materiałów. Dodatkowo uczestnicy akcji będą mogli zwiedzić Zawiszę.

Akcja „Recykling daje owoce” odbędzie się w tym tygodniu także w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

Szczegóły na stronach internetowych: www.cwm.zhp.pl , www.cycling-recycling.eu , www.rekarton.pl


źródło: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz