Moja Gdynia

Moja Gdynia

sobota, 30 czerwca 2012

W chińskiej stoczni zwodowano "Gdynię"

Chińska stocznia zbudowała dla Polskiej Żeglugi Morskiej masowiec m/s „Gdynia”. Statek został odebrany w tym tygodniu. To już siedemnasta jednostka o nośności 38 tys. ton powstała w stoczni Tianjin Xingang Shipbuilding Heavy Industry Company dla największego polskiego armatora. Zgodnie z tradycją statki noszą nazwy polskich krain geograficznych, regionów i miast.

We flocie Polskiej Żeglugi Morskiej pływały już statki: „Gdynia”, w latach 1954-1965, a także „Gdynia II”, w latach 1967-1969.

To nie jedyny morski „ambasador” naszego miasta. Kolejnym jest m/v „Gdynia” należący do armatora SMT Shipmanagment & Transport Ltd z siedzibą na Cyprze. Został zbudowany w 1981 r. Jego wymiary to 225 m długości i 32 m szerokości. Statek pływa pod flagą Wysp Bahama. Porty na całym świecie odwiedzają również „Hanjin Gdynia” południowokoreańskiego armatora Hanjin Shipping oraz „Wilson Gdynia”. Pierwszy pływa pod banderą Panamy. Został zbudowany w 2008 r., a jego wymiary to 261 m długości i 32 m szerokości. „Wilson Gdynia” pływa pod banderą Barbadosu. Został zbudowany w 1994 r. Jest mniejszy od pozostałych – 88 m długości i 13 m szerokości.

Więcej informacji o m/s „Gdynia” na stronie internetowej Polskiej Żeglugi Morskiej: www.polsteam.com.pl.

źródło: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz