Moja Gdynia

Moja Gdynia

poniedziałek, 16 kwietnia 2012

POLICJANCI ZATRZYMALI ZABÓJCÓW - ZNALEZIONEGO W LESIE 45-LATKA

W nocy z piątku na sobotę policjanci zatrzymali 3 osoby w sprawie zabójstwa do którego doszło w nocy z 10 na 11 kwietnia. Za przestępstwo zabójstwa oraz spalenie zwłok mężczyzny grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności. Dzisiaj sprawcy zostaną doprowadzeni do sądu, z wnioskami o zastosowanie tymczasowego aresztowania.

Do zbrodni doszło w nocy z 10 na 11 kwietnia  2012 roku. 45-latek spotkał się ze swoimi znajomymi. Jak ustalili policjanci, w pewnym momencie doszło pomiędzy nimi do nieporozumienia, skutkiem tego 45-latek został brutalnie pobity. Sprawcy zapakowali ciało mężczyzny do samochodu i wywieźli go do lasu, a następnie spalili. Przebiegający tamtędy mieszkaniec gminy zauważył ogień i natychmiast powiadomił policję.

Wejherowscy kryminalni w nocy z piątku na sobotę ustalili i zatrzymali trzech podejrzanych mężczyzn w wieku 19, 24 i 53-lat. Sprawcy ukrywali się na terenie powiatu puckiego w wynajmowanym domku. Nie chcieli policjantom otworzyć drzwi, dlatego funkcjonariusze musieli wchodzić do domu siłą. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych, w których ukrywali się sprawcy, policjanci znaleźli
broń palną.

Jeden z zatrzymanych jest mieszkańcem Gdyni natomiast dwaj pozostali to mieszkańcy powiatu puckiego Jak się okazało jeden ze sprawców był poszukiwany listem gończym, a drugi wcześniej odbył karę 25 lat pozbawienia wolności za popełnione przestępstwo zabójstwa.

Wczoraj mężczyźni zostali przesłuchani w prokuraturze oraz usłyszeli zarzuty. Za zabójstwo grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Dzisiaj sprawcy zostaną  doprowadzeni przez policjantów do sądu, z wnioskami  o zastosowanie tymczasowego aresztowania.
źródło: Rzecznik KWP w Gdańsku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz