Moja Gdynia

Moja Gdynia

piątek, 30 września 2011

Narkotyki w piwnicy
Kryminalni z Witomina zlikwidowali wczoraj uprawę konopi indyjskich. Hodowla mieściła się w piwnicy jednego z budynków w pobliżu centrum Gdyni. Policjanci zabezpieczyli blisko 100 krzewów wysokości do 1 metra. Ponadto w mieszkaniu ujawniono 0,5 kilograma haszyszu a na poddaszu suszące się liście, łodygi i szyszki. Materiał dowodowy trafił do specjalistycznych badań, a użytkownik mieszkania - 22-letni mężczyzna - oraz jego 24-letni znajomy do policyjnego aresztu. Za nielegalną uprawę i posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Wczoraj około godz. 19:00 kryminalni z Witomina podjęli obserwację jednego z budynków znajdującego się w pobliżu centrum Gdyni. Policjanci podejrzewali, że znajduje się tam uprawa konopi indyjskich, która niebawem może zostać zlikwidowana. Nagle zauważyli jak z budynku wychodzi dwóch młodych mężczyzn. Funkcjonariusze natychmiast zareagowali i gdy dobiegali do posesji jeden z osobników cofnął się do budynku i zaczął wbiegać na I piętro. Pomimo próby ucieczki, mężczyźni zostali zatrzymani. Okazali się nimi mieszkańcy Gdyni. Jeden z nich, 22-latek był użytkownikiem tego mieszkania.

Funkcjonariusze wezwali posiłki żeby przeszukać całą posiadłość. W trakcie tej czynności w pokoju zajmowanym przez 22-latka zabezpieczono m.in. susz roślinny oraz wagę elektroniczną. W piwnicy natomiast znajdowała się zorganizowana hodowla nielegalnego towaru. Całe pomieszczenie było wentylowane, nawadniane, ogrzewane i naświetlane, a w nim blisko 100 krzewów konopi indyjskich wysokości od 50 cm do 1 metra. Przeszukano także strych budynku, gdzie na stole suszyły się liście, łodygi i szyszki konopi.

Całość materiału zabezpieczono, a zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Dzisiaj się okaże jaki udział w całym procederze miał zatrzymany 24-latek.

Użytkownik tej posiadłości prawdopodobnie usłyszy zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków a w momencie uzyskania opinii biegłych co do zabezpieczonych krzewów, może usłyszeć również zarzut uprawy konopi indyjskich.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.
Taka sama kara grozi temu, kto uprawia nielegalny towar mogący dostarczyć znaczną ilość narkotyków.

źródło: Rzecznik KWP w Gdańsku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz