Moja Gdynia

Moja Gdynia

piątek, 1 czerwca 2012

Gdynia na weekend


Tradycyjnie przedstawiamy informacje o odbywających się w najbliższy weekend gdyńskich imprezach, a także propozycje na pożyteczne spędzenie wolnego czasu. Najbliższe dni upłyną przede wszystkim po znakiem zlotu okrętów wojennych – BALTOPS 2012 (1-4 czerwca), ale nie zabraknie imprez towarzyszących, np. wielkiego festynu rodzinnego z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 3 czerwca na plaży miejskiej i Bulwarze Nadmorskim. Wszystkie szczegóły znajdziecie Państwo na stronie internetowej: www.gdynia.pl.


Gdyński Dzień Dziecka

Zabawy i festyny, wspólne czytanie książek - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na Dzień Dziecka w Gdyni. Imprezy dla dzieci zaczynają się w piątek 1 czerwca, a ich kulminacją będzie niedzielny Wielki Festyn Rodzinny.

więcej szczegółów:
www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_76847.html

**************

BALTOPS 2012 w Gdyni

Od piątku 1 czerwca do poniedziałku 4 czerwca w Gdyni odbędzie się faza portowa największych międzynarodowych ćwiczeń morskich na Bałtyku – BALTOPS 2012. W gdyńskim porcie cumować będzie prawie 30 okrętów, reprezentujących bandery 12 państw.

Mieszkańcy i turyści będą mogli nie tylko zobaczyć, ale i zwiedzić większość okrętów uczestniczących w manewrach.

W sobotę 2 czerwca od 10:00 do 16:00 - będzie można wejść na pokłady polskich okrętów zacumowanych w Basenie Prezydenta. Będą to trałowce ORP "Gardno", ORP "Jamno" i ORP "Mielno".

W niedzielę 3 czerwca od godziny 10:00 do 16:00 wybrane okręty cumujące w centrum Gdyni (Basen Prezydenta) i w Porcie Wojennym na Oksywiu będą udostępnione do zwiedzania. W tych samych godzinach na lotnisku MW w Babich Dołach zaprezentowane zostaną samoloty i śmigłowce Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

więcej szczegółów:

**************

Football Film Festival w Klubie Filmowym

Football Film Festival
, międzynarodowy festiwal filmowy poświęcony piłce nożnej startuje w piątek 1 czerwca w Gdyni. Przez pięć dni projekcji będzie można obejrzeć w sumie 21 filmów fabularnych i dokumentalnych, w tym polskie kroniki futbolowe. Projekcje odbędą się w
Klubie Filmowym (ul. Waszyngtona 1).

Football Film Festival to nowa międzynarodowa impreza, która skierowana jest nie tylko do pasjonatów piłki nożnej, ale również do osób, które chcą poznać sport od innej, niecodziennej strony, poznać życiowe losy największych nazwisk piłki nożnej i zajrzeć za kulisy największych rozgrywek. Dokumenty i fabuły o prawdziwych ludziach, sportowcach, drużynach i klubach piłkarskich pokażą prawdziwe emocje w czasie meczu, odsłonią co dzieje się w szatni, jak rozmawiają między sobą piłkarze i sędziowie czy jak kibice przygotowują się do dopingu swoich drużyn i jaką rolę w ich życiu odgrywa piłka nożna.

więcej szczegółów:
www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_76978.html

**************

„Świadectwa wzlotu... Antka Kochanka" – wrocławski teatr gościnnie w CK

Centrum Kultury zaprasza na komedię: „Świadectwa wzlotu... Antka Kochanka", którą recenzenci teatralni uznali za najlepszy grany w tym roku spektakl we Wrocławiu.

Przedstawienie bierze udział w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. W związku z tym gdyńskie spektakle będą ocenianie przez recenzentów.


Spektakl można obejrzeć: w piątek 1 czerwca o godz. 19.00; w sobotę 2 czerwca o godz. 19.00; w niedzielę 3 czerwca 2012 r. o godz. 16.00.

**************

IX Gdynia Blues Festival

piątek 1 czerwca godz. 16.00
- koncerty na Skwerze Arki Gdynia (u zbiegu ulicy Piłsudskiego i Bulwaru Nadmorskiego), wstęp wolny
•  Blue Jay Way
•  Nie Strzelać do Pianisty
•  Joanna Knitter Blues & Folk Connection
•  The Red Phone (Holandia)
•  Gienek Loska Band

sobota 2 czerwca godz. 16.00 - koncerty na Skwerze Arki Gdynia (u zbiegu ulicy Piłsudskiego i Bulwaru Nadmorskiego), wstęp wolny
•  Tres Hombres
•  Midnight Travel
•  Dr Blues & Soul Re Vision
•  Wild Shooter Band (Włochy)
•  Shanna Waterstown (USA)

niedziela 3 czerwca godz. 16.00 - koncerty na Skwerze Arki Gdynia (u zbiegu ulicy Piłsud-skiego i Bulwaru Nadmorskiego), wstęp wolny
•  Graf Hotel
•  Boogie Chilli
•  Blues Brothers Show
•  Jan Gałach Band
•  CREE

poniedziałek 4 czerwca godz. 20.00 – koncert Dany Fuchs w klubie muzycznym „Ucho” (ul. św. Piotra 2), bilety w cenie: 60 zł (studencki), 80 zł (normalny)

więcej szczegółów:
www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_76609.html

**************

Żaglowiec Kruzensztern w Gdyni

Jeden z najstarszych, największych i najpiękniejszych żaglowców świata, czarnoburtowy rosyjski Kruzensztern, na cztery dni zawita do Gdyni. Od soboty 2 do wtorku 5 czerwca będzie cumował w basenie Prezydenta, przy kei Nabrzeża Pomorskiego, vis a vis Akwarium Gdyńskiego.

Warto w sobotę, 2 czerwca, w porze poobiedniej wypatrywać go na redzie, gdyż ok. godz. 16.00 spodziewany jest w porcie.

Z pewnością mieszkańcy i turyści ucieszą się z możliwości zwiedzania tego wspaniałego statku. A będzie na to szansa 3 i 4 czerwca w niedzielę i poniedziałek w godzinach od 10.00 do 18.00.

Kruzensztern to drugi co do wielkości czteromasztowy żaglowiec szkoleniowy świata. Został zbudowany w 1926 roku. Początkowo pływał pod nazwą Padwa jako statek towarowy, obecnie pełni funkcje statku szkolnego rybołówstwa. Macierzystą banderą żaglowca jest Rosja.

**************

Sztuka w Gdyni

Do soboty 2 czerwca trwać będzie 
Tydzień Sztuki organizowany przez niepubliczne szkoły prowadzone przez stowarzyszenie In gremio i Społeczne Towarzystwo Oświatowe. To szereg zdarzeń artystycznych, podporządkowanych nadrzędnemu celowi - zaprezentowaniu gdyńskiego środowiska artystycznego i włączeniu mieszkańców Gdyni do różnych działań twórczych.

więcej szczegółów:
www.gdynia.pl/kalendarz/imprez/szczegoly/4244_76702.html

**************

Dzień Dawcy Szpiku dla Ninki i Innych

W sobotę 2 czerwca w Gdyni odbędzie się Dzień Dawcy Szpiku dla Ninki i Innych.
Fundacja DKMS zaprasza potencjalnych dawców do rejestracji w Zespole Wczesnej Edukacji nr 1 w Gdyni (przy ul. Wiczlińskiej 33) w godzinach 10:30-14:00.

więcej szczegółów:
www.gdynia.pl/wydarzenia/70_77010.html

**************

VI Gdyńskie Targi Aktywnej Rehabilitacji

Targi odbędą się w sobotę  2 czerwca  w godz. od 9.00 do 14.00 na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego przy Al. Zwycięstwa 96/98 w Gdyni. Podczas targów zostaną zaprezentowane oferty turystyczne biur podróży oraz sprzęt rekreacyjny. 

Udział w targach potwierdziły już takie firmy jak: Rainbow Tours, Stowarzyszenie Turystyki bez Barier, Sport – on Jarosław Rola, Centrum Techniki Nurkowej, Kolibki Adventure Park, Warsztat Rowerów Nietypowych TROP, Ekajaki, Firma POFAM-POZNAŃ sp.z o.o., oddział CEZAL-BYDGOSZCZ, Nowesporty.pl.

W sali morskiej PPNT osoby niepełnosprawne przedstawią prezentacje dotyczące ich doświadczeń w podróżowaniu po kraju i świecie.

**************

Kiermasz hand made w Caffe Anioł

W sobotę 2 czerwca w godz. 11.00 - 14.00
w Caffe Anioł, ul. Kilińskiego 6 odbędzie się kiermasz rękodzieła, podczas którego będzie można kupić ręcznie wykonaną biżuterię, torebki, szale, dekoracje do domu i inne przedmioty (biżuterię z filcu, oryginalne broszki, kolczyki, naszyjniki, bransoletki i inne).

Wstęp wolny.

**************

Pierwsze urodziny La Manchy

Centrum Języka Hiszpańskiego La Mancha zaprasza na swoje pierwsze urodziny – w sobotę (2 czerwca) o godz. 17.00 do Jazz Cafe w Gdyni (ul. Wielkopolska 401).

W programie:
- Caperucita Roja, czyli Czerwony Kapturek po hiszpańsku w wykonaniu uczniów centrum;
- Camino de Santiago w opowieściach pielgrzyma Macieja Świderskiego;
- Marcin Lisowski i Monika Weisbrodt i ich wspomnienia z Alicante;
- Hanna i Marek Muńko o tym, jak się uczyć, żeby się nauczyć.

Wstęp wolny.

**************

Zobacz to, co najlepsze w Teatrze Miejskim

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza 2 i 3 czerwca 2012 r. o godz. 19.00 na rewelacyjny spektakl „Piaf" Pam Gems w reżyserii Jana Szurmieja. W roli tytułowej Dorota Lulka.
Niekwestionowany hit Teatru Miejskiego w Gdyni. Opowieść o życiu „paryskiego wróbelka", najpopularniejszej francuskiej pieśniarki i fascynującej kobiety! Jej biografia i twórczość fascynują do dziś. Jej życie pełne było porażek i sukcesów, awantur, nieszczęśliwej miłości i rozczarowań. Urodzona i wychowana w rynsztoku dotarła na sam szczyt, a drobną posturą i silnym głosem urzekła wszystkich. Pozostawiła po sobie wspaniałe piosenki i wiarę, że wszystko jest możliwe... O niej jest ten spektakl i o jej niesamowitym życiu. Dorota Lulka, która gra w spektaklu „Piaf" tytułową rolę została za nią uhonorowana szeregiem nagród artystycznych.

Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni, ul. Bema 26. Kasa biletowa: 58 660 59 46 czynna: wtorek - piątek: w godz. 11.00 - 19.00, sobota - niedziela: w godz. 15.00 - 19.00 i zawsze na godzinę przed spektaklem.

**************

Koncert kameralny w Sali Concertino

W niedzielę, 3 czerwca o godz. 18.00 w Sali Concertino rozpocznie się koncert kameralny. Wystąpią wybitni muzycy z Polski i USA: Brunhilda Myftaraj (skrzypce), Adrian Sylveen Mackiewicz (skrzypce), Tomasz Jocz (fortepian).

W programie utwory Bacha, Mendelssohna, Wieniawskiego.

Wstęp wolny. Koncert dofinansowany przez Miasto Gdynia. Dobrowolne datki na rzecz Hospicjum w Gdyni.
źródło:Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz