Moja Gdynia

Moja Gdynia

czwartek, 16 lutego 2012

W gdyńskim porcie cumuje okręt flagowy Royal Navy HMS „Bulwark”

W piątek (17 lutego) przy Nabrzeżu Francuskim w gdyńskim porcie zacumował okręt flagowy Royal Navy HMS „Bulwark”, który obecnie wraz z okrętami i lotnictwem Marynarki Wojennej uczestniczy w ćwiczeniach na Bałtyku. Brytyjską jednostkę będzie można zwiedzać w weekend.Brytyjski okręt flagowy Królewskiej Marynarki Wojennej pozostanie w gdyńskim porcie do wtorku (21 lutego). Będzie można go zwiedzać w sobotę i niedzielę (18 i 19 lutego), w godz. 10.00-16.00.
UWAGA!


By wejść na teren portu, należy pobrać przepustkę w biurze przepustek (ul. Polska 1).W sobotę (18 lutego) na Stadionie Rugby w Gdyni (ul. Kazimierza Górskiego 10) odbędzie się mecz towarzyski rugby, w którym zespół RC Arka Gdynia zagra z drużyną okrętu HMS „Bulwark”. Początek spotkania o godz. 12.00. Wstęp wolny.
HMS „Bulwark” to jednostka typu Albion, która obecnie pełni funkcję okrętu flagowego Royal Navy. Ma 176 m długości, 29 m szerokości i 21,5 tysiąca ton wyporności. Jego prędkość maksymalna wynosi 18 węzłów, a podstawową załogę stanowi 325 osób. HMS „Bulwark” pełni rolę okrętu dowodzenia, jednostki logistycznej i platformy transportowej. Jest w stanie zapewnić przerzut ponad 250 żołnierzy (Royal Marines) wraz z ich pełnym wyposażeniem. Na pokładzie samochodowym zmieści 31 dużych samochodów ciężarowych i 36 mniejszych pojazdów osobowo-terenowych. Jest także przystosowany do przewozu pojazdów opancerzonych lub czołgów. Na pokładzie rufowym jednostka posiada lądowisko, na którym może przyjąć dwa duże śmigłowce. Desant żołnierzy i sprzętu możliwy jest drogą powietrzną lub za pomocą barek desantowych przewożonych wewnątrz okrętu.
źródło: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni , zdjęcie : Wikipedia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz