Moja Gdynia

Moja Gdynia

sobota, 30 czerwca 2012

Gdynia na weekend


Przedstawiamy informacje o odbywających się w najbliższy weekend gdyńskich imprezach, a także propozycje na pożyteczne spędzenie wolnego czasu.

Zwiedzanie okrętów Marynarki Wojennej

W ramach 12. Bałtyckich Targów Militarnych „Balt Military Expo”, które odbywają się w Gdańsku, Marynarka Wojenna zaprasza dzisiaj (29 czerwca) na prezentację okrętów w Gdyni, w basenie Prezydenta.

Do zwiedzania udostępnione będą:
- niszczyciel min ORP „Flaming” – w godz. 10.00-12.00 i 13.00-16.00 przy molo za ORP „Błyskawica”;
- okręt transportowo-minowy ORP „Lublin” – w godz. 10.00-12.00 i 13.00-16.00 w basenie Prezydenta na wysokości Akwarium Gdyńskiego;
- okręt hydrograficzny ORP „Arctowski” – w godz. 10.00-12.00 i 13.00-16.00 w basenie Prezydenta przy molo za ORP „Błyskawica”.

Szczegóły na stronie internetowej: www.baltmilitary.pl.


Nowinki i starocie w gdyńskiej komunikacji

Inauguracja historycznej linii trolejbusowej, prezentacja zabytkowych pojazdów i nowych trolejbusów niskopodłogowych i oczywiście bezpłatne przejażdżki – to atrakcje otwartej dla publiczności uroczystości „Tradycja i nowoczesność”. Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej oraz Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni zapraszają dzisiaj (29 czerwca) o godz. 11.00 do zajezdni trolejbusowej przy ul. Zakręt do Oksywia 1.

Na historycznej linii trolejbusowej nr 326 jeździć będą zabytkowe pojazdy: Škoda 9Tr20 z 1975 r. (jeden z ośmiu sprawnych pojazdów tego typu na świecie, ale zdaniem fachowców najwierniej odrestaurowany), znany już z gdyńskich ulic Saurer 4TIILM z 1957 r. oraz Jelcz 120MTE z 1994 r., któremu przywrócono pierwotny wygląd. Wszystkie zostaną zaprezentowane podczas uroczystości.

Goście zobaczą również dwa Mercedesy O530AC Citaro (konwertowane z autobusów z silnikiem spalinowym na trolejbusy). Co ciekawe to odpowiednio 29 i 30 konwertowany Mercedes w PKT Gdynia. Zaprezentowane zostaną także trzy Solarisy Trollino 12M, które zakupiono dzięki oszczędnościom uzyskanym podczas realizacji projektu „Rozwój proekologicznego transportu publicznego na Obszarze Metropolitalnym Trójmiasta”. W jego trakcie PKT otrzymało już 25 identycznych pojazdów.

Historyczna linia trolejbusowa nr 326

Linia będzie funkcjonowała we wszystkie niedziele i święta od 1 lipca do 30 września bieżącego roku, a w latach następnych od 1 maja do 30 września. Jej numer nawiązuje do historycznej linii trolejbusowej nr 26. Obecna trasa będzie przebiegała od pętli Grabówek SKM (zajezdnia trolejbusowa PKT) przez ul. Morską, Podjazd, 10 Lutego, Świętojańską, al. Zwycięstwa do pętli Orłowo SKM Klif. W trolejbusach linii 326 będzie obowiązywała taryfa zwykła ZKM Gdynia, bilety okresowe oraz bilety metropolitalne MZKZG. Każdego dnia na trasę będą wysyłane dwa zabytkowe trolejbusy, a trzeci będzie stanowił rezerwę.


Dzień Otwarty Stena Line

Stena Line, która w tym roku obchodzi 50. urodziny, zaprasza dzisiaj (29 czerwca) na Dzień Otwarty. W godz. 11.00-18.00 w terminalu promowym przy ul. Kwiatkowskiego 60 w Gdyni będzie można nie tylko zwiedzić statek Stena Spirit (w ubiegłym roku z tej propozycji skorzystało prawie 27 tys. osób), ale także skorzystać z wielu innych atrakcji. O godz. 15.00 na placu przy statku zaśpiewa Sylwia Grzeszczak!

Podczas zwiedzania promu będzie można zobaczyć miejsca na co dzień niedostępne, np. mostek kapitański, zrobić zakupy w sklepie na pokładzie, a nawet potańczyć w dyskotece.

Na placu przy statku czekać będzie mnóstwo atrakcji, zwłaszcza dla dzieci. Wśród nich: przejażdżki nietypowymi rowerami, dmuchany Statek Piratów, wielka trampolina eurobungee i warsztaty ekologiczne.

W programie również kursy tańca. Instruktorki The Salsa Kings przemienią plac manewrowy w miejsce tanecznej fiesty w rytmie gorącej zumby i salsy.

Będzie można spróbować szwedzkich specjałów, a pracownicy Stena Line udzielą informacji o rejsach i atrakcjach Skandynawii.

Dojazd do terminalu bezpłatnym autobusem linii 570, który w piątek kursować będzie co 15 minut sprzed gdyńskiego dworca. Pierwszy odjedzie o godz. 10.30.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.stenaline.pl/promy/dzien-otwarty. 


Literaturomanie, czyli festiwal miłośników książek

Dzisiaj (29 czerwca) kończy się piąty Festiwal „Literaturomanie”.  Zapraszamy do Teatru Miejskiego, w którym można spotkać znakomitych przedstawicieli współczesnej literatury i kultury.

W dzisiejszym programie:

- godz. 18.30 – spotkanie z nominowanymi do NLG 2012 w kategorii „eseistyka” – w tegorocznej edycji w gronie osób wyróżnionych znaleźli się: Adam Lipszyc, Krystyna Czerni, Krzysztof Mrowcewicz, Marian Sworzeń i Filip Springer, dyskusję z poszczególnymi twórcami podejmie krytyk literacki i dziennikarka. Marta Mizuro (Dodatek Literacki Nagrody Literackiej Gdynia);

- godz. 20.00 – Autor! Autor! – spotkanie poetyckie z Piotrem Sommerem, poeta przeczyta wybór swoich najnowszych wierszy oraz podejmie dyskusję z Piotrem Śliwińskim – przewodniczącym Kapituły Nagrody Literackiej Gdynia;

- godz. 21.15 – Andrzej Sosnowski & Chain Smokers – koncert, ubiegłoroczny gdyński laureat specjalnej Nagrody Osobnej Andrzej Sosnowski po raz kolejny połączy siły z grupą Chain Smokers, projektem muzyczno-literackim, opartym na połączeniu muzyki improwizowanej i polskiej poezji współczesnej;

- godz. 22.15 – Jam session – jazzowe standardy oraz improwizacje w wykonaniu zespołu AROKRAWA Quartet.

Stałe punkty festiwalu:

- wystawa „Kartoteka: Reprint” – kopie unikatowych faksymiliów jednego z najbardziej znanych dramatów Tadeusza Różewicza, możliwie wiernie oddające cechy rękopisu, w skoroszycie mistrza znalazły się dwa warianty „Kartoteki”, z 1957 i 1958 roku, zapisane na luźnych kartkach i w kratkowanym bloku, rękopis to nie tylko odmiany tekstu, ale też rysunki i podręczny notatnik autora;

- Vademecum Nagrody Literackiej Gdynia – stoisko księgarniane, na którym można zdobyć książki nominowane i nagradzane w Gdyni, a także poprosić poszczególnych autorów o specjalną dedykację;

- Kiermasz Literaturomaniaka – wybór książek używanych z zasobów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdyni, które będą wymieniane na egzemplarze przynoszone przez uczestników festiwalu. 

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.nagrodaliterackagdynia.pl.


PIF PAF Music Festival

Dzisiaj i w sobotę (29-30 czerwca) w gdyńskim Klubie Muzycznym Ucho (ul. Św. Piotra 2) odbędzie się pierwsza edycja PIF PAF Music Festival. 

Pierwszego dnia, od godz. 18.00, będzie alternatywnie za sprawą Zespołu Kingi Pruś. Publiczność w tajemniczy nastrój wprowadzi State Urge, a rockowej całości dopełnią The Sandhill Gate, In My Pocket oraz Pretty Scumbags. Na koniec pierwszego dnia muzyczna niespodzianka – występ warszawskiej grupy Komety.

W sobotę od godz. 19.00 na scenie zagości hip-hop. Wystąpi niekwestionowana gwiazda tego gatunku, czyli L.U.C – muzyk, producent, performer, kompozytor, autor tekstów oraz reżyser wideoklipów i koncertów. Przed nim zaprezentują się związani z regionem raperzy – Akcja Spontan, Emowski + Qfi, DOD oraz Szara Eminencja. Po północy taneczne after party!

Bilety do kupienia w Klubie Muzycznym Ucho: pierwszy dzień festiwalu – 20 zł, drugi – 25 zł, karnet na dwa dni – 35 zł.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.ucho.com.pl. 


Zacznij wakacje na Szlaku Kulinarnym

 Restauracje na Szlaku Kulinarnym w Gdyni zapraszają od 29 czerwca do 1 lipca do skosztowania specjalnego letniego menu.

Podczas weekendu będzie można zjeść m.in.: carpaccio z czerwonego tuńczyka ze świeżym granatem, pod pierzynką z rukoli, parmezanu i czarnego sezamu, tartę malinową czy kaczą pierś z ravioli oraz sosem marchwiowo-pomarańczowym. Wybrane dania będzie można zamówić w promocyjnej cenie.

Na letnie przysmaki zapraszają restauracje: BOOLVAR CLUB, COCO, CYNAMON, HOLLYWOOD  DINER,  KAPITAN COOK, LA LUNA,  LAVENDA CAFE, ŁYSA ŻYRAFA, PETIT PARIS, POD DĘBEM – HOTEL GDYNIA, SZTUCZKA, TRIO.

W lokalach biorących udział w akcji będzie można otrzymać naklejki z nazwami restauracji. Każdy, kto zbierze co najmniej trzy z różnych miejsc, ma szansę na wygranie nagrody.

Szczegóły na: www.kulinarnagdynia.pl.


Gdyńska Mila Nurkowa

Prawie 100 osób zapisało się do Gdyńskiej Mili Nurkowej. Jedna z największych krajowych imprez sportowych w pływaniu w płetwach w morzu odbędzie się w sobotę (30 czerwca). To jednocześnie IV Mistrzostwa Polski PTTK oraz IV Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Gdyni w długodystansowym pływaniu w płetwach. Zawodnicy rywalizować będą na wodach Zatoki Gdańskiej wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego. Start i meta na plaży Śródmieście.

W programie:
- godz. 10.00 – ceremonia otwarcia mistrzostw – Contrast Cafe przy Bulwarze Nadmorskim;
- godz. 10.15 – koncert zespołu wokalnego Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera”;
- godz. 11.15 – start dzieci i młodzików;
- godz. 11.50 – start juniorów, juniorów starszych i seniorów;
- godz. 12.30 – strat weteranów;
- godz. 14.00 – wręczenie nagród i ceremonia zamknięcia mistrzostw – Contrast Cafe przy Bulwarze Nadmorskim.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.gosirgdynia.pl.


Cudowny początek lata w Gdyni

Gdynia tradycyjnie świętuje nadejście lata niezwykłą imprezą – CudaWiankami. Jak zwykle zadbano o bogaty, różnorodny program, który rozpocznie się w sobotę (30 czerwca) w samo południe, a zakończy po północy.

Do godz. 18.00 będą to: warsztaty, Strefa Relaksu, Cuda Tour – Alternatywne Zwiedzanie Miasta, Cudafunky!, czyli strefa street dance, Bulwar Sztuki, kącik dla dzieci, taneczny flash mob. Oczywiście nie zabraknie konkursów na najpiękniejszy etno i najbardziej pomysłowy eko-wianek.

Od godz. 19.00 na plaży Śródmieście królować będzie muzyka: cztery koncerty polskich i zagranicznych artystów. Wystąpią: SOFA, FISZ EMADE, EBONY BONES! oraz gwiazda wieczoru – TRICKY.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny!

Oto szczegółowy program:

SCENA MUZYCZNA
plaża Śródmieście, godz. 19.00

- godz. 19.00 – SOFA – zespół powstał w 2003 r. w Toruniu, muzycy czerpią z hip-hopu i soulu, wzbogacając muzykę o brzmienia analogowych syntezatorów i przesterowanych gitar;
- godz. 20.15 – FISZ EMADE – Bartek i Piotr Waglewscy, prywatnie bracia, a zawodowo duet producent oraz wokalista i raper, od 2001 r. wydali 9 płyt utrzymanych w stylistyce hiphopowej lub około hiphopowej-elektrycznej, stale eksperymentują, poszukując nowych brzmień;
- godz. 21.30 – EBONY BONES! – prawdziwe nazwisko Ebony Thomas, brytyjska piosenkarka i producentka muzyki elektronicznej, a także performerka, aktorka, ikona awangardowej mody;
- godz. 22.45 – TRICKY – charyzmatyczny wokalista brytyjski, gwiazda trip-hopu, znany ze współpracy z Massive Attack, twórczości solowej, aktorskiej i wielu innych projektów muzycznych angażujących międzynarodowe gwiazdy;
- godz. 24.00 – Akcja Lampiony!, czyli malownicze wypuszczenie w niebo setek lampionów szczęścia;
- godz. 00.30 – zakończenie

Muzycy wystąpią w niezwykłej, architektonicznej oprawie scenograficznej Jarosława Koziary. O godz. 22.00 czarno-biała scena rozbłyśnie gigantyczną ilością barw!

WARSZTATY ALEJA CUDÓW I AKCJA WIANKI
aleja topolowa, godz. 12.00-18.00

Dźwięk o!tworzenie – warsztaty budowania prostych instrumentów muzycznych z przedmiotów codziennego użytku – przyniesionych z domów puszek, butelek, sznurków, gumek, sprężyn, rurek, wiaderek po kiszonej kapuście, kołach rowerowych i innych potencjalnych źródeł dźwięku, będzie można także skorzystać z materiałów przygotowanych przez organizatorów, prowadzenie: Paweł Romańczuk i Andrzej Załęski.
Elektrośmieci – przyniesione z domu stare radia, zepsute głośniki od komputera, elektroniczne zabawki dla dzieci i inne urządzenia generujące dźwięk będzie można przerobić na zasilane energią słoneczną instrumenty muzyczne, prowadzenie: Maciej Wojnicki.
I ty możesz zostać superbohaterem – uczestnicy warsztatów będą mieli za zadanie wypełnić puste maski i emblematy odpowiednią rysunkową treścią, tworząc w ten sposób niepowtarzalne wizerunki herosa lub czarnego charakteru, prowadzenie: Jakub Babczyński i Piotr Szulc.
Exlibris na bis! – dzięki warsztatom uczestnicy będą mogli nie tylko wykonać własny znak graficzny, którym ozdobią swój księgozbiór, ale także zapoznać się z wieloma technikami graficznymi, takimi jak: linoryt, gipsoryt, kolografia czy monotypia, prowadzenie: Marta Sarna Kowalczyk.
Warsztaty sitodruku – uczestnicy będą mogli przygotować własną świętojańska koszulkę, torbę, chustę lub inny dowolny przedmiot nadający się do nadruku sitowego, prowadzenie: Rafał Chomik.
Pin-up – uczestnicy zaprojektują własny, jedyny w swoim rodzaju znaczek, indywidualną przypinkę, prowadzenie: Tomasz Dziemianczuk.
Pomagnesuj sobie – celem warsztatów jest stworzenie magnesu wedle własnego projektu, prowadzenie: Joanna Zastróżna.
AKCJA WIANKI
Etno-wianki – załóż wypleciony samodzielnie wianek świętojański! Kultowe już warsztaty to niepowtarzalna okazja, by pod okiem specjalistek, aktywnie kultywujących ludowe tradycje, stworzyć swoją własną, oryginalną kompozycję kwiatową, prowadzenie: Koło Gospodyń Wiejskich z Lubichowa.
Eko-wianki – wyplatanie alternatywnych wianków z butelek, kartonów, sznurków i gazet, prowadzenie: Dominik Rudasz i Natalia Osuch.

KIDS CORNER
aleja topolowa, godz. 12.00-18.00

Kids Corner to miejsce dla dzieci w wieku przedszkolnym, zwłaszcza dwu i trzylatków. Rodzice mogą bez obaw zostawić swoje pociechy pod opieką wykfalifikowanych przewodników, którzy zaproponują: zabawę w kolorowanki w kartonowej wiosce, układanie klocków, a także warsztaty tworzenia baniek mydlanych. 

CUDA TOUR – ALTERNATYWNE ZWIEDZANIE MIASTA
start: parking przy alei topolowej i Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera”
czas zwiedzania: 60 minut

trasa 1: wille, kamienice, city i polska złotówka
przebieg trasy: parking – ul. Borchardta – ul. Sienkiewicza – ul. Mickiewicza (wyjście z autobusu, przejście na punkt widokowy „przy krzyżu”) – ul. Korzeniowskiego – al. Piłsudskiego – ul. Śląska – ul. 10 Lutego – parking
godziny odjazdów: 12.00, 13.30, 15.00, 16.30, 18.00
Uczestnicy dowiedzą się, co urzekło hrabinę Łosiową, państwa Szumańskich i Juliana Rummla oraz co zdecydowało, że postanowili zainwestować w nieruchomości na Kamiennej Górze. Panorama miasta i portu widziana z punktu widokowego „przy krzyżu” naprawdę zapiera dech w piersiach. Tam też tkwi klucz do legendy kapitana Mamerta Stankiewicza i Eustazego Borkowskiego, nieodłącznie związanych z tym magicznym miejscem. Pasażerowie pojadą też dalej, w głąb gdyńskiego city. Niespodzianką będzie wizyta w niedostępnej na co dzień „strażnicy polskiej złotówki” czyli Zabytkowym Banku Polskim.
trasa 2: industrialno-portowa
przebieg trasy: parking – ul. Waszyngtona – ul. Św. Piotra – ul. Wendy – ul. Polska – Dworzec Morski (wyjście z autobusu, zwiedzanie Dworca Morskiego) – ul. Polska – Węzeł Ofiar Grudnia’70 – ul. Janka Wiśniewskiego – Pl. Konstytucji (wyjście z autobusu, zwiedzanie zmodernizowanego dworca PKP) – ul. Dworcowa – ul. 10 Lutego – Skwer Kościuszki – Basen Żeglarski – parking
godziny odjazdów: 12.15, 13.45, 15.15, 16.45, 18.15
Niepowtarzalny tour zabytkowym Mercedesem. Narracja przewodnika zabierze pasażerów w inny, odległy świat widziany oczyma tych, którzy opuszczali niegdyś kraj w poszukiwaniu lepszego jutra. Świat, do którego ściągali ludzie widząc w Gdyni „okno na świat”.
CUDAFUNKY! – STREET DANCE
aleja topolowa, godz. 13.00-18.00
Cudafunky! to uliczne pokazy i treningi z udziałem topowych polskich tancerzy i beatboxerów pochodzących z Trójmiasta. Wystąpi m.in.: Lipskee – polska legenda tańca popping (kojarzonego z „tańcem robota” – finalista programu „Mam Talent”). W programie także bezpłatne lekcje: godz. 13.00-13.45 – hip-hop (Sheva), godz. 14.20-14.35 – beatbox (Elf I Stanley – Akus Crew), godz. 15.30-15.45 – breakdance (Bboy Stahu), godz. 16.45-17.00 – popping (Lipskee). Między lekcjami: pokazy, zabawy, konkursy oraz dużo dobrej muzyki i rapu od dj’a Horby i mc Emote.
AKCJA BULWAR SZTUKI – DESIGN
Piknik przy Gdynia Playground
Bulwar Nadmorski, godz. 12.00-18.00

Piknikowanie na bulwarze! Będzie można zagrać w grę planszową, frisbee lub wypoczywać na poduchach. W programie: MOZAJawKA – wspólne malowanie falochronu, warsztaty kalejdoskopowe oraz turniej gry w kapsle. To jedyna okazja, aby wraz z twórcami akcji Gdynia Playground poznać nowe instalacje na bulwarze.

STREFA RELAKSU
Park Rady Europy, godz. 12.00-18.00

W Strefie Relaksu zostaną przeprowadzone działania służące odprężeniu, zwolnieniu tempa i złapaniu oddechu. Strefa będzie wyposażona w leżaki i inne udogodnienia sprzyjające relaksowi. W programie:
- joga – godz. 12.00-13.00, 13.30-14.30, 15.00-16.00, 16.30-17.30, prowadzenie Marlena Kotas ze Szkoły Jogi MaKai (należy przynieść własne maty i dodatkowe wyposażenie);
- Ciszołamacze – Piknik Literacki/Chór Czytelników – godz. 12.00-14.00, największa czytelnia pod gołym niebem, chór czytelniczy, kalambury, quiz, gry dla młodych czytelników, czytanie fragmentów książek, a przede wszystkim dostęp do dziesiątków tomów i tomików;
- muzykoterapia – godz. 15.00-17.00, uzdrawiająca moc muzyki, na sitarze, hinduskim instrumencie strunowym, zagra Jakub Noga, a na bębnach Jacek Stromski.

FLASH MOB CUDAWIANKI 2012
Plac Grunwaldzki przy Teatrze Muzycznym, godz. 12.00-18.00
plaża Śródmieście, godz. 18.30

Rytm, ludzie, taniec. Po nauce układu – wielki taneczny flash mob przed wieczornymi koncertami na plaży.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.cudawianki.eu.


Wielki finał Ekstraligi Rugby 7

W sobotę (30 czerwca) na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni (ul. Kazimierza Górskiego 10) rozegrany zostanie wielki finał Ekstraligi Rugby 7.  Początek – godz. 12.50.

Zagrają cztery najlepsze drużyny sezonu zasadniczego: AZS AWF Gdańsk, RK Unisław, Ferrano Włókniarz Zgierz oraz Arka Rumia.

Program finału:
- godz. 12.50 – otwarcie turnieju – powitanie i prezentacja drużyn, sędziów;
- godz. 13.00 – Arka Rumia – AZS AWF Gdańsk;
- godz. 13.15 – Włókniarz Zgierz – RK Unisław;
- godz. 13.45 – Arka Rumia – RK Unisław;
- godz. 14.00 – Włókniarz Zgierz – AZS AWF Gdańsk;
- godz. 14.30 – Arka Rumia – Włókniarz Zgierz;
- godz. 14.45 – RK Unisław – AZS AWF Gdańsk;
- godz. 15.15 – mecz o III miejsce;
- godz. 15.30 – mecz o I miejsce;
- godz. 15.50 – rozdanie medali oraz nagród indywidualnych.

Wstęp wolny. 


Happening z jajem

Fundacja „Gdyński Most Nadziei” zaprasza w sobotę (30 czerwca) na jajeczny happening „Dzień dla Odważnych”, który odbędzie się w ramach kampanii edukacyjnej na rzecz profilaktyki raka jąder. Na odważne osoby z poczuciem humoru organizatorzy czekają przy fontannie na Skwerze Kościuszki w godz. 15.00-18.00.

W programie:
- jajeczny action art – jak jajko sprawdza się w roli pędzla, czyli malowanie obrazu tętniącego życiem i kolorami;
- „Ja Wam pokażę” – sesja fotograficzna dla odważnych, podczas której będzie można zrobić sobie zdjęcie z jajem, a następnie umieścić je na Facebooku, na zakończenie akcji powstanie wielki jajeczny kolaż.

Happening odbywa się w ramach kampanii edukacyjnej „Odważni wygrywają”, której celem jest przełamywanie społecznego tabu związanego z nowotworem jąder oraz oswajanie lęku przed samobadaniem i podejmowaniem leczenia z chwilą wykrycia niepokojących zmian. Więcej informacji na stronie internetowej: www.odwazni.com.


Volvo Gdynia Sailing Days

Trwa najważniejsza i najbardziej prestiżowa impreza w kalendarzu Polskiego Związku Żeglarskiego, czyli Volvo Gdynia Sailing Days. Widowiskowe wyścigi najlepiej oglądać z Bulwaru Nadmorskiego i plaży Śródmieście. Startują w nich żeglarze wszystkich pokoleń, od najmłodszych adeptów po utytułowanych zawodników. Atrakcje dla publiczności czekają nie tylko na wodzie.

Doskonałą promocją żeglarstwa powinien być EUROSAF Sailing Freestyle Event. 30 czerwca i 1 lipca w okolicach plaży Śródmieście i Bulwaru Nadmorskiego zaprezentują się najszybsze jednostki żeglarstwa regatowego m.in. z klas: 49er, 29er i klasy A katamaranów.

Więcej informacji na tronie internetowej: www.gdyniasailingdays.org.


Aktywne Lato z GOSiR-em

Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza do udziału w kolejnej edycji „Aktywnego Lata” na plaży w Śródmieściu. Początek w sobotę (30 czerwca) o godz. 10.00. Już w niedzielę (1 lipca) pierwsze rozgrywki „Gdynia Beach Sports Festival”.

W ramach „Aktywnego Lata” na plaży Śródmieście codziennie, od poniedziałku do niedzieli, w godz. 10.00-18.00 będzie można wziąć udział w akcji „Granie na Spontanie”, czyli zajęciach przygotowanych przez wykwalifikowanych instruktorów. W tym samym czasie będzie można bezpłatnie wypożyczyć sprzęt sportowy.

W niedzielę na boiskach na plaży obok Contrast Cafe rozegrane zostaną turnieje beach soccera i plażowej piłki siatkowej.

Program zawodów:
beach soccer
kategorie rocznik 1995 i młodsi oraz OPEN kobiet – godz. 9.00, zapisy w godz. 8.30-8.45
kategoria OPEN mężczyzn – godz. 14.30, zapisy w godz. 14.00-14.15

plażowa piłka siatkowa
kategoria rocznik 1995 i młodsi – godz. 9.00, zapisy w godz. 8.30-8.45
kategorie OPEN kobiet i mężczyzn – godz. 14.00, zapisy w godz. 13.30-13.45

Więcej informacji na stronie internetowej: www.gosirgdynia.pl.


Piłkarsko-naukowe weekendy

W sobotę i niedzielę (30 czerwca – 1 lipca) Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza na ostatni weekend z tajemnicami piłki nożnej.

W programie:

sobota (30 czerwca)
- godz. 12.00 – pokaz naukowy na scenie „Czy piłka musi być okrągła?” – o futbolu, kibicach, piosenkach stadionowych oraz fizyce w sporcie na wesoło;
- godz. 14.00 – warsztaty „W futbol gramy wszyscy” – historia piłki nożnej, stadiony w Polsce i na świecie;

niedziela (1 lipca)
- godz. 12.00 – pokaz naukowy na scenie „Czy piłka musi być okrągła?”;
- godz. 14.00 – warsztaty „Czy Eskimosi grali w futbol?” – najciekawsze i najdziwniejsze dyscypliny sportowe, czym jest sport w różnych częściach świata.

Wszystkie naukowo-piłkarskie atrakcje w ramach biletu wstępu do Centrum Nauki EXPERYMENT: normalny – 12 zł, ulgowy – 6 zł (dzieci do lat  4 – wstęp wolny).


Koncerty muzyki promenadowej w wakacyjne niedziele

Od wielu lat park na Kamiennej Górze we wszystkie lipcowe i sierpniowe niedziele zamienia się w gdyński amfiteatr, w którym posłuchać można „Koncertów Muzyki Promenadowej”. Inauguracja tych plenerowych koncertów nastąpi 1 lipca o godz. 14.00, wyjątkowo na Bulwarze Nadmorskim przy Muzeum Marynarki Wojennej. Zaprezentują się tam: Pstrong Orkiestra, Tamburmajorki oraz dyrygent Józef Pstrong, ale o godz. 16.00 już na Kamiennej Górze odbędzie się występ Orkiestry Reprezentacyjna Marynarki Wojennej pod dyrekcją kmdr. ppor. Macieja Budzińskiego i por. Macieja Grzywacza.

Wstęp wolny.

Wszelkie informacje uzyskać można pod numerem telefonu: 58 664 73 77 oraz na stronie internetowej: www.ckgdynia.pl.


A na deser…


Wielki finał Euro 2012 w Parku Kibica

W niedzielę (1 lipca) zapraszamy do gdyńskiego Parku Kibica w Parku Rady Europy, w którym będzie można obejrzeć wielki finał turnieju Euro 2012: Hiszpania – Włochy. Początek meczu – godz. 20.45. Oprócz piłkarskich emocji na wielkim ekranie czeka huczna niespodzianka!


źródło: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz