Moja Gdynia

Moja Gdynia

poniedziałek, 12 września 2011

Przesiądźmy się na rowery!

Z okazji Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu (16-22 września) Miasto Gdynia i Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni zapraszają w najbliższą niedzielę (18 września), w godz. 12.00-18.00, na festyn rodzinny przy Akwarium Gdyńskim oraz I Amatorskie Mistrzostwa Rowerowe, a także wiele innych atrakcji.

W programie niedzielnej imprezy:

- pierwsze mistrzostwa rowerowe amatorów w jeździe krótkodystansowej
godz. 13.30 – rodzice z dziećmi oraz dzieci w wieku 3-10 lat
godz. 15.00 – młodzież w wieku 11-17 lat oraz dorośli
trasa: Akwarium Gdyńskie – fontanna na Skwerze Kościuszki – Akwarium Gdyńskie;
zapisy: mailowo – bit@gdynia.pl lub biuro@promotion-pl.com, poprzez profil na www.facebook.pl/dbsgdynia , w dniu imprezy w godz. 9.00-13.00;

- pokaz TRIALU Rowerowego grupy „Show Bike” – spektakularne „triki” w powietrzu i jazda rowerem po linie (godz. 12.30, 14.00 i 16.00);

- pokaz mody rowerowej, niekoniecznie sportowej! (godz. 14.30 i 16.15);

- rodzinny tor rowerowy z przeszkodami;

- Autochodzik – punkt, w którym dzieci będą mogły w formie zabawy poznać zasady ruchu drogowego;

- wystawa prac młodych artystów w galerii – autobusie zasilanym sprężonym gazem ziemnym (CNG);

- giełda rowerowa – dla wszystkich, którzy chcą sprzedać lub kupić rowery, części rowerowe;

- darmowa wypożyczalnia rowerów oraz przejażdżki niekonwencjonalnymi jednośladami;

- sklepy i serwisy rowerowe;

- o godz. 17.00 start wielkiej parady rowerowej;

a ponadto gry i zabawy dla całej rodziny, malowanie twarzy, kącik kolorowania dla najmłodszych, dmuchańce, a także pokazy pierwszej pomocy oraz prelekcje policji na temat bezpieczeństwa na drodze.

Każdy, kto przyjedzie na festyn rowerem, dostanie upominek!

Na imprezę będzie można dojechać bezpłatnym autobusem piętrowym nr 050, kursującym co 30 min na trasie: Dworzec Główny PKP – al. Jana Pawła II.

UWAGA! W dniu imprezy w godz. 6.00-21.00 al. Jana Pawła II będzie zamknięta dla ruchu samochodowego.

W załączniku plakat.

Pozostałe atrakcje…

Konkurs dla posiadaczy biletów okresowych

Osoby posiadające bilety okresowe mogą wziąć udział w konkursie, który polega na wymyśleniu nowego, interesującego sposobu promowania usług komunikacji miejskiej w Gdyni.

Propozycje (maksymalnie 3 zdania) należy przesyłać do 23 września na adres e-mailowy: marketing@zkmgdynia.pl . W mailu prosimy podać imię, nazwisko, nr karty e-biletu i telefon kontaktowy. Nagrodzonych zostanie 10 osób. Każda otrzyma bilet 30-dniowy ważny do końca 2011 r.

Lista osób nagrodzonych zostanie opublikowana na stronie internetowej Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni www.zkmgdynia.pl do 3 października.

Bezpłatna linia autobusowa 101

Od godz. 10.00 w sobotę (17 września) do godz. 3.30 w niedzielę (18 września) z Gdyni do Gdańska podróżować będzie można bezpłatną linią autobusową nr 101.

Trasa nawiązuje do historycznej linii startującej przy Dworcu Kolejowym w Gdyni i wiodącej ul. Świętojańską, al. Zwycięstwa, al. Niepodległości w Sopocie oraz al. Grunwaldzką i al. Zwycięstwa do Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. W niedzielę (18 września) autobus kursować będzie do godz. 19.00 co 30 min, po godz. 19.00 – co 90 min.

Zapraszają: Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni oraz Zarząd Transportu Miejskiego w Gdańsku przy współudziale Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Gdyni oraz Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku.

Bezpłatne przejazdy komunikacją miejską

W czwartek (22 września) każdy posiadacz lub współwłaściciel samochodu będzie mógł bezpłatnie korzystać z usług gdyńskiej komunikacji miejskiej ZKM w Gdyni. Podczas podróży należy mieć przy sobie ważny dowód rejestracyjny samochodu.Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz