Moja Gdynia

Moja Gdynia

wtorek, 24 kwietnia 2012

Gdyńska Wielka Majówka2 maja przypada Dzień Flagi Narodowej Rzeczpospolitej Polskiej, a dzień później 221. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oprócz patriotycznych uroczystości początek miesiąca to także czas tradycyjnych „majówek”. W Gdyni propozycji na spędzenie wolnego czasu nie zabraknie. Szykuje się naprawdę długie świętowanie. 

28 kwietnia (sobota)

Wodowanie monety z ORP „Błyskawica”

28 kwietnia (sobota) o godz. 11.00 na pokładzie ORP „Błyskawica” odbędzie się „wodowanie” 2-złotowej monety z wizerunkiem tej jednostki – pierwszej z serii monet Narodowego Banku Polskiego z wizerunkami okrętów RP „Okręty Polski”.

Tego dnia, również od godz. 11.00, będzie można wymienić przy „Błyskawicy” zwykłą monetę o nominale 2 zł na tę z wizerunkiem okrętu! Do wyczerpania zapasów.

Dodatkowo 28 kwietnia (sobota) oraz 3 maja (czwartek) „Błyskawicę” będzie można zwiedzić bezpłatnie. 4 maja (piątek) okręt zamknięty dla zwiedzających.


Puchar Pomorza Amatorskiego MMA

28 kwietnia (sobota) w hali sportowej przy Zespole Sportowych Szkół Ogólnokształcących w Gdyni (ul. Władysława IV 54) odbędzie się Puchar Pomorza Amatorskiego MMA.

Harmonogram zawodów:
- godz. 7.30-9.00 – ważenie zawodników;
- godz. 9.30 – uroczyste otwarcie;
- godz. 10.00 – start zawodów.

Zawodnicy rywalizować będą w kategoriach: Full Contact MMA (senior), Ograniczonej Formule MMA oraz junior. Dodatkowo odbędą się walki pierwszego kroku w kategorii kadet, junior oraz senior. Kategorie wagowe: -62 kg, -67 kg, -73 kg, -80kg, -87 kg, -96 kg, +96 kg.

Zgłoszenia (imię, nazwisko, nazwa klubu, kategoria wagowa oraz grupa, w której startuje zawodnik) należy przesyłać do 25 kwietnia na adres mailowy: klub@mmagdynia.pl .Opłata startowa wynosi 55 zł (po 25 kwietnia – 80 zł).

Więcej informacji na stronie internetowej: www.mmagdynia.pl .


Zawody strzeleckie

28 kwietnia (sobota) na parkurze strzeleckim przy ul. Wolności 22b w Gdyni zostaną rozegrane zawody w strzelectwie dynamicznym w ramach ogólnokrajowej Ligi Action Air.

Każdy zawodnik musi zostać przeszkolony lub okazać licencję startową. Szkolenie odbędzie się w godz. 9.00-13.00. Koszt: 25 zł/os.

Harmonogram zawodów:
- godz. 13.00-14.30 – rejestracja;
- godz. 14.30-14.45 – otwarcie;
- godz. 15.00-18.00 – zawody;
- godz. 18.00-18.30 – weryfikacja;
- godz. 18.30-18.45 – zakończenie zawodów.

Wpisowe: 15 zł. Można skorzystać z broni przygotowanej rzez organizatorów zawodów.
Zapisy drogą mailową: tyslewicz@gmail.com – do 27 kwietnia oraz w dniu zawodów (w przypadku wolnych miejsc).

Więcej informacji na stronach internetowych: www.actionair.pl i www.strzelnicagdynia.pl .


28-29 kwietnia (sobota-niedziela)

Zwiedzanie okrętu

Marynarka Wojenna zaprasza 28 i 29 kwietnia (sobota i niedziela) w godz. 10.00-16.00 na zwiedzanie okrętu rakietowego typu Orkan przy molo MW w Basenie Prezydenta (w pobliżu ORP „Błyskawica”).


29 kwietnia (niedziela)

Gdynia Trail Running

29 kwietnia (niedziela) odbędzie się bieg pod nazwą Gdynia Trail Running, rozpoczynający cykl Salomon Trail Running 2012. Zawodnicy ścigać się będą po naturalnych ścieżkach – malowniczych duktach Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Od godz. 10.00 czynne będzie centrum zawodów w dzielnicy Witomino Leśniczówka, przy przejściu ul. Wielkokackiej w ul. 2. Pułku Strzelców.

Zawodnicy będą mieli do pokonania ponad 500 metrów przewyższeń na niecałych dziesięciu kilometrach. W programie także biegi młodzieżowe z podziałem na kategorie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich oraz marsz nordic walking na dystansie 9,4 km, który wchodzi w skład Sportowego Pucharu Pomorza.

Harmonogram zawodów:
- godz. 11.30 – bieg szkół podstawowych;
- godz. 12.00 – bieg szkół gimnazjalnych;
- godz. 12.30 – bieg szkół ponadgimnazjalnych;
- godz. 13.00 – bieg główny;
- godz. 13.20 – nordic walking.

Wpisowe do biegu głównego i marszu nordic walking – 15 zł do 27 kwietnia i 20 zł w dniu imprezy.

Zapisy na stronie internetowej: www.elektronicznezapisy.pl .

Więcej informacji na stronie internetowej: www.gosirgdynia.pl .


Koncert muzyki Stanisława Moniuszki

Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków zaprasza w niedzielę (29 kwietnia) do Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) na koncert „Mieć w miłości kraj ojczysty” – muzykę Stanisława Moniuszki. Początek – godz. 12.00.

Obowiązują bilety wstępu do muzeum: 7 zł – normalny, 4 zł – ulgowy. Przedsprzedaż w kasie muzeum od 24 kwietnia. Liczba miejsc ograniczona.


Koncert Orkiestry Promenadowej

29 kwietnia (niedziela) w sali widowiskowej Domu Rzemiosła (ul. 10 Lutego 33) odbędzie się koncert Orkiestry Promenadowej Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni pod dyrekcją Grzegorza Karłowicza. Początek – godz. 16.00.

Wystąpią: Sylwia Romaniecka – trąbka, Jakub Falkowski – trąbka, Jakub Parchem – trąbka, Adam Brusznicki – śpiew, Irena Lewkowicz – akompaniament.

W programie: przeboje muzyki klasycznej, filmowej, latynoamerykańskiej oraz polskiej i światowej muzyki rozrywkowej.

Prowadzenie koncertu: Krzysztof Dąbrowski.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Cafe Księgarnia Vademecum (ul. Świętojańska 5) oraz na godzinę przed koncertem.


Chcemy być nowocześni – finisaż i jazzowy koncert

29 kwietnia (niedziela) w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) odbędzie się finisaż wystawy „Chcemy być nowocześni. Polski design 1955-1968” z koncertem jazzowym w wykonaniu Przemka Dyakowskiego z zespołem. Początek – godz. 18.00. .

Wystawa pochodzi z kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie. W stolicy cieszyła się ogromną popularnością wśród zwiedzających – zobaczyło ją 35 tys. widzów. Pokazuje jeden z najciekawszych okresów w polskim wzornictwie, architekturze wnętrz i sztuce użytkowej, kiedy najbardziej pożądaną cechą dzieła sztuki i najważniejszym pojęciem stała się nowoczesność. Prezentowanych jest ok. 180 przedmiotów, m.in. meble, tkaniny, ceramika, szkło i plakaty. Ekspozycję wzbogacają liczne materiały dokumentacyjne – fotosy i fragmenty z ówczesnych filmów, plakaty i okładki czasopism, powiększenia fotografii archiwalnych przedstawiających przedmioty, wystawy, wnętrza mieszkalne i użyteczności publicznej.

Wstęp wolny.

Organizatorzy wystawy: Miasto Gdynia, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny/Centrum Designu Gdynia oraz Muzeum Miasta Gdyni.


29-30 kwietnia (niedziela-poniedziałek)

Memoriał im. Dariusza Olejniczka

Rugby Club Arka Gdynia po raz pierwszy organizuje Memoriał imienia Dariusza Olejniczaka, zmarłego tragicznie w 2005 r. zawodnika klubu. Na obiektach Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Olimpijskiej w dniach 29-30 kwietnia (niedziela-poniedziałek) zostanie rozegrany międzynarodowy młodzieżowy turniej rugby.

Zagrają m.in.: Baltica Kaliningrad, Orkan Sochaczew, Lechia Gdańsk oraz RC Arka Gdynia. Młodzi sportowcy rywalizować będą w kategoriach: żak, młodzik i kadet.

Harmonogram zawodów: 
29 kwietnia (niedziela)
- godz. 9.00 – treningi, mecze sparingowe w kategorii żak;
- godz. 10.15 – treningi, mecze sparingowe w kategorii młodzik;
- godz. 11.30 – treningi, mecze sparingowe w kategorii kadet;
- godz. 14.00 – Ekstraliga Rugby – RC Arka Gdynia - Orkan Sochaczew;
- godz. 16.30 – I Liga Rugby – RC Arka II Gdynia - MKS Pogoń Siedlce;

30 kwietnia (poniedziałek)
- godz. 9.30 – zbiórka, odprawa techniczna zespołów;
- godz. 10.00 – rozpoczęcie zawodów w kategorii żak;
- godz. 11.30 – wręczenie nagród w kategorii żak;
- godz. 11.45 – rozpoczęcie zawodów w kategorii młodzik;
- godz. 12.40 – wręczenie nagród w kategorii młodzik;
- godz. 12.45 – rozpoczęcie zawodów w kategorii kadet;
- godz. 13.45 – wręczenie nagród w kategorii kadet, zakończenie zawodów.

Dariusz Olejniczak przebył klasyczną drogę gdyńskiego sportowca-rugbisty. Niemal z ulicy przeszedł do tej dyscypliny i praktycznie od razu zaczął odnosić sukcesy. Na jego talencie szybko poznali się trenerzy. Zagrał m.in. w mistrzostwach świata juniorów. Potem występował w seniorskiej Reprezentacji Polski Rugby.

Darek był filarem gdyńskiej Arki (mistrzem Polski w latach 2004 i 2005), uwielbianym przez szalikowców, z których się wywodził. Waleczny, ambitny, o żelaznych płucach, nie pękał przed nikim. Dla swoich bohater, dla innych brutal, ale z pewnością postać wyjątkowa. „Olej”, bo taki miał pseudonim, występował w trzeciej linii młyna. Na boisku, ale nie tylko, uchodził za wielkiego wojownika. Ceniony był nie tylko za umiejętności, ale także za twardość w grze. Czasami był aż za twardy. Zdarzały mu się czerwone kartki.

Zginął w wypadku motocyklowym 21 września 2005 r. na skrzyżowaniu ulic Powstańców Warszawy i Ceynowy w Sopocie.

Organizatorzy turnieju: RC Arka Gdynia przy wsparciu Miasta Gdynia i Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.


1 maja (wtorek)

Pierwszy wycieczkowiec

1 maja (wtorek) ok. godz. 13.00 do gdyńskiego portu zawinie ponad 250-metrowy statek pasażerski „MSC Lirica”, który rozpocznie tegoroczny sezon wycieczkowców. W Gdyni cumować będzie do godz. 18.00.

„MSC Lirica” pływa pod panamską banderą. Na pokład może zabrać 2 200 pasażerów w 780 kabinach. Załogę stanowi 760 osób. Na statku jest m.in. kilka barów i restauracji, dwa baseny, pole do minigolfa, ścieżka do joggingu i teatr na 713 osób. 
W tym sezonie „MSC Lirica” przypłynie do Gdyni tylko raz, więc tym bardziej warto wybrać się do portu.


Tramwaj wodny

1 maja rusza sezon tramwajów wodnych, na razie w ograniczonej skali. W dniach 1-6 maja oraz w pozostałe majowe weekendy mieszkańcy Gdyni i turyści będą mogli podróżować do Jastarni, czując wiatr we włosach i podziwiając nadmorskie widoki.

Z Gdyni jednostka wypływać będzie o godz.: 9.30, 13.00 i 17.00. Powrót z Jastarni o godz.: 11.15, 15.15 i 18.45.

Ceny biletów: normalny – 14 zł, ulgowy – 7 zł. Opłata za przewóz roweru – 3 zł.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.zkmgdynia.pl .


2 maja (środa)

Dzień Flagi

2 maja (środa) to Dzień Flagi Narodowej Rzeczpospolitej Polskiej, święto obchodzone w Polsce od 2004 r. Gdyńskie uroczystości odbędą się na Skwerze Kościuszki przy Płycie Marynarza Polskiego. Początek – godz. 12.00.


Otwarte koszary

Z okazji Dnia Flagi Marynarka Wojenna zaprasza 2 maja (środa) na dzień otwartych koszar w 3. Flotylli Okrętów w Gdyni Oksywiu (rondo Bitwy pod Oliwą). Jednostki będzie można zwiedzać w godz. 10.00-16.00.


Muzeum w akcji!

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza 2 maja (środa) na serię kulturalnych i edukacyjnych działań związanych z emigracją, podróżami i żeglugą morską pt. „Muzeum w akcji!”. Data nie jest przypadkowa, ponieważ obchodzony będzie wówczas Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Podczas wielu ciekawych i niestandardowych akcji będzie można poznać historyczne powiązania Gdyni z ruchem emigracyjnym, dowiedzieć się: jaką rolę odgrywał na przestrzeni lat gdyński Dworzec Morski, jak zbudować statek i kreatywnie wykorzystać mapę oraz co oznaczała gorączka złota.

W programie: wspólne malowanie wielkiego modelu statku transatlantyckiego, warsztaty artystyczne projektowania portfeli ze starych map, wykład o kulinarnych kulisach polskich, gra miejska odkrywająca emigracyjną przeszłość Gdyni ukrytą w przestrzeni miasta, wyjątkowy pokaz filmu niemego na „Darze Pomorza” z improwizowaną muzyką.

Ster na kolor
Dworzec Morski, ul. Polska 1, godz. 12.00-17.00

Akcja malowania wielkiego statku transatlantyckiego w Dworcu Morskim. Jego makieta zostanie zbudowana według zasad nowoczesnego wzornictwa i przy użyciu ekologicznych materiałów budowlanych m.in. drewna i tektury. Uczestnicy wydarzenia pomalują model pod okiem projektantów Pomorskiego Stowarzyszenia Projektantów PoCoTo.

Transatlantyk od kuchni
Dworzec Morski, ul. Polska 1, godz. 16.00-17.30

Wykład kulinarny poświęcony jedzeniu, zwyczajom serwowania dań oraz charakterystyce restauracji na polskich statkach pasażerskich m.in. M/S „Piłsudski” i  M/S „Batory” w latach 30. Prezentacji towarzyszyć będzie wyjątkowo smakowita degustacja wybranych zimnych zakąsek z oryginalnych przedwojennych kart menu. Prowadzenie: Barbara Męczykowska – słuchaczka Studium Doktoranckiego Historii na Uniwersytecie Gdańskim, pracuje nad rozprawą doktorską na temat zwyczajów żywieniowych w II RP.

Poznaj Dworzec Morski
Dworzec Morski, ul. Polska 1, godz. 12.00-16.00 (grupy co 30 min.)

Spacer po zabytkowym budynku portowym, obsługującym w przeszłości zamorski ruch pasażerski. Prowadzenie: Marcin Szerle – gdynianin, historyk i przewodnik turystyczny po Trójmieście, doktorant w Instytucie Historii Uniwersytetu Gdańskiego.

Gra miejska – Śladami emigranta
Plac Grunwaldzki przy Teatrze Muzycznym, od godz. 12.00 – zgłoszenia, godz. 13.00 – start

Rywalizujące ze sobą zespoły będą przemierzać miasto i rozwiązywać zadania w jak najkrótszym czasie. Przy pomocy map i tekstów uczestnicy rozszyfrują zagadki związane z architekturą, urbanistyką i historią portu w Gdyni. W różnych punktach miasta wskazówek udzielać będą specjalni informatorzy, przebrani w charakterystyczne stroje z okresu międzywojennego. Zespoły, które zdobędą najwięcej punktów, otrzymają atrakcyjne nagrody! Koncepcja: Paweł Różyński – gdynianin, pasjonat historii miasta, prowadzi serwis internetowy popularyzujący wiedzę o Gdyni.

Warsztaty – Projektuj z mapą!
Dworzec Morski, ul. Polska 1, godz. 12.00-17.00

Warsztaty artystyczne projektowania oraz szycia portfeli i torebek podróżnych z dawnych map i starych atlasów geograficznych. Prowadzenie: Dominik Rudasz, Natalia Osuch – młodzi trójmiejscy artyści, prowadzą liczne warsztaty z twórczego recyclingu i upcyclingu dla dzieci i młodzieży.

Widowisko filmowe – Film w żagle
Nabrzeże Pomorskie przy „Darze Pomorza”, al. Jana Pawła II, godz. 21.00-22.30

Plenerowy pokaz kina niemego na statku „Dar Pomorza” z muzyką na żywo. Widzowie obejrzą „Gorączkę złota” z 1925 roku w reżyserii Charliego Chaplina przy dźwiękach muzycznych improwizacji  w wykonaniu zespołu Wojtek Mazolewski Quintet.

„Gorączka złota” – legendarny Włóczęga, tym razem jako samotny i cherlawy poszukiwacz złota, dołącza do krzepkich, rosłych mężczyzn i ich gorączkowej gonitwy w nieznane. Niezwykle barwna chaplinowska komedia, w której błyskotliwa i przewrotna fabuła staje się pretekstem dla całej serii klasycznych filmowych gagów.

Wojtek Mazolewski Quintet – jeden z ciekawszych współczesnych polskich zespołów jazzowych w składzie: Oskar Torok – tr, Marek Pospieszalski – sax, Joanna Duda – piano, Michal Bryndal – dr, Wojtek Mazolewski – bas.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.muzeumemigracji.pl .


Optyczne czary mary w gdyńskim EXPERYMENCIE

 

Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza 2 maja (środa) oraz w dniach 4-6 maja (piątek-niedziela) do wspólnego eksperymentowania. Oprócz stałej wystawy na gości czeka nowa, interaktywna ekspozycja „Kalejdoskop – Przewrotne OKO” prezentująca fascynujące zjawiska ze świata optyki.

 

Wystawę tworzy ponad 30 stanowisk prezentujących zjawiska ilustrujące m.in.: powstawanie pozornych i rzeczywistych obrazów, załamanie światła czy trójwymiarowe widzenie. Ekspozycja pomaga zrozumieć działanie aparatu fotograficznego czy światłowodu, tajniki luster, a także powstawanie trójwymiarowego obrazu.

 

Na gości czekają:

- największy w Polsce kalejdoskop o długości prawie 2,5 m;

- magiczny sześcian, czyli iluzja znikającej ręki;

- zamiana twarzy – płynna zamiana obrazów twarzy między dwoma osobami;

- lustrzane 3D – w pełni trójwymiarowy obraz bez wykorzystywania okularów;

- kolorowe promienie, czyli „nawijanie” światła na szpulkę.

 

Wystawa została przygotowana z myślą zarówno o dzieciach, jak i dorosłych. Stworzyli ją pasjonaci fizyki i dydaktyki: mgr inż. Krzysztof Horodecki i dr Bogdan Zajdziński – nauczyciele, dyrektorzy szkół z wieloletnim stażem.

UWAGA! 1 maja (wtorek) oraz 3 maja (czwartek) Centrum Nauki EXPERYMENT będzie nieczynne.

Informacje o biletach i godzinach otwarcia na stronie internetowej: www.experyment.gdynia.pl .


3 maja (czwartek)

Święto Konstytucji

3 maja (czwartek) przypada  221. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Poniżej program gdyńskich uroczystości.

- godz. 8.00 – podniesienie wielkiej gali banderowej na okrętach MW RP w Porcie Wojennym Gdynia;
- godz. 9.30-10.30 – uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny z modlitwami ekumenicznymi w Kościele Garnizonowym w Gdyni Oksywiu;
- godz. 10.00-11.20 – uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele NMP przy ul Świętojańskiej;
- godz. 11.20-11.30 – przemarsz uczestników uroczystości ul. Świętojańską oraz Żwirki i Wigury pod pomnik Konstytucji 3 Maja przy ul. Słowackiego;
- godz. 11.30-11.50 – złożenie wiązanek kwiatów pod pomnikiem Konstytucji 3 Maja.

Tu można kupić flagi!

Niech w te dni nasze miasto wygląda uroczyście. Oto lista punktów, w których można kupić w Gdyni flagi narodowe: sprzedaż detaliczna – Urząd Miasta Gdyni, kiosk (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54); Miejska Informacja (ul. 10 Lutego 24); Księgarnia św. Pawła (ul. Armii Krajowej 26); Suweniry Gdyni (ul. 3 Maja 19/1); Kinga (ul. Wójta Radtkego 36/40, Box 11); Katrin S.C. (ul. Wójta Radtkego 29/35); sklep harcerski „Druhna” (ul.10 Lutego 23); PHU „Clipper”  (al. Jana Pawła II 11); „Smart” (al. Jana  Pawła II 5); In medio (Multikino, al. Jana Pawła II 14); „Cepelia” (ul. Świętojańska 2/4); „Ars Christiana” (ul. 10 Lutego 35); sklep „Desant” (ul. Portowa 4); sprzedaż hurtowa – hurtownia „Polus”  (ul. Warszawska 28-30).


Otwarcie sezonu żeglarskiego

Prezydent Miasta Gdyni i Zarząd Yacht Klubu Polski Gdynia zapraszają 3 maja (czwartek) o godz. 16.00 na uroczyste podniesienie bandery i otwarcie sezonu żeglarskiego 2012, połączone z odsłonięciem pomnika gen. Mariusza Zaruskiego, który po renowacji stanął na terenie klubu. Uroczystość odbędzie się przed budynkiem YKP (od strony portu jachtowego im. Gen. M. Zaruskiego).

W programie:
- oficjalne otwarcie sezonu żeglarskiego 2012, podniesienie bandery YKP Gdynia;
- odsłonięcie pomnika gen. M. Zaruskiego;
- ogłoszenie wyników konkursu plastycznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pt. „Pod żaglami z gen. M. Zaruskim”;
- wręczenie nagród wyróżnionym uczniom;
- otwarcie wystawy pokonkursowej;
- spotkanie klubowe.

Generał Mariusz Zaruski (urodził się 31 stycznia 1867 r. w Dumanowie, zmarł 8 kwietnia 1941 r., zamęczony w więzieniu NKWD w Chersoniu na Ukrainie) – pionier polskiego żeglarstwa i wychowania morskiego. Postać wszechstronna – fotografik malarz, poeta i prozaik. Marynarz, żeglarz i podróżnik. Konspirator, zesłaniec, legionista, ułan, wreszcie generał Wojska Polskiego i adiutant prezydenta RP. Taternik, grotołaz, ratownik, instruktor i popularyzator narciarstwa i turystyki górskiej. Współzałożyciel Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w 1909 r. Instruktor harcerski ZHP i wychowawca młodzieży. Przez całe życie poświęcał się intensywnej działalności państwowej i społecznej. Był jednym z miłośników żeglarstwa, którzy w 1924 r. powołali Yacht – Klub Polski. Wybrano go na pierwszego komandora tej organizacji.


Dobre po polskie

Klub Marynarki Wojennej „Riwiera” (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza 3 maja (czwartek) o godz. 18.00 na koncert pt. „Dobre bo polskie”.

W programie polskie arie i pieśni m.in. z oper „Halka”, „Hrabina” oraz popularne przedwojenne piosenki: „Walc Francois”, „Ja się boję sama spać”, „Na pierwszy znak”, „Nie kochać w taką noc to grzech”.

Wystąpią: Anna Osior i Daniel Saulski – śpiew, Paulina Leda – akompaniament.
Wstęp: 15 zł. Rezerwacje pod nr. tel. 58 661 30 96, od poniedziałku do soboty w godz. 13.00-17.00.


4 maja (piątek)

Prezentacja turystyczna Rostoku

4 maja (piątek) w godz. 16.00-20.00 na Placu Grunwaldzkim w Gdyni odbędzie się ROADSHOW 2012 – prezentacja oferty turystycznej Rostoku.

Przedstawiciele niemieckiego ośrodka turystycznego, agencji rozwoju gospodarczego i organizacji „Hanse Sail” będą zachęcać do spędzenia wakacji i urlopu w Rostoku. Gdynianie i goście miasta dowiedzą się, jakie atrakcje turystyczne i kulturalne czekają na nich w Rostoku, a także otrzymają informacje o noclegach oraz możliwości podróży promem z Gdyni do Rostoku.

Odbędzie się także losowanie nagród. Do wygrania weekendowy pobyt w Rostoku oraz wycieczka żaglowcem podczas Hanse Sail 2012 w tym mieście.


DAYGLOW – muzyka, taniec i kolor

Spektakularne przedstawienie łączące energetyczną muzykę, sztukę, taniec, elektryzujące efekty specjalne i… kąpiel w farbie. Takie atrakcje czekają 4 maja (piątek) w Hali Sportowo-Widowiskowej w Gdyni (ul. Kazimierza Górskiego 8) podczas kolorowej  imprezy  DAYGLOW, w godz. 17.30-4.00.

Wystąpią: R3HAB – holenderski Dj, jeden z najbardziej znanych remixerów światowej sceny muzycznej, Sidney Samson – Dj z Holandii, jeden z prekursorów muzyki Dutch house, polski duet GLASSESBOYS, prezentujący  połączenie melodyjnych, klubowych i energetycznych brzmień, wraz ze światowej sławy wokalistką Angie Brown, holenderski duet BassJackers, bracia z Rosji Matisse&Sadko oraz Jonas Stenberg.

Gośćmi specjalnymi będą: Mat Grabowski i Darek Lichacz. Support: Chocolate Lollipops, Sucre D’orge i Dabek.

Pomysł na tego typu zabawę zrodził się wśród studentów w USA. Dayglow to impreza podczas której uczestnicy zabawy oblewani są specjalną, fluorescencyjną farbą. Bez obaw - farba jest zmywalna i nietoksyczna, a wystrzeliwana jest ze specjalnych armatek umieszczonych na scenie.

Bilety w cenie 120 zł do kupienia: na wlotki.pl, ticketpro.pl, w salonach Empik oraz w kasie Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia”.

Trailer Dayglow 2012http://www.youtube.com/watch?v=nvpSOFQcp1c . Więcej informacji na stronach internetowych: www.facebook.com/DayglowPoland oraz www.dayglowtour.com .5-6 maja (sobota-niedziela)

Zwiedzanie okrętów

Marynarka Wojenna zaprasza 5 i 6 maja (sobota-niedziela) w godz. 10.00-16.00 na zwiedzanie niszczyciela min i trałowca przy molo MW w Basenie Prezydenta (w pobliżu ORP „Błyskawica”).


I tradycyjnie co w Klubie Filmowym…

Klub Filmowy w Gdyni (ul. Waszyngtona 1) zaprasza w dniach 27 kwietnia-2 maja (piątek-środa) na pokazy dwóch filmów: „Połów szczęścia w Jemenie” i „Wyspa skazańców”.


„Połów szczęścia w Jemenie”

reżyseria: Lasse Hallstrom
występują: Emily Blunt, Ewan McGregor, Kristin Scott Thomas
szczegóły: dramat/komedia/romans, Wielka Brytania, 2011, 107 min.

Pełna ciepłego humoru produkcja Simona Beaufoya - autora scenariuszy do takich filmów, jak: „Slumdog. Milioner z ulicy”, „127 godzin” oraz Lasse'a Halströma - reżysera „Kronik portowych”, „Czekolady” i „Co gryzie Gilberta Grape'a”. Zamknięty w sobie Fred (Ewan McGregor - m.in. „Autor widmo”, „Debiutanci”) pracuje dla rządowego Departamentu ds. Rybołówstwa i nie może odnaleźć życiowej drogi, tkwiąc w nieudanym małżeństwie. Piękna i odnosząca sukcesy Harriet (Emily Blunt – „Władcy umysłów”, „Młoda Wiktoria”) jest energiczną menadżerką w wielkiej korporacji. Oboje poznają się za sprawą pewnego szalonego marzenia jemeńskiego szejka, który chce sprowadzić ławicę łososi na... pustynię! Dzięki niesamowitemu, acz przepełnionemu wiarą i nadzieją, planowi bogacza bohaterowie przypomną sobie co oznacza dawno przez nich zapomniane słowo „szczęście”.

Projekcje rozpoczynają się o godz. 20.15, a w weekend 28 i 29 kwietnia dodatkowo o godz. 16.00.

„Wyspa skazańców”


reżyseria: Marius Holst
występują: Stellan Skarsgard, Benjamin Helstad, Trond Nilssen, Kristoffer Joner
szczegóły: dramat, Norwegia, Francja, Szwecja, Polska, 2010, 120 min.

Norwegia, początek XX wieku. Pełna śniegu i przejmującego zimna, odizolowana od świata wyspa Bastøy, na której działa ośrodek poprawczy dla nastoletnich chłopców, to istne piekło i obóz pracy, gdzie panuje sadystyczny reżim i nie obowiązuje żaden kodeks praw. Metody wychowawcze stosowane przez opiekunów polegają na psychicznej oraz fizycznej przemocy. W ramach resocjalizacji chłopcy zmuszani są także do wykonywania ciężkiej fizycznej pracy w nieludzkich warunkach. Na wyspę trafia niepokorny 17-letni Erling (Benjamin Helstad), niesłusznie skazany za morderstwo. Od samego początku chłopak ma jeden cel – za wszelką cenę stamtąd uciec. Wkrótce zdaje sobie sprawę, że jego plan oznacza dokonać niemożliwego. W pojedynkę ma nikłe szanse, musi zjednać sobie innych współwięźniów. Musi stawić też opór dyrektorowi ośrodka (Stellan Skarsgård - „Przełamując fale”, „Thor”, „Dziewczyna z tatuażem”), który za wszelką cenę próbuje złamać chłopaka. Erling jednak nie poddaje się i wciąż opracowuje szczegóły ucieczki. W końcu swoją postawą zaraża pozostałych, dochodzi do zbiorowego buntu...

Projekcje rozpoczynają się o godz. 18.00.


Cena biletu: 10 zł.

Strona internetowa Klubu Filmowego w Gdyni: www.klubfilmowy.pl .


źródło: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz