Moja Gdynia

Moja Gdynia

niedziela, 13 maja 2012

Tradycyjnie przedstawiamy informacje o odbywających się w najbliższy weekend gdyńskich imprezach, a także propozycje na pożyteczne spędzenie wolnego czasu.


Świat ogrodów w Parku Kolibki

W dniach 11-13 maja (piątek-niedziela), w godz. 10.00-19.00, odbywa się kolejna edycja imprezy pod nazwą „Ogród” – wystawa, kiermasz i piknik w wymarzonych „okolicznościach przyrody”, czyli w gdyńskim Parku Kolibki.

Wzdłuż alei spacerowej parku, na trzech polanach, zobaczyć można projekty ogrodów z interesującymi, rzadkimi roślinami. Na licznych stoiskach handlowych zakupić można m.in.: kwiaty rabatowe i balkonowe, drzewa oraz krzewy owocowe i ozdobne. Około 100 wystawców: producentów, szkółkarzy i ogrodników przyjedzie do Gdyni z całego kraju.

Imprezie towarzyszą koncerty. Codziennie w godz. 12.00-15.00 zagrają muzycy Gdańskiej Kapeli Ogrodowej.

„Ogród” to także piknik rodzinny. Dzieci mogą przejechać się na kucykach. Przygotowano dla nich także plac zabaw: zjeżdżalnie, trampolinę, tory przeszkód, samochodziki.

Atrakcją tegorocznej edycji imprezy jest wystawa sprzętów i narzędzi pracy, których używano w gospodarstwach na terenie Kaszub i Kociewia na przełomie XIX i XX w. To tylko część bogatej kolekcji Jerzego Zająca.

Dla dzieci i dorosłych przygotowano interesujące warsztaty – „akademię rękodzieła w plenerze”. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

warsztaty pokazowe
pracownia hobbystyczna „Deco Hobby” i Aleksandra Rusztyn-Morawiec

12 i 13 maja (sobota i niedziela), godz. 12.00-18.00, co dwie godziny
przy stoisku „Deco Hobby” na drugiej polanie

warsztaty zdobienia przedmiotów – technika decoupage, praca z wełną przy wykonywaniu biżuterii z filcu na sucho, ekologiczne warsztaty recyklingu dla dzieci (wykonywanie papierowych kwiatów, zakładek do książek, puszek do warzyw itp.)

warsztaty i pokazy garncarskie
Pracownia Garncarska „ZULA ART”, zajęcia poprowadzi Urszula Pietrzak

12 i 13 maja (sobota i niedziela), godz. 12.00-16.00

warsztaty florystyczne
Agnieszka Gulczyńska i Beata Gojtowska z „Cofficiarni – Dekoracje”

12 maja (sobota), godz. 12.00-18.00
„Rozkosz dla oczu – dekoracje letniego stołu” – pokaz wykonywania elementów dekoracyjnych stołu z wykorzystaniem żywych kwiatów, wielu roślin oraz różnych przedmiotów i naczyń (osoby zainteresowane mogą przynieść na warsztat własne naczynie, wazon, filiżankę itp.)

13 maja (niedziela), godz. 13.00-15.00
„Opakowanie z duszą – floralne pakowanie prezentów” – po pokazie ukazującym możliwości wykonania niebanalnych opakowań, np. prezentów, 10 wybranych w sobotę osób samodzielnie stworzy pracę pod kierunkiem instruktora

warsztaty twórcze dla dzieci
artysta rzeźbiarz Izabela Moroz-Janiszewska

12 maja (sobota) – godz. 12.00-16.00
projektowanie talerzy – uczestnicy będą mieli okazję zostać designerami i zaprojektować swój własny talerz z materiałów przygotowanych przez instruktora

13 maja (niedziela), godz. 12.00-16.00
ryby – dzieci pod okiem instruktora samodzielnie wykonają własne formy przestrzenne przedstawiające różne gatunki ryb z wykorzystaniem: papieru, farb, kredek, pisaków, gazet, kartonów itp.

Atmosferę pikniku podkreśli zaplecze gastronomiczne – dania z grilla, ale również szlachetne sery, swojskie wędliny, pieczywo, miody, wina. 

Cena biletu wstępu: 6 zł (dzieci do lat 7 – wstęp wolny).

Dojazd od strony Gdyni: trolejbusy linii 21 i 31 oraz autobus linii S (przystanek na wysokości krytego parkingu C.H. „Klif” vis a vis wjazdu do Parku Kolibki), trolejbus linii 26 (przystanek przy C. H. „Klif”), SKM (stacja Gdynia Orłowo); od strony Sopotu: trolejbusy linii 21 i 31 oraz autobus linii S (przystanek przy Parku Kolibki), SKM. Trolejbus linii 21 w niedzielę (13 maja) kursować będzie jak w pozostałe dni tygodnia.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.ogrod-gdynia.pl .


VHS HELL

Klub Tea-tralna w Gdyni (Teatr Miejski, ul. Bema 26) zaprasza dzisiaj (11 maja) na kolejny pokaz filmów klasy B z cyklu VHS HELL. Początek – godz. 22.00.

Tradycyjnie widzowie zobaczą dwa skandalicznie źle nakręcone, a przy tym szalenie zabawne i rozrywkowe filmy, które wygrzebane zostały z odmętów jednej z trójmiejskich wypożyczalni wideo.

W programie:
„Neon Maniacs”, reż. Joseph Mangine, 1986

Drugi i jak na razie ostatni film w karierze reżyserskiej Josepha Mangine’a to kwintesencja kina grozy lat 80. Bohaterami są nastolatki z San Francisco, które wpadają na trop przerażającej tajemnicy – pod mostem Golden Gate mieszka banda gotowych na wszystko morderców! Tajemnicze istoty rozpoczynają polowanie. Przygotujcie się na świetne efekty specjalne, gore, soundtrack z czasów, kiedy MTV grało muzykę oraz niebanalnie zaprojektowane potwory. Czysty kult!

„Hollywood Cop”, reż. Amir Shervan, 1987

Reżyserem filmu jest twórca „Samurai Cop” – jednego z najbardziej nieprawdopodobnych obrazów, jakie zostały zaprezentowane w ramach VHS HELL! „Hollywood Cop” to nic innego jak chałupniczo nakręcone kino akcji. Zero aktorstwa, brak scenariusza, wąsy, umyta koza i syn legendarnego Roberta Mitchuma w roli głównej. Prawdopodobnie jeden z najlepszych filmów, jakie kiedykolwiek będzie dane wam zobaczyć!

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona.


Bieg Europejski

Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza 12 maja (sobota) na Bieg Europejski. Centrum zawodów oraz start i meta usytuowane będą naprzeciwko Akwarium Gdyńskiego (al. Jana Pawła II).

Jako pierwsi o godz. 10.00 wystartują uczestnicy Marszu Europejskiego. Po nich na trasę wyruszą uczniowie szkół podstawowych (godz. 11.00, dystans – 1 km), gimnazjalnych (godz. 11.30, dystans – 2 km) i ponadgimnazjalnych (godz. 12.00, dystans – 3 km).

O godz. 13.00 w biegu głównym wystartuje prawie 2 tys. zawodników. Zmierzą się na dystansie 10 km. Trasa, składająca się z dwóch pętli po 5 km, prowadzić będzie od Akwarium Gdyńskiego – Skwerem Kościuszki, ul. Świętojańską, al. Marsz. Piłsudskiego i Bulwarem Nadmorskim, skąd biegacze skierują swoje kroki z powrotem pod Akwarium i wyruszą na drugie okrążenie.

Zapisy do biegu głównego zostały zakończone. Do Marszu Europejskiego zgłaszać można się w dniu imprezy w biurze zawodów w godz. 8.00-9.45. Udział w marszu jest bezpłatny. W dniu imprezy odbywać się także będą zapisy do biegów młodzieżowych: szkoły podstawowe w godz. 9.00-10.30, gimnazjalne w godz. 9.00-11.00, ponadgimnazjalne w godz. 9.00-11.30.

UWAGA!
Utrudnienia w ruchu: wjazd na Skwer Kościuszki będzie zamknięty w godz. 6.00-18.00. Ul. Świętojańska oraz al. Marsz. Piłsudskiego będą wyłączone z ruchu w godz. 10.00 -15.00. Komunikacja z Kamienną Góra będzie możliwa ulicami: Legionów, Traugutta, Żwirki i Wigury.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.gosirgdynia.pl .


Spotkania z Bohdanem Łazuką

12 maja (sobota) o godz. 14.00 w Empiku w gdyńskim Centrum Handlowym „Klif” (al. Zwycięstwa 256) i 13 maja (niedziela) o godz. 12.00 w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” (ul. Zawiszy Czarnego 1) odbędą się spotkania z aktorem i piosenkarzem Bohdanem Łazuką.

Bohdan Łazuka – jeden z najpopularniejszych i najbardziej lubianych polskich aktorów. W 1961 r. ukończył warszawską PWST. W tym samym roku zadebiutował przed kamerami niewielką rolą w obrazie „Zuzanna i chłopcy”. Jest utalentowanym aktorem filmowym i teatralnym oraz piosenkarzem, którego talent jest najlepiej widoczny w komediach. W 1988 r. zawiesił swoją działalność filmową i powrócił do niej dopiero w 1999 r. rolą w obrazie „Chłopaki nie płaczą” w reżyserii Olafa Lubaszenko. Bohdan Łazuka od początku swojej kariery jest związany z warszawskim Teatrem Syrena.

Wstęp wolny.


Afrosfera

Centrum Współpracy Młodzieży zaprasza 12 maja (sobota), w godz. 17.00-19.30, do klubu Tea-tralna w Gdyni (Teatr Miejski, ul. Bema 26) na drugą edycję Afrosfery – imprezy skierowanej do miłośników Czarnego Lądu, ludzi otwartych na nowe kultury oraz do wielbicieli mody.

Podczas spotkania będzie można podziwiać oryginalne, wielobarwne stroje inspirowane kulturą Afryki, wykonane przez uczestniczki kwietniowych warsztatów batiku i szycia w Gdyńskim Liceum Autorskim.

Więcej o modzie afrykańskiej, tej bardziej i mniej tradycyjnej, opowiedzą goście specjalni – Magdalena Rogalewska, która przez rok pracowała jako wolontariuszka w palcówce misyjnej w Lusace – stolicy Zambii, a także  Joanna Lompart-Chlaściak – właścicielka sklepu internetowego z ubraniami i dodatkami z ekologicznych materiałów wykonanymi zgodnie z zasadami sprawiedliwego handlu w Afryce, Azji i Ameryce Południowej. W programie imprezy również coś dla miłośników muzyki – w świat afrykańskich rytmów gości zabierze grupa warsztatowa bębniarzy wraz z Ksawerym Kuligowskim i Sławomirem Rodriquezem Porębskim.

Program:
- godz. 17.00 – początek imprezy;
- godz. 17.10 – koncert bębnowy grupy z warsztatowej z Ksawerym Kuligowskim i Sławomirem Rodriguezem Porębskim;
- godz. 17.50 – pokaz mody;
- godz. 18.30 – spotkanie z Magdaleną Rogalewską;
- godz. 19.00 – spotkanie z Joanną Lompart-Chlaściak;
- godz. 19.30 – zakończenie imprezy.

Więcej informacji: www.facebook.com/Afrosfera . Kontakt: afrosfera@gmail.com .


Tea-tralna nocą

Klub Tea-tralna w Gdyni (Teatr Miejski, ul. Bema 26) zaprasza 12 maja (sobota) o godz. 20.00 na „Tea-tralną nocą, czyli klubowo na scenie teatru”.

DJ-e oraz muzycy tworzący przeróżne odmiany klubowych dźwięków udowodnią, że muzyka rozrywkowa to prawdziwa sztuka. Dawne kawiarniane tradycje podane zostaną w nowoczesnym klubowym stylu.

Wstęp wolny.


Giełda Kolekcjonerska

13 maja (niedziela) w Muzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) odbędzie się kolejna Giełda Kolekcjonerska. To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów, początkujących zbieraczy oraz miłośników staroci i przedmiotów z duszą. Zapraszamy w godz. 10.00-14.00.

W Gdyni działa spore środowisko kolekcjonerów wszelkiej maści. Zbiory niektórych są bardziej okazalsze niż te muzealne. Pasjonaci założyli Gdyński Klub Kolekcjonerów, a giełda jest jego owocem. W muzeum będzie można podziwiać antyki, kupić, sprzedać lub wymienić się przedmiotami z kolekcji. Będzie w czym wybierać, ponieważ oprócz kolekcjonerów z Trójmiasta i Pomorza swoje zbiory zaprezentują także goście z sąsiednich województw.

Osoby chcące wystawić swoje przedmioty powinny przyjechać godzinę wcześniej, aby je spokojnie wyeksponować.

Wstęp wolny. 


„Damska szafa” i „Ale szycie” w Aptece


Klub Osiedlowy „Apteka” w Gdyni Chyloni (ul. Opata Hackiego 17A) zaprasza 13 maja (niedziela) na akcję wymiany ubrań i akcesoriów oraz warsztaty patchwork.

W godz. 11.00-14.00 organizatorzy zapraszają panie, które poszukują nowych akcentów do swojej garderoby lub chcą uszczuplić zawartość swoich szaf. Limit cenowy podczas wymiany to 15 zł za jedną rzecz.

W godz. 16.00-20.00 będzie można wykonać torby ekologiczne, jaśki, pokrowce na telefony, serwetki, opakowania – wszystko na co pozwoli kreatywność. Warsztaty będą prowadzone przez Agatę Jaworską – profesjonalistkę, pasjonatkę, laureatkę konkursów patchworkowych i lalkarskich. Wszyscy uczestnicy oraz uczestniczki proszone są o przyniesienie z domu tkanin, nici, guzików bądź tasiemek.
Liczba miejsc ograniczona. Zapisy na wymianę lub warsztaty mailowo: klubosiedlowyapteka@gmail.com lub telefoniczne: 513 385 495.


„Szewc Dratewka” w Tea-tralnej

Tea-tralna w Gdyni (Teatr Miejski, ul. Bema 26) zaprasza 13 maja (niedziela) o godz. 11.00 na „Teatralny poranek dla dzieci” – Teatr KLAPA „Szewc Dratewka”.

Koperek i Kminek zapraszają wszystkie dzieci na bajkę o Szewcu Dratewce. Wiele osób na pewno przeczytało książkę Janiny Porazińskiej pod tym samym tytułem. Jeżeli jednak myślą, że znają przygody Dratewki, to są w błędzie. Okazuje się bowiem, że pewne postacie, z pozoru wyglądające na bardzo niewinne, oraz ziejący ogniem smok całkowicie zmieniły tok wydarzeń.
Wstęp: 10 zł. Liczba miejsc ograniczona.


Palcem po mapie – podróż do Nikaragui


Ośrodek Badań Latynoamerykańskich zaprasza rodziców z dziećmi w wielu 6-9 lat na kolejną podróż „Palcem po mapie” Ameryki Łacińskiej – 13 maja (niedziela) o godz. 12.30 do kawiarni Caffe Anioł w Gdyni (ul. Kilińskiego 6).

Jak wygląda życie w Nikaragui? Wolno, bezstresowo i pachnie dobrym jedzeniem -wyjaśnia wolontariuszka, która spędziła w tym kraju kilka miesięcy i zgodziła się opowiedzieć o swoich wrażeniach i pamiątkach przywiezionych z podróży. Uczestnicy spotkania sprawdzą też, z czego słynie sąsiednie państwo – Kostaryka. Usłyszą o tamtejszym świętym drzewie, żyjących w okolicy wielorybach i linach okrętowych pachnących bananami.

Wstęp jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja i otrzymanie jej potwierdzenia. Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: obl@obl.com.pl  .
Więcej informacji na stronie internetowej: www.obl.com.pl .


Przeboje polskiego kina

Teatr Miejski w Gdyni (ul. Bema 26) zaprasza 13 maja (niedziela) o godz. 16.00 na koncert z cyklu „Niedziela Melomana” pt. „Przeboje polskiego kina”.

Wystąpią: Konstanty Wileński – fortepian oraz Cappella Gedanensis.

W programie m.in. muzyka z filmów: „Noce i dnie”, „Ogniem i mieczem”, „Pan Tadeusz”, „Polskie drogi”, „Trędowata”, „Vabank”.

Prowadzenie: Krzysztof Dąbrowski.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie teatru. Rezerwacja: tel. 58 660 59 46.


Przypominamy również, że do 12 maja (sobota) trwa 37. Gdynia Film Festival. Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.fpff.pl/ .

źródło: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz