Moja Gdynia

Moja Gdynia

piątek, 4 listopada 2011

Gdyńskie imprezy na weekend

Przedstawiamy informacje o odbywających się w najbliższy weekend gdyńskich imprezach, a także propozycje na pożyteczne spędzenie wolnego czasu.


W sobotę do Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji

Przypominamy, że Gdyńskie Muzeum Motoryzacji (Chylonia, ul. Żwirowa 2c) obchodzi swoje czwarte urodziny. Z tej okazji zaprasza do oglądania nowych eksponatów i udziału w konkursie. Zwycięzca zada szyku i wraz z rodziną przejedzie ulicami Gdyni zabytkowym Mercedesem z 1938 r.

By wziąć udział w konkursie wystarczy do 29 lutego 2012 r. odwiedzić muzeum. Do biletu wstępu wydawany będzie kupon konkursowy. Należy go wypełnić i wrzucić do skrzynki w Gdyńskim Muzeum Motoryzacji. Zwycięzca zostanie wybrany drogą losowania.

Nagrodą jest rodzinna przejażdżka muzealnym eksponatem – Mercedesem z 1938 r. –  na uzgodnionej trasie w granicach Gdyni, a także towarzysząca jej sesja zdjęciowa. Zwycięzcy mogą towarzyszyć maksymalnie trzy osoby.

Gdyńskie Muzeum Motoryzacji istnieje od 2007 r. Przekraczając próg hali ekspozycyjnej w Chyloni goście przenoszą się na urokliwą, brukowaną uliczkę z lat 20. XX wieku. W takiej scenerii podziwiać można imponującą kolekcję Witolda Ciążkowskiego, od dzieciństwa rozmiłowanego w motoryzacji. Tworzy ją 200 odrestaurowanych z dbałością o najdrobniejszy szczegół pojazdów: 50 zabytkowych samochodów i 150 motocykli. Wśród eksponatów są m.in. auta marki Mercedes, Ford i Fiat. Obejrzeć można również motocykle z Anglii, Belgii, Francji, Stanów Zjednoczonych, a także polskie Sokoły. Jest też liczna kolekcja niemieckich jednośladów cywilnych z lat 30.

Muzeum czynne jest od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-17.00. Bilety w cenie: normalny – 7 zł, ulgowy – 3 zł (młodzież do lat 14).

Więcej informacji na stronie internetowej: www.gdynskie-muzeum-motoryzacji.pl .


Koncert ballad i romansów rosyjskich


Kawiarnia Caffe Anioł w Gdyni przy ul. Kilińskiego 6 zaprasza w sobotę (5 listopada) na koncert Julii Vikman „Ballady i romanse rosyjskie”. Początek o godz. 19.00.

W programie popularne rosyjskie pieśni, ballady i romanse. Wśród nich znajdą się utwory z repertuaru Żanny Biczewskiej, Ałły Pugaczowowej, Marka Bernesa, Bułata Okudżawy, Czesława Niemena.

Wstęp wolny.

Więcej informacji o artystce na stronie:
www.juliavikman.com .


Nowość dla aktywnych - Parkrun Gdynia

W każdą sobotę zapraszamy o godz. 9.00 wszystkich chętnych biegaczy i nie tylko na Bulwar Nadmorski w Gdyni. Przez cały rok odbywa się tam Parkrun Gdynia. Zbiórka zawsze o godz. 8.45 na ścieżce prowadzącej na Bulwar vis a vis restauracji Del Mar (przy plaży miejskiej).

Parkrun Gdynia jest zaproszeniem do aktywnego wypoczynku - biegów regularnie co sobotę na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni. Bieg odbywa się na dystansie 5 km i adresowany jest do wszystkich, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, niezależnie od ich poziomu oraz wieku.

Celem biegu nie jest pokonanie innych biegaczy ale pokonanie dystansu z mierzonym czasem. Dzięki systemowi on-line wyniki rejestrowane są na stronie www.parkrun.pl, jak również przesyłane są na adres mailowy uczestników. Udział w parkrun można traktować zarówno jako zabawę, jak i część planu treningów bądź też okazję do sprawdzenia i poprawienia swojej formy.

Zgłoszenie się do udziału w biegu jest bardzo proste – wystarczy zarejestrować się na stronie www.parkrun.pl - do piątku do godz. 18.00 przed wzięciem udziału w sobotnim biegu, zabrać ze sobą wydrukowany kod kreskowy i przynieść go ze sobą w najbliższą sobotę. Osoba, która już raz zarejestrowała się w systemie, nie musi już robić tego ponownie. Pozostaje jej tylko ustawić swój budzik na sobotę rano i dołączyć do uczestników.

Gdyński bieg jest częścią inicjatywy, która narodziła się w Wielkiej Brytanii i obecnie realizowana również w Danii oraz Australii. W Polsce biegi w ramach parkrun organizuje Stowarzyszenie Parkrun Polska z siedzibą w Gdyni.

Więcej na stronie: www.parkrun.pl


Teatr zajechał

W najbliższy weekend w Gdyni odbędą się cztery spektakle w ramach projektu „Teatr Zajechał”.  Przedstawienia przygotowała Sopocka Scena Off de BICZ.

„Teatr Zajechał” to projekt Ewy Ignaczak oraz Idy Bocian – prezentacja spektakli w miejscach nieteatralnych, oswojenie nowych przestrzeni i twórcze wyzwanie zarówno dla artystów, jak i widzów. Do 18 grudnia będzie można obejrzeć prawie 50 spektakli w 14 różnych miejscach. Teatr zawita m.in. do filii miejskiej biblioteki, parafii, a nawet Ochotniczej Straży Pożarnej.

Program na weekend:

5 listopada (sobota)
Parafia pw. Świętego Wawrzyńca – Wielki Kack 
- godz. 13.00 – „O Jasiu, co po świecie wędrował” wg baśni ludowej – spektakl dla dzieci
- godz. 18.00 – „Gwiazda” Helmuta Kajzara – spektakl dla dorosłych

6 listopada (niedziela)
Ochotnicza Straż Pożarna – Wiczlino
- godz. 15.30 – „O Jasiu, co po świecie wędrował” wg baśni ludowej – spektakl dla dzieci
- godz. 16.30 – „Gwiazda” Helmuta Kajzara – spektakl dla dorosłych


Gdyńskie Spotkania z Grami Planszowymi

 W najbliższy weekend (5-6 listopada) w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym (al. Zwycięstwa 96/98) odbędą się Gdyńskie Spotkania z Grami Planszowymi. To czwarta edycja tej w założeniu rodzinnej imprezy, dla dorosłych i dla dzieci. Na gości czekać będzie ok. 500 planszówek. Wśród nich światowe premiery.

Organizatorzy zapraszają całe rodziny, młodzież i dorosłych, a także najmłodszych, którzy będą mogli spędzić czas w specjalnie przygotowanym dla nich kąciku.

Wśród propozycji znajdą się proste gry imprezowe oraz rodzinne po zaawansowane – strategiczne czy ekonomiczne. W programie także wypożyczalnia gier oraz liczne turnieje i nagrody do wygrania.

Organizatorzy zapraszają do Multigralni, w której znaleźć będzie można gry przewidziane dla większej liczby osób. Z kolei najmłodsi uczestnicy (4-8 lat) w specjalnie przygotowanej sali zapoznają się z najnowszą serią LEGO Heroica – fascynującymi grami przygodowymi, w których należy np. pokonać złego Władcę Goblinów.

W sobotę (5 listopada) spotkania potrwają od godz. 10.00 do 20.00, a w niedzielę (6 listopada) od godz. 10.00 do 18.00.

Na spotkaniach w marcu 2011 r. gościło aż 1700 osób!

Bilet wstępu: normalny – 10 zł, ulgowy – 5 zł.

Gry planszowe to świetna alternatywa dla gier komputerowych, zwłaszcza podczas długich jesiennych wieczorów. Pozwala spędzić czas na sympatycznej zabawie z rodziną lub znajomymi, zamiast w osamotnieniu przed ekranem komputera. 

Więcej informacji o Gdyńskich Spotkaniach z Grami Planszowymi na stronie internetowej: www.festiwalgramy.com .


Poczuj magię orientu w Akwarium Gdyńskim

Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego zaprasza w najbliższą sobotę i niedzielę (5-6 listopada), w godz. 11.00-16.00, na rodzinne wydarzenie weekendowe pod hasłem „Poczuj magię orientu”.

To wspaniała okazja spotkania niezwykłych mieszkańców Oceanu Indyjskiego. W weekend Akwarium Gdyńskie wypełnią muzyka i taniec. 

W sobotę oraz w niedzielę osoby odwiedzające Akwarium Gdyńskie będą mogły uczestniczyć w następujących wydarzeniach:

- Oko w oko z Oceanem Indyjskim – warsztaty mikroskopowe, podczas których goście zobaczą zwierzęta Oceanu Indyjskiego, m.in.: muszlę łodzika, zęby żarłacza czarnopłetwego, promienie płetwy grzbietowej skrzydlicy, muszle wielu małży oraz  koralowce, jeżowce i rozgwiazdy;

- Ocean pełen kolorów – zajęcia plastyczne dla najmłodszych (kolorowanki oraz układanie puzzli przestawiających zwierzęta Oceanu Indyjskiego);

- Poczuj magię orientu – warsztaty taneczne, najmłodsi, a także dorośli w rytmie muzyki „poczują magię orientu”, na czas warsztatów uczestnicy otrzymają kolorowe chusty i szarfy.

Warsztaty rozpoczną się o godzinie 12.00, 13.30 oraz 15.00. Trwać będą ok. 60 minut.

Kontakt:  Ewa Baradziej-Krzyżankowska, rzecznik prasowy, Morski Instytut Rybacki - Państwowy Instytut Badawczy, tel.  587 356 377, kom. 728 819 386, e-mail: ekrzyzankowska@mir.gdynia.pl .


Gdyński koncert sercem malowany

W najbliższą niedzielę (6 listopada) w sali widowiskowej Domu Rzemiosła w Gdyni (ul. 10 Lutego 33) odbędzie się koncert „Piosenki sercem malowane”. Początek – godz. 16.00.

Wystąpią: Katarzyna Rogalska – wokal, Cezary Paciorek – instrumenty klawiszowe, aranżacje, Joanna Rogalska – skrzypce solo oraz Kwartet smyczkowy w składzie: Katarzyna Kowacz – skrzypce, Angelina Jagodzińska – skrzypce, Małgorzata Kieszniewska – altówka, Alicja Lach-Owsiany – wiolonczela.

W programie m.in.: „Love Story”, „Moon River”, „O czym marzy dziewczyna”, „Naprawdę jaki jesteś”, „Orkiestry dęte”, „Kasztany”.

Prowadzenie koncertu – Krzysztof Dąbrowski.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Cafe Księgarnia Vademecum przy ul. Świętojańskiej 5 oraz na godzinę przed koncertem.


Gdynia Book Club czyta "Wieżę Sokoła"

Mroczny thriller Katarzyny Rogińskiej „Wieża Sokoła” będzie tematem dyskusji uczestników najbliższego spotkania Gdynia Book Club, które odbędzie się w niedzielę (6 listopada) w Tea-tralnej (Teatr Miejski, ul. Bema 26). Początek – godz. 16.30.

Młoda Greczynka o imieniu Dymitra poznaje przystojnego Edwarda i jego matkę, turystów z Polski. Zauroczona mężczyzną, wyjeżdża za nim do Gdańska. Nie wie, że teraz jej los jest już przesądzony. Nie wie, że tego, co ją w najbliższym czasie czeka, nie zobaczyłaby w najbardziej przerażającym filmie… Rzeczywistość bowiem bywa straszniejsza od sennych koszmarów!

Mroczny thriller Katarzyny Rogińskiej to spotkanie twarzą w twarz z psychopatycznym sadystą, torturującym ofiary, by zaspokoić swoje chore fantazje. Przy nim Hannibal Lecter to naprawdę niewinne dziecko.

Katarzyna Rogińska – gdańszczanka, ukończyła psychologię na Uniwersytecie Gdańskim, od 1990 roku pracuje w zawodzie: zajmuje się dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną intelektualnie oraz psychologią sądową. Poza artykułami na tematy zawodowe publikowała opowiadania fantastyczne w „Feniksie”. Jest także autorką thrillera „Jeśli czegoś pragnę” oraz opowiadania w zbiorze „Mogliby w końcu kogoś zabić”. Jej zainteresowania to malarstwo, czytanie, podróże dalekie i bliskie, koty i ogrodnictwo.

Wstęp na spotkanie wolny.

Book Club to zjawisko znane i bardzo popularne w Europie, Kanadzie i USA. To świetne połączenie najnowszych trendów w literaturze z popularyzacją czytelnictwa, którego wciąż brakuje. W niedzielne popołudnia w Tea-tralnej pojawia się jak najbardziej żywa literatura! W programie spotkań dyskusje z autorami nie tylko dotyczące konkretnej książki, ale również problemu występującego w literaturze, omawianego przez grupę specjalistów i znawców, oczywiście z czynnym udziałem publiczności.


Można również dołączyć do społeczności mieszkańców lubiących dobrą i żywą literaturę na facebookowym fanpage'u i dyskutować o książkach codziennie:

 

 

1001 drobiazgów... do wymiany


W niedzielę (6 listopada), w godz. 11.00- 13.00, Klub Osiedlowy Apteka przy ul. Opata Hackiego 17A zaprasza na akcję wymiany „1001 Drobiazgów”.

Można przynieść przeróżne przedmioty, które nie przydadzą nam się w domu, ale może okazać się, że ktoś inny o czymś takim marzy... Każdy uczestnik będzie miał do dyspozycji przestrzeń 1 m2.

Wszystkie chętne osoby proszone są o zgłoszenia telefoniczne: 513 385 495 lub e-mailowe:
klubosiedlowyapteka@gmail.com .


Turniej szczypiornistów o Puchar Gdyni

W dniach 4-6 listopada w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia” (ul. Kazimierza Górskiego 8) rozegrany zostanie Międzynarodowy Turniej w Piłce Ręcznej Mężczyzn o Puchar Gdyni.

Rywalizować będą reprezentanci Polski, Białorusi, Austrii i Rosji. Dla biało-czerwonych gdyński turniej to sprawdzian przed styczniowymi Mistrzostwami Europy w Piłce Ręcznej, będącymi jednocześnie kwalifikacją olimpijską.

Program turnieju:

4 listopada (piątek)
- godz. 17.30 – Rosja-Białoruś;
- godz. 20.00 – Polska-Austria;

5 listopada (sobota)
- godz. 15.00 – Austria-Rosja;
- godz. 17.30 – Polska-Białoruś;

6 listopada (niedziela)
- godz. 15.00 – Białoruś-Austria;
- godz. 17.30 – Polska-Rosja.

Bilety do nabycia w systemie kupbilet.pl oraz w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia”.


Premierowy weekend w gdyńskich teatrach

Najbliższy weekend to także czas premier w gdyńskich teatrach. 5 listopada (sobota) na deskach Teatru Miejskiego odbędzie się premiera sztuki Toma Stopparda „Rock’n’roll” w reżyserii Krzysztofa Babickiego, a 6 listopada (niedziela) na scenie kameralnej Teatru Muzycznego – spektaklu „TANGO NUEVO”. Choć na premiery nie ma już biletów, to wciąż można zarezerwować miejsca na kolejne przedstawienia w listopadzie.
źródło: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz