Moja Gdynia

Moja Gdynia

środa, 21 grudnia 2011

Pomorska policja informuje


GDYNIA - ARESZT DLA SPRAWCY POBICIA ZE SKUTKIEM ŚMIERTELNYM

Wczoraj Sąd Rejonowy w Gdyni zastosował areszt tymczasowy wobec sprawcy pobicia ze skutkiem śmiertelnym. 43-latek pobił dotkliwie pobił kolegę, a następnie rannego wyprowadził przed blok i zostawił. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w dniu 17 grudnia br. ok. godziny 13.00. W jednym z mieszkań przy  ul. Pomorskiej w Gdyni doszło do sprzeczki dwóch mężczyzn, którzy wspólnie pili alkohol.
W wyniku awantury 43-letni sprawca pobił swojego starszego o 11 lat kolegę, powodując    u niego poważne obrażenia. Następnie rannego kolegę wyprowadził przed blok i zostawił.

Policję zaalarmował przechodzień, który zaniepokoił się, że przed wejściem do bloku znajduje się zakrwawiony mężczyzna. Do rannego wezwano także Pogotowie Ratunkowe. Mimo udzielonej pomocy mężczyzna zmarł.

Policjanci ustalili na miejscu, z kim pokrzywdzony mężczyzna spożywał alkohol.                W mieszkaniu sprawcy funkcjonariusze znaleźli ślady krwi. Krew znajdował się także na ubraniu sprawcy.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała ze skutkiem śmiertelnym. Został tymczasowo aresztowany. Czyn, za który będzie odpowiadał, zagrożony jest karą do 12 lat pozbawienia wolności.


GDYNIA - XIII EDYCJA KONKURSU NA NAJLEPSZEGO DOCHODZENIOWCA W GDYNI ROZSTRZYGNIĘTA.

Wczoraj o godzinie 10.00. w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Gdyni rozstrzygnięto Konkurs o tytuł najlepszego dochodzeniowca w Gdyni. Tradycyjnie podczas tej uroczystości Komendant Miejski Policji w Gdyni wręczył puchary i nagrody dla laureatów trzynastej już edycji Konkursu.

Konkurs na najlepszego dochodzeniowca w Gdyni jest jedynym tego typu w województwie pomorskim. Rywalizacja przebiega w trzech kategoriach:
  1. „Najlepszy gdyński dochodzeniowiec
  2. „Najlepszy kierownik gdyńskiej dochodzeniówki”
  3. „Najlepsza gdyńska dochodzenuiówka”
Jest doskonałą formą doskonalenia umiejętności wśród policjantów z wydziałów dochodzeniowych. W trakcie konkursu uczestnicy rozwiązują test wiedzy, zajmują się skomplikowanym kazusem prawnym oraz wypełniają dokumenty statystyczne.
Wiedza teoretyczna i umiejętności praktyczne nabyte podczas przygotowania do udziału   w konkursie jak i podczas samej rywalizacji o tytuł najlepszego dochodzeniowca mają praktyczne zastosowanie podczas codziennej służby w macierzystych komisariatach i wydziałach.

Tegoroczni laureaci:

W kategorii „Najlepszy gdyński dochodzeniowiec:

1 miejsce – podkom. Wiesław Szwaba (Komisariat Policji Gdynia Oksywie)
2 miejsce – kom. Maria Łaga (Wydział Dochodzeniowo – Śledczy KMP w Gdyni)
3 miejsce – st. sierż. Karol Grodzki (Komisariat Policji Gdynia Witomino)

W kategorii „Najlepszy kierownik gdyńskiej dochodzeniówki”:

1 miejsce – st. asp. Magdalena Domańska – Kolp (Komisariat Policji Gdynia Śródmieście)
2 miesce – kom. Andrzej Szczurkowski (Komisariat Policji Gdynia Oksywie)
3 miejsce – asp. Sztab. Sylwester Bocian ( Wydział Dochodzeniowo – Śledczy KMP          w Gdyni)

W kategorii „Najlepsza gdyńska dochodzeniówka”

1 miejsce - Wydział Dochodzeniowo – Śledczy KMP w Gdyni
2 miejsce Komisariat Policji Gdynia Witomino
3 miejsce Komisariat Policji Gdynia Oksywie

Najlepsi policjanci otrzymali puchary i nagrody finansowe, dla wszystkich uczestników przygotowano okolicznościowe dyplomy. Trzy najlepsze drużyny, poza pucharami, otrzymały nowe komputery.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


NOWY DWÓR GDAŃSKI – KOLEJNY KŁUSOWNIK ZATRZYMANY

Zarzut nielegalnego połowu ryb usłyszał wczoraj 48 - latek z powiatu nowodworskiego. Policjanci i funkcjonariusze Straży Rybackiej zatrzymali go wczoraj rano na jednej z miejscowych rzek. Pomimo braku uprawnień, mężczyzna łowił ryby siecią rybacką. Za kłusownictwo grozi mu teraz kara grzywny, ograniczenia wolności, a nawet dwóch lat więzienia.

Wczoraj policjanci z posterunku w Sztutowie wspólnie z funkcjonariuszami Straży Rybackiej zatrzymali 48 – letniego kłusownika.

Około godziny 8.30 w miejscowości Rybina na rzece Wisła Królewiecka funkcjonariusze zauważyli mężczyznę, który siedząc w łodzi ściągał zarzuconą wcześniej sieć rybacką.  W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna łowił ryby nielegalnie nie posiadając uprawnień do rybactwa. 

Policjanci zatrzymali 48 –latka i zabezpieczyli sieć, którą się posługiwał. Ryby jakie chwilę wcześniej zdążyły się w nią złapać - powróciły do wody.

Jeszcze wczoraj śledczy przedstawili  mężczyźnie zarzut nielegalnego połowu ryb. Za kłusownictwo grozi mu kara grzywny, ograniczenia wolności lub jej pozbawienia nawet na 2 lata.


MALBORK - USZKODZIŁ BRAMĘ WJAZDOWĄ

Policjanci zatrzymali 52-latka, który uszkodził bramę wjazdową do jednej z posesji w malborskiej dzielnicy Wielbark. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku. Noc spędził w policyjnym areszcie. Za ten czyn grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony wtorek około godz. 19.20 policjanci zespołu patrolowo-interwencyjnego zatrzymali na gorącym uczynku 52-latka, który uszkodził bramę wjazdową do  posesji na ul. Krzywoustego w Malborku.
Mężczyzna poprzecinał i powyrywał przewody zasilające bramę i domofon. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zatrzymali 52-latka w momencie, gdy próbował schować pocięte przewody. Gdy zbadali wandala alkomatem, okazało się, że ma 2,48 promila alkoholu w organizmie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za uszkodzenie mienia. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności.


Kwidzyn – „Miłośnik” cudzych drzewek w areszcie

Wczoraj wieczorem kryminalni z Prabut na ul. Kisielickiej podjęli pościg za dwoma złodziejami ozdobnych drzewek. Funkcjonariusze zatrzymali jednego ze sprawców kradzieży, 19-letniego prabucianina. Zatrzymanie drugiego złodzieja jest teraz tylko kwestią czasu. 19-latek trafił do policyjnego aresztu. Za kradzież grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Wczoraj przed godziną 21.00 na ul. Kisielickiej w Prabutach miejscowi kryminalni namierzyli dwóch złodziei ozdobnych drzewek. Mężczyźni nieśli po kilka tuj na plecach. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg za sprawcami kradzieży. Po chwili w rękach funkcjonariuszy był jeden z nich, 19-letni prabucianin. Drugi z mężczyzn uciekł. Policjanci nieopodal w parku znaleźli 6 drzewek, które porzucił złodziej.
Okazało się, że kilka minut wcześniej  19-latek wspólnie ze swoim kompanem na terenie posesji należącej do Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Jagiełły w Prabutach, wykopał łącznie 14 tui wartych 700 złotych.

Kryminalni odzyskali wszystkie skradzione rośliny, które wróciły do właściciela.

19-latek w chwili zatrzymania był pijany. Badanie alkotestem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Trafił on do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i wyjaśnienia sprawy. Zatrzymanie drugiego złodzieja jest teraz tylko kwestią czasu. Wkrótce on też zostanie przesłuchany. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.


WEJHEROWO – POLICJANCI NA EGZAMINIE STRZELECKIM

Policjanci z powiatu wejherowskiego przystąpili do egzaminu strzeleckiego. Jest to jeden z ostatnich w tym roku egzaminów. Egzaminy strzeleckie prowadzone są systematycznie w ramach doskonalenia zawodowego. Egzamin ten był wcześniej poprzedzony treningami strzeleckimi. Strzelnica została udostępniona przez wejherowską Jednostkę Wojskową.  

Przed strzelaniem egzaminacyjnym policjanci przeszli szereg etapów szkoleń, podczas których ćwiczyli strzelanie szybkie i dynamiczne - w ograniczonym czasie, ze zmianą stanowiska i postawy strzeleckiej. Takie ćwiczenia realizowane przez funkcjonariuszy uczą skupienia, dokładności oraz dokładnego poznania broni osobistej. Wczoraj policjanci z wejherowskiej komendy sprawdzali swoje umiejętności dotyczące posługiwania się bronią palną.

W egzaminie brali udział policjanci wszystkich pionów: prewencji, ruchu drogowego i kryminalnego.

Instruktorzy oceniali celność i szybkość oddania strzału. Każdy policjant ma obowiązek przejść takie szkolenie i zdać egzamin.


Człuchów - „Jestem Kibicem przez duże K”

Trwa Ogólnopolski programu edukacyjno-alternatwny „Jestem Kibicem przez duże K”. Ma on na celu kształtowanie pozytywnych zachowań dzieci i młodzieży jako uczestników imprez sportowych. Policjanci z Człuchowa przekazują informacje o programie wszystkim placówkom oświatowym na terenie powiatu.

Policjanci z Człuchowa włączyli się w realizację Ogólnopolskiego programu edukacyjno-alternatwnego „ Jestem Kibicem przez duże K”, który wpisany jest w rządowy program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej”.

Prowadzone podczas programu działania mają na celu kształtowanie pozytywnych zachowań dzieci i młodzieży jako uczestników imprez sportowych. Policjanci przekazują informacje na temat programu do wszystkich placówek oświatowych na terenie powiatu człuchowskiego, celem zachęcenia jak największej ilości podmiotów, które chciałyby wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Funkcjonariusze włączą się również w przygotowania konkursów edukacyjnych i zajęć edukacyjno-alternatywnych w placówkach oświatowych.

Program otwarty jest organizacje pozarządowe, a także podmioty sektora biznesowego, które wyrażają chęć efektywnej, nieodpłatnej jego realizacji w okresie 4 lat, tj. do września 2015 r.
Ścisła współpraca pomiędzy różnymi podmiotami oraz instytucjami funkcjonującymi w środowisku lokalnym jest nieodzowna dla procesu budowania otoczenia przyjaznego dla rozwoju oraz wychowania młodych ludzi poprzez integrowanie środowiska lokalnego wokół idei uczestnictwa w aktywności sportowej.

Wszelkie informacje na temat programu oraz harmonogram działań i druk karty zgłoszeniowej znajdują się na portalu Komendy Głównej Policji pod linkiem: http://www.policja.pl/portal/pol/716/68325.
źródło: Rzecznik KWP w Gdańsku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz