Moja Gdynia

Moja Gdynia

wtorek, 13 września 2011

Mecz Arka Gdynia - Dolcan Ząbki - zmiany w ruchu drogowym


Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni informuje, że jutro (14 września) w związku z meczem piłki nożnej Arka Gdynia – Dolcan Ząbki, który o godz. 19.00 rozpocznie się na Stadionie Miejskim przy ul. Olimpijskiej, przewidywane są następujące zmiany w dotychczasowej organizacji ruchu drogowego:
na około 3 godziny przed rozpoczęciem meczu wyłączona z ruchu kołowego zostanie strefa obejmująca ulice: Olimpijską, część Sportowej (od skrzyżowania z ul. K. Górskiego w stronę Olimpijskiej) i Wileńskiej (od zjazdu na parking przy Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia” w kierunku skrzyżowania z Olimpijską) – w strefie tej obowiązywać będzie ruch pieszy;
około 2 godziny przed rozpoczęciem meczu wyłączona z ruchu zostanie ul. Małokacka (od skrzyżowania z ul. Konwaliową na Witominie w kierunku Redłowa) i fragment ul. Stryjskiej (od skrzyżowania z ul. Halicką w stronę Witomina) – w rezultacie nie będzie możliwości przejazdu w relacji: Witomino – Redłowo/Mały Kack i Redłowo/Mały Kack - Witomino.
Na czas wprowadzanych zmian (tj. około czterech godzin) kierowcy proszeni o jazdę w ww. relacjach przy wykorzystaniu tras alternatywnych, a więc:


- ul. Rolniczą, Kielecką, Drogą Gdyńską/al. Zwycięstwa lub


-ul. Chwarznieńską, Obwodnicą Trójmiasta, ul. Chwaszczyńską i Wielkopolską.


Wszystkie osoby planujące przyjazd na mecz zachęcamy do korzystania z usług Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni oraz PKP Szybkiej Kolei Miejskiej. Ze względu na zamknięcie dla ruchu kołowego strefy ulic: Olimpijskiej wraz z fragmentami ul. Sportowej i Wileńskiej, a także brak możliwości wjazdu do ww. strefy od strony skrzyżowania ul. Stryjskiej z ul. Halicką, łatwą i wygodną alternatywą będzie możliwość dojścia ul. Olimpijską od strony północnej oraz Stryjską od stacji SKM Gdynia Redłowo wprost do głównego wejścia na Stadion.

Kibice zamierzający dotrzeć na mecz własnymi samochodami proszeni są o korzystanie z parkingów zlokalizowanych pomiędzy Halą Sportowo-Widowiskową „Gdynia” a Centrum Handlowym Wzgórze oraz strefy przeznaczonej na potrzeby postoju pojazdów na zamkniętej ul. Małokackiej.

Dotarcie samochodem do strefy postoju na ul. Małokackiej będzie możliwe tylko od strony Witomina (jadąc ulicą Rolniczą lub Chwarznieńską lub Wielkokacką aż do skrzyżowania z ulicą Małokacką i dalej, tą ostatnią, w stronę Redłowa). Nie będzie jednak możliwości przejazdu od strony Witomina w bezpośrednie sąsiedztwo stadionu, tj. na ulicę Olimpijską i Stryjską.

Po zakończonym meczu wyjazd z obszaru tymczasowo zamkniętej ul. Małokackiej możliwy będzie wyłącznie w stronę skrzyżowania ulic: Małokackiej, Rolniczej, Chwarznieńskiej i Wielkokackiej.

Nieograniczony ruch pojazdów na ulicach: Małokackiej, Stryjskiej, Olimpijskiej, Sportowej i Wileńskiej zostanie przywrócony w ciągu około pół godziny po skończonym meczu. 

Jednocześnie, ze względu na wymogi bezpieczeństwa i porządku publicznego, wszyscy kibice proszeni są o stosowanie się do wskazań biorących udział w zabezpieczeniu imprezy funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej i służb porządkowych organizatora.
źródło: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz