Moja Gdynia

Moja Gdynia

piątek, 27 kwietnia 2012

W Gdyni rozpoczyna się sezon turystyczny


1 maja uruchomione zostaną dodatkowe punkty informacji turystycznej, a całoroczna Miejska Informacja będzie pracować dłużej.


Do 30 września Miejska Informacja przy ul. 10 Lutego 24 będzie czynna od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-18.00,  a w soboty, niedziele i święta w godz. 9.00-16.00.

Bałtycki Punkt Informacji Turystycznej, znajdujący się przy al. Jana Pawła II (za Akwarium Gdyńskim), czynny będzie do 30 września od poniedziałku do piątku w  godz. 9.00-18.00, w soboty w godz. 10.00-17.00, a niedziela i święta w godz. 10.00-16.00.

W punktach można otrzymać bezpłatne materiały promocyjne dotyczące Gdyni i okolic oraz zakupić mapy, przewodniki, flagi oraz różnego rodzaju gdyńskie pamiątki.

Również od 1 maja do końca września w centrum miasta (ul. Świętojańska, Skwer Kościuszki, al. Jana Pawła II, Bulwar Nadmorski) spotkać będzie można Lotne Miejskie Punkty Informacji Turystycznej. Są to dwuosobowe patrole udzielające kompleksowej informacji turystycznej na temat Gdyni i regionu, wyposażone w bezpłatne materiały informacyjno-promocyjne. Obsługują też pasażerów wysiadających ze statków pasażerskich przypływających do Gdyni.

Przypominamy, że pierwszy wycieczkowiec – „MSC Lirica” – przypłynie do Gdyni 1 maja. W porcie cumować będzie w godz. 13.00-18.00. Tego dnia rozpoczyna się także sezon tramwajów wodnych, na razie w ograniczonej skali. Od 1 do 6 maja oraz w pozostałe majowe weekendy mieszkańcy Gdyni i turyści będą mogli podróżować drogą wodną do Jastarni.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.gdyniaturystyczna.pl .

źródło: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz