Moja Gdynia

Moja Gdynia

poniedziałek, 12 września 2011

Informacje pomorskiej policji

GDAŃSK – ICH ŁUPEM PADŁY ZŁOTE PIERŚCIONKI WARTE 23 TYS. ZŁ

Do policyjnego aresztu trafił 33-letni gdańszczanin oraz jego 18-letnia znajoma, którzy odpowiedzą za kradzież złotych pierścionków wartych 23 tys. zł. Zatrzymany mężczyzna wpadł do sklepu jubilerskiego po złoty łup, a potem uciekł z nim do taksówki, w której czekała jego wspólniczka. Złodziejskiej parze nie udało się jednak odjechać z kradzioną biżuterią. Zostali ujęci przez właściciela zakładu i przypadkowego przechodnia, a następnie przekazani w ręce policjantów z Oliwy. 


W piątek po południu 48-letni właściciel sklepu jubilerskiego zadzwonił na policję i powiadomił, że ujął złodzieja, który ukradł paletę ze złotymi pierścionkami wartości 23 tys. zł. Kryminalni z Oliwy w ciągu kilku minut pojawili się we wskazanym miejscu i zatrzymali 33-letniego gdańszczanina i jego 18-letnią wspólniczkę.
Ustalenia funkcjonariuszy wykazały, że sprawca po wejściu do sklepu jubilerskiego poprosił o pokazanie mu złotych pierścionków. Sprzedawczyni wyjęła z gabloty paletę z biżuterią, którą klient był zainteresowany. W pewnej chwili mężczyzna wyrwał ją z rąk kobiety i wybiegł z nią ze sklepu.  W pościg za sprawcą kradzieży ruszył właściciel zakładu i tuż za rogiem razem z przypadkowym przechodniem zablokował taksówkę, którą złodziej miał zamiar odjechać razem ze swoją wspólniczką. 48-latek odzyskał wszystkie skradzione pierścionki, a para złodziei trafiła do policyjnego aresztu. 33-latek był już wcześniej karany za kradzieże.
Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.GDAŃSK – WIZYTA W SKLEPIE ZAKOŃCZONA POBYTEM W ARESZCIE

Dla 24-latka z Gdańska wizyta w jednym z gdańskich sklepów spożywczych zakończyła się pobytem w policyjnym areszcie. Młody gdańszczanin w ataku agresji zniszczył ekran i kable od monitoringu, a także groził właścicielowi sklepu i jego córce. 

W sobotę wieczorem policjanci zostali poproszeni o interwencję w jednym ze sklepów spożywczych w Oliwie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że agresywny klient uszkodził ekran monitoringu sklepowego. W ataku furii groził też właścicielowi obiektu i jego córce.

Funkcjonariusze z referatu interwencyjnego komendy miejskiej szybko pojawili się na miejscu i zatrzymali 24-letniego mieszkańca Gdańska. Jak ustalili policjanci, mężczyzna przyszedł do sklepu spożywczego, aby zrobić zakupy. Kiedy oglądał towar leżący na półkach, zauważył kamerę monitoringu sklepowego, która była skierowana na jego osobę.
24-latek zdenerwował się tym faktem i wszczął awanturę z właścicielem sklepu. W ataku furii młody gdańszczanin zniszczył ekranu monitoringu i wyrwał z niego kable, powodując straty w wysokości 400
zł. Następnie zaczął grozić 54-letniemu mężczyźnie i jego córce. Pokrzywdzony zamknął sklep na klucz i zadzwonił na policję.

24-latek trafił do policyjnego aresztu. Badanie jego stanu wykazało, że był trzeźwy. Wcześniej  mężczyzna był już karany za groźby karalne, rozbój i kradzież rozbójniczą.

Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Kierowanie gróźb karalnych to czyn zagrożony karą do 3 lat pozbawienia wolności.


GDAŃSK – PO SŁUŻBIE ZATRZYMAŁ ZŁODZIEJA, KTÓRY KRADŁ MU PALIWO

Za kradzież paliwa z samochodu zaparkowanego na jednym z osiedli Przymorza, odpowie 26-latek z Gdańska. Mężczyzna trafił za kratki, dzięki czujności właściciela auta, którym okazał się policjant z gdańskiej komendy miejskiej. Funkcjonariusz, który był poza służbą, widząc całe zajście, natychmiast zatrzymał sprawcę kradzieży i o wszystkim powiadomił mundurowych z Przymorza.


W piątek wieczorem policjant z komendy miejskiej poinformował dyżurnego, że poza służbą zatrzymał sprawcę, który z jego samochodu kradł paliwo.
Funkcjonariusz zauważył z okna swojego mieszkania, że jakiś mężczyzna kręci się przy jego samochodzie. Policjant szybko zareagował, wybiegł na zewnątrz i zatrzymał 26-latka, który stał przy jego aucie. Jak się okazało przy samochodzie stał też kanister, do którego z baku wężykiem  lało się paliwo.
Wstępne ustalenia śledczych wykazały, że po tym jak 26-latek wyłamał zamek w korku wlewu paliwa, za pomocą wężyka spuścił do kanistra benzynę wartą 44 zł. Funkcjonariusze z Przymorza przewieźli sprawcę kradzieży do policyjnego aresztu. Wcześniej mężczyzna był już karany za rozbój.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.


GDYNIA - POLICJANCI Z WITOMINA ZATRZYMALI KOLEJNE OSOBY Z NARKOTYKAMI

Trzy osoby zostały zatrzymane przez policjantów z Witomina. Powodem zatrzymania było posiadanie narkotyków. Dzięki intensywnej pracy stróżów prawa 23-latek z Kartuz za posiadanie narkotyków otrzymał policyjny dozór, a dwie osoby aresztowano na trzy miesiące. 21-letni mieszkaniec Kartuz posiedzi za posiadanie i udzielanie narkotyków a 19-letnia gdynianka spędzi za kratkami za posiadanie znacznej ilości nielegalnego towaru.


Do zdarzenia doszło we wtorek (06.09.11r.) około godz. 21:00. Policjanci z Witomina patrolujący rejon ul. Pańskiej, na parkingu zauważyli pojazd na zagranicznych numerach rejestracyjnych. Siedzące wewnątrz osoby nerwowo zareagowały na widok radiowozu. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić powód ich reakcji. Podczas legitymowania 23-latka z Kartuz z nogawki jego spodni wypadło zawiniątko, wewnątrz którego znajdowały się 23 porcje marihuany. Kolejna osoba - 21-latek także z Kartuz - w bieliźnie posiadał 45 porcji marihuany i amfetaminy. Trzecią legitymowaną osobą była 19-letnia kobieta z Gdyni, która podczas kontroli odrzuciła swój portfel pod fotel kierowcy. I ponownie powodem jej zachowania były narkotyki. W czerwonym portfelu miała 124 porcje amfetaminy i marihuany.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu a zabezpieczone narkotyki do specjalistycznych badań. Pracujący nad tą sprawą śledczy dodatkowo ustalili, że gdynianka za 250zł. a 23-latek za 200zł. posiadane przy sobie narkotyki zakupili od 21-letniego dealera z Kartuz. Kobieta za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz 21-latek za posiadanie i udzielanie otrzymali w piątek trzymiesięczne areszty. Natomiast wobec 23-letniego mieszkańca Kartuz prokurator w czwartek zastosował policyjny dozór.

Za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, do 8 lat za posiadanie znacznej ilości a za handel nielegalnym towarem do lat 10.

KWIDZYN – PASAŻER ASTRY Z MARIHUANĄ

W sobotę późnym wieczorem policjanci z patrolówki zatrzymali 17-letniego mieszkańca gm. Kwidzyn podejrzanego o posiadanie marihuany. Młody mężczyzna był pasażerem astry. Wpadł, gdy funkcjonariusze przeprowadzali kontrolę drogową na ul. Żwirki i Wigury w Kwidzynie.
Posiadacz narkotyków trafił za kratki policyjnego aresztu. Za posiadanie narkotyków grozi mu do 3 lat więzienia.

Patrolujący w sobotę wieczorem miasto policjanci z kwidzyńskiej komendy, zainteresowali się samochodem opel astra. Około godz. 23.00 na ulicy Żwirki i Wigury w Kwidzynie mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. Autem podróżowało czterech młodych mężczyzn, mieszkańców jednej spod kwidzyńskich miejscowości.
W trakcie kontroli stróże prawa u jednego z pasażerów znaleźli narkotyki, które ukrył w drzwiach samochodu. Zapakowane były w woreczek strunowy. 17-latek przyznał się, że zakupił narkotyk żeby wypalić z kolegami. Policjanci zabezpieczyli 0,55 grama marihuany.
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Śledczy przedstawili mu zarzut posiadania środków odurzających. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Za posiadanie nawet najmniejszej ilości narkotyku grozi do 3 lat pozbawienia wolności.KWIDZYN – POLICJANCI NA PIKNIKU INTEGRACYJNYM

W piątek w Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Górkach, kwidzyńscy policjanci aktywnie uczestniczyli w "Pikniku integracyjno-edukacyjnym dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci ze środowiska lokalnego" zorganizowanym przez fundację „Misericordia”.
Funkcjonariusze prezentowali sprzęt policyjny. Największym powodzeniem cieszył się policyjny motocykl oraz radiowóz.


W piątek w Centrum Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Górkach, kwidzyńscy policjanci aktywnie uczestniczyli w "Pikniku integracyjno-edukacyjnym dla osób niepełnosprawnych oraz dzieci ze środowiska lokalnego" zorganizowanym przez fundację „Misericordia”.
Uczestnikom pikniku policjanci zaprezentowali sprzęt policyjny oraz włączyli się do wspólnej integracyjnej zabawy. Podczas wizyty stróże prawa omówili jak bezpiecznie wypoczywać podczas czasu wolnego. Jak należy  reagować podczas kontaktu z obcym psem.
Oprócz tego policjanci opowiadali m.in. o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Uczestnicy festynu przypomnieli sobie jak właściwie poruszać się po drodze i jak bezpiecznie podróżować.
Niewątpliwie największym zainteresowaniem najmłodszych cieszyła się możliwość obejrzenia radiowozu i policyjnego motocykla. Piknik upłynął w miłej, pełnej emocji atmosferze.  Na zakończenie
wszyscy słuchacze deklarowali stosować się do przypomnianych zasad bezpieczeństwa.


CZŁUCHÓW – NA SKUTERZE BEZ KASKU, ALE Z PROMILAMI

Policjanci zatrzymali 25-letnią motorowerzystkę, która jechała bez kasku i dokumentów. W organizmie miała za to prawie półtorej promila alkoholu. Kobieta  odpowie za popełnione wykroczenia i przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 

W piątek przed godz. 23.00 policjanci patrolujący teren Człuchowa na ul. Szczecińskiej zauważyli motorowerzystkę jadącą bez kasku. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę. Podczas kontroli wyczuli od niej alkohol. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 25-letniej motorowerzystki. Badanie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie kobiety. Motorowerzystka nie posiadała przy sobie dokumentów pojazdu. Funkcjonariusze zabezpieczyli motorower.

25-letni mieszkanka Człuchowa została ukarana 200 zł mandatem za popełnione wykroczenia, tj. prowadzenie motoroweru bez wymaganych dokumentów oraz jazdę bez hełmu ochronnego. Kobieta odpowie również za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi jej kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.    CZŁUCHÓW – CHCIELI UKRAŚĆ KABLE – SPRAWCY ZATRZYMANI NA GORĄCYM UCZYNKU

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy próbowali ukraść kable telekomunikacyjne. Funkcjonariusze znaleźli przy nich łopaty i sprzęt do wydobycia kabli. Teraz przebywają w policyjnym areszcie. Odpowiedzą za usiłowanie kradzieży.

W sobotę wieczorem policjanci patrolujący teren gminy Czarne na trasie Biernatka – Olszanowo zatrzymali na gorącym uczynku sprawców kradzieży kabla telekomunikacyjnego. Funkcjonariusze patrolowali teren w okolicach lasu. W pewnym momencie zauważyli trzy osoby, które kopały rów. Na widok policjantów mężczyźni zaczęli uciekać. Dwóch z nich funkcjonariusze zatrzymali.
Jak ustalili policjanci, trzech mieszkańców powiatu szczecineckiego przyjechało do lasu koło Biernatki, celem kradzieży kabla telekomunikacyjnego. Policjanci znaleźli przy mężczyznach łopaty. W pojeździe, którym przyjechali funkcjonariusze znaleźli latarki zakładane na głowę, worki jutowe i linkę stalową. Policjanci zabezpieczyli miejsce wykopania kabla oraz pojazd.

Funkcjonariusze ustalili trzeciego sprawcę usiłowania kradzieży kabla. Został on zatrzymany w miejscu zamieszkania przez policjantów ze Szczecinka.     

Teraz wszyscy mężczyźni przebywają w policyjnym areszcie. To mieszkańcy powiatu szczecineckiego w wieku 22, 34 i 43 lat. Mężczyźni odpowiedzą za usiłowanie kradzieży. Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.CZŁUCHÓW – WYPADEK – MOTOCYKLISTA TRAFIŁ DO SZPITALA
                       
20-letni mężczyzna prawdopodobnie stracił panowanie nad motocyklem i uderzył w fiata uno. Ranny motocyklista został przewieziony do szpitala. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Wczoraj po godz. 16.00 dyżurny policji przyjął zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Czarne – Węgorzewo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 20-letni mieszkaniec powiatu szczecineckiego jadący motocyklem na prostym odcinku drogi prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadącego fiata uno. W wyniku zdarzenia motocyklista z obrażeniami ciała został
przewieziony do szpitala.      

Policjanci zabezpieczyli oba pojazdy. Funkcjonariusze będą ustalali wszystkie okoliczności tego zdarzenia. 


SOPOT- ZNISZCZYŁ DONICĘ

W minioną sobotę policjanci z Sopotu  zatrzymali 27- letniego mężczyznę, który zdewastował mającą ponad metr wysokości donicę z kwiatami. W jego zatrzymaniu pomógł policjantom monitoring, który uwiecznił chuligański wybryk 27- letniego mieszkańca Sopotu. W niedzielę, kiedy mężczyzna wytrzeźwiał usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Za takie przestępstwo kodeks przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę nad ranem 27- letni mieszkaniec Sopotu szedł ul. Powstańców Warszawy. Przy jednym z hoteli stała ponad metrowa donica z kwiatami. Najwyraźniej doniczka przeszkadzała 27-latkowi ponieważ podszedł do niej i zaczął ją kopać. Doniczka o wartości 1500 złotych przewróciła się i zbiła. Wybryki mężczyzny zauważyła pracująca w hotelowej  recepcji kobieta, która natychmiast zadzwoniła po policjantów.  Funkcjonariusze po przejrzeniu zapisu hotelowego monitoringu natychmiast zaczęli szukać wandala.  Po kilkunastu minutach na ul. Morskiej zauważyli chuligana. Był kompletnie pijany, miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Zatrzymany sopocianin tłumaczył policjantom, że doniczka z kwiatami  po prostu stanęła mu na drodze, a on się zdenerwował  i postanowił ją za to ukarać. 

27- latek trzeźwiał do niedzieli w policyjnym areszcie. Policjanci z dochodzeniówki po przesłuchaniu chuligana postawili mu zarzut zniszczenia mienia. Za to przestępstwo kodeks przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.PUCK – AKCJA BEZPIECZNY PRZEJAZD „ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ”

Wczoraj na przejeździe kolejowym w Żelistrzewie gm. Puck policjanci i przedstawiciele PKP
przeprowadzili wspólną akcję prewencyjną: Bezpieczny Przejazd „Zatrzymaj się i żyj”. Pracownicy kolei z mundurowymi prowadząc kampanię informacyjną kształtowali wśród kierowców i pieszych nawyki przestrzegania zasad bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

Wczoraj o godz. 10.30 na przejeździe kolejowym w Żelistrzewie gm. Puck rozpoczęła się VI edycja Kampanii społecznej BEZPIECZNY PRZEJAZD „ZATRZYMAJ SIĘ I ŻYJ” prowadzona wspólnie przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Pucku i przedstawicieli PKP Polskich Linii Kolejowych w Gdyni.

Celem prowadzonej w tym miejscu kampanii informacyjnej było kształtowanie wśród kierowców i pieszych zasad bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Uczestnicy akcji oraz przedstawiciele lokalnych samorządów propagowali  podstawowe zasady bezpiecznego pokonywania przejazdów kolejowych z zachowaniem wszelkich środków ostrożności, a przede wszystkim stosowania się do znaków i sygnałów drogowych. Policjanci i pracownicy podczas akcji rozdawali ulotki  informacyjne oraz upominki dla dzieci

Droga hamowania pociągu towarowego o masie 1,8 tys. ton jadącego z prędkością 50 km/h wynosi minimum 500 metrów.
Zderzenie pojazdu z pociągiem najczęściej kończy się tragicznie, dlatego tak ważnym dla pracowników kolei i policjantów jest ograniczenie takich zdarzeń i wzrost świadomości zagrożeń wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności podczas przechodzenia czy przejeżdżania przez przejazdy kolejowo – drogowe.

Serdecznie zapraszamy wszystkich internatów do odwiedzenia strony internetowej: www.bezpieczny –przejazd.pl, na której znajduje się mnóstwo informacji propagujących zasady bezpieczeństwa na przejazdach oraz ciekawostki z przeprowadzonych już akcji.

STAROGARD GDAŃSKI - Jechał bez kasku i odpowie za przestępstwo drogowe

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierowca jednośladu, którego zatrzymali do kontroli drogowej policjanci ze Zblewa. Mężczyzna został zatrzymany za jazdę bez hełmu ochronnego, a przy okazji wydało się, że był nietrzeźwy. Za kierowanie motorowerem w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 Podczas minionego weekendu policjanci z posterunku w Zblewie zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 14.00. Policjanci patrolujący ulicę Główną w Pinczynie zauważyli motorower, którego kierowca nie miał założonego kasku ochraniającego głowę.
Reagując na popełnione wykroczenie funkcjonariusze zatrzymali ten jednoślad do kontroli drogowej. Podczas rozmowy z kierowcą okazało się, że spożywał on wcześniej alkohol. Jak wykazało badanie trzeźwości, 59-latek miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu. Ponadto wyszło na jaw, że mężczyzna nie posiada przy sobie dokumentów od pojazdu. Interweniujący w tej sprawie policjanci udaremnili kierującemu dalszą jazdę. Niebawem nietrzeźwy motorowerzysta odpowie za popełnione przestępstwo drogowe. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto 59-latek odpowie również za jazdę bez kasku oraz brak wymaganych w czasie kontroli drogowej dokumentów.


CHOJNICE - SKOCZYŁ Z DRABINY, ABY SIĘ RATOWAĆ

W miniony piątek w Chojnicach doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego. W pobliżu miejsca, gdzie zderzyły się dwa auta, na prywatnej posesji prace wykonywał mężczyzna, stojący na drabinie. Aby uniknąć potrącenia przez samochód mężczyzna zeskoczył z drabiny. Tymczasem samochód uszkodził ogrodzenie i uderzył w ścianę budynku. Sprawcę kolizji policjanci ukarali mandatem karnym w wysokości 500 złotych.


W piątek 09.09.2011r. około godz. 12.30 policjanci z Chojnic zostali wezwani do kolizji drogowej. Jak ustalili, kierujący fordem transit wyjeżdżając z hurtowni nie udzielił pierwszeństwa jadącemu od ul.
Gdańskiej fiatowi ducato i uderzył w jego bok. Kierujący fiatem stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na prawe pobocze i uderzył w drzewo, a następnie w ogrodzenie pobliskiej posesji. Za ogrodzeniem na drabinie stał mężczyzna, który wykonywał prace remontowe. Wykazał się ogromnym refleksem i zeskoczył z drabiny, aby uniknąć uderzenia przez pojazd. Drabina została przygnieciona do ściany budynku, na której zatrzymał się ducato.
Mieszkaniec Człuchowa trafił do szpitala. Było to związane z gwałtownym skokiem z wysokości. Na szczęście uniknął poważniejszych obrażeń.
Kierujący fordem mieszkaniec gminy Chojnice, który spowodował kolizję został ukarany mandatem karnym. W związku z tym, że doszło do uszkodzenia mienia poszkodowany może dochodzić swoich roszczeń przed sądem.

TCZEW - „TACY SAMI” – POLICJANCI POMAGALI W ORGANIZACJI FESTYNU

W ostatni piątek tczewscy policjanci pomagali w zorganizowaniu festyn pod hasłem „Tacy Sami”, którego celem była integracja środowiska osób niepełnosprawnych oraz stworzenie możliwości zaprezentowania ich twórczości artystycznej. Impreza odbyła się na terenie Starego Miasta w Tczewie.

W ostatni piątek (09.09.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie pomagali w organizacji VII Festynu Przyjaźni, który w tym roku odbył się pod hasłem „Tacy Sami”. Impreza adresowana do osób niepełnosprawnych zgromadziła na terenie Starego Miasta w Tczewie wielu mieszkańców powiatu, które chciały powiedzieć „nie” wykluczaniu z codziennego życia ludzi pokrzywdzonych przez los. Uczestnicy festynu przez kilka godzin mogli podziwiać występy artystyczne osób niepełnosprawnych i wystawy na których prezentowane były ich prace. Policjanci zorganizowali stoisko, gdzie można było wziąć udział z grach zręcznościowych oraz poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa.KOŚCIERZYNA – ŚMIERTELNY WYPADEK

W minioną sobotę (10.09.2011) około godziny 19.15 w Chwarzenku doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym jedna osoba poniosła śmierć na miejscu a dwie trafiły do szpitala.

10 września br. około godziny 19.15 w miejscowości Chwarzenko kierowca samochodu ssang yong korando z nieustalonych przyczyn zjechał z jezdni na pobocze gdzie uderzył w drzewo. Śmierć na miejscu poniosła jedna osoba, a dwie pozostałe jadące tym samochodem zostały przetransportowane do szpitala. Na miejsce wypadku przyjechał prokurator i lekarz sądowy.
Policjanci wyjaśniają prawdopodobny przebieg i okoliczności wypadku.


CHOJNICE - "REKORDZIŚCI" NA PROMILACH

W miniony weekend policjanci z Chojnic zatrzymali czterech nietrzeźwych kierujących. W Konarzynach funkcjonariusze uniemożliwili dalszą jazdę 41-latkowi, który kierował fordem, mając w organizmie ponad trzy promile alkoholu. Rowerzysta zatrzymany w Chojnicach złamał sądowy zakaz kierowania pojazdami, mając blisko dwa promile. Wszyscy mężczyźni staną przed sądem.


Podczas weekendu policjanci zatrzymali również kierującego samochodem osobowym audi, który wydmuchał w alkotest około 0,6 promila alkoholu.
Kontrolę przeprowadzono w Zapędowie w gminie Czersk. W Chojnicach zaś, na ulicy Strzeleckiej "wpadł" 33-latek, który kierował rowerem mając w organizmie prawie dwa promile alkoholu.
Przypominany, że kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.
GDAŃSK – NARKOTYKI TRZYMAŁ POD ZLEWEM

W piątek wieczorem policjanci zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali 37-letniego mężczyznę, który posiadał przy sobie kilka porcji amfetaminy. Z kolei w jego mieszkaniu, funkcjonariusze znaleźli już znacznie więcej środków odurzających. W łazience 37-latek miał ukryte 21 tabletek prawdopodobnie ekstazy oraz 300 porcji amfetaminy. Grozi mu kara do 8 lat więzienia.


W piątkowy wieczór policjanci zwalczający przestępczość narkotykową z komendy miejskiej, patrolując rejon Wrzeszcza postanowili sprawdzić znanego im 37-letniego gdańszczanina.

Jak się okazało, w bluzie miał schowane plastikowe pudełko, w którym było kilka porcji amfetaminy. 37-letni mieszkaniec Gdańska został zatrzymany. Policjanci poszli sprawdzić również jego mieszkanie. W trakcie przeszukania, znaleźli wagę elektroniczną oraz schowany w łazience pod zlewem worek foliowy wypełniony narkotykami. Łącznie zabezpieczyli 300 porcji amfetaminy oraz
21 tabletek prawdopodobnie ekstazy.  W niedzielę prokurator zastosował wobec 37-latka dozór policji. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.GDAŃSK – ROZEBRAŁ CUDZĄ SZKLARNIĘ

W ręce kryminalnych z Wrzeszcza trafił 20-latek, który rozebrał szklarnię bez wiedzy jej właściciela i ukradł stalowe elementy. W chwili gdy funkcjonariusze przeprowadzali kontrole punktów skupu złomu, sprawca przyszedł sprzedać skradziony łup. 20-latkowi za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek po południu do komisariatu we Wrzeszczu zgłosił się mężczyzna, który powiadomił, że ktoś na jego działce rozebrał szklarnię i ukradł stalowe elementy wartości ok. tysiąca zł.

Policjanci postanowili sprawdzić punkty skupu złomu. W trakcie kontroli jednego z nich, przyszedł młody mężczyzna, który na wózku przywiózł do sprzedania kawałki stalowych elementów. Jak się okazało, była to stal pochodząca z rozebranej szklarni. 20-letni mieszkaniec Gdańska został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.GDAŃSK – POLICJANCI NA DNIU OTWARTYM RADY MIASTA

W sobotę policjanci z komendy miejskiej uczestniczyli w Dniu Otwartym Rady Miasta Gdańska. Na ten dzień dla odwiedzających ratusz gości, funkcjonariusze przygotowali prezentację sprzętu policyjnego, punkt konsultacyjno – informacyjny oraz konkursy z zakresu bezpieczeństwa. Policyjne stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem.

W sobotę w budynku ratusza odbył się Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska. Od godz. 09.00-14.00 na wszystkich gości czekało wiele atrakcji, w tym spotkanie z gdańskimi policjantami z Wydziału Prewencji oraz Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze komendy miejskiej przygotowali pokaz sprzętu policyjnego, między innymi oznakowanego radiowozu i motoru oraz Mobilnego Centrum Koordynacyjno- Obserwacyjnego – jest to specjalny samochód wykorzystywany podczas zabezpieczeń imprez masowych.

W trakcie festynu, każdy mógł podejść do utworzonego przez policjantów punkt informacyjno-konsultacyjny, przy którym funkcjonariusze odpowiadali na pytania dotyczące ich pracy. Ponadto mundurowi przeprowadzili konkursy z nagrodami, podczas których sprawdzali wiedzę na temat bezpieczeństwa.
źródło: Rzecznik KWP w Gdańsku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz