Moja Gdynia

Moja Gdynia

środa, 14 września 2011

Wystawa malarstwa i grafiki „XV lecie ERA ART” w gdyńskim "Tyglu"

15 urodziny świętuje Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART. Z tej okazji jego członkowie przygotowali wystawę malarstwa i grafiki „XV lecie ERA ART”, którą obejrzeć będzie można w lokalu artystycznym „TYGIEL” przy ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV) w dniach od 17 września do 19 października 2011 r. Wernisaż rozpocznie się 16 września o godz. 19.00 (obowiązują zaproszenia).


Swoje prace zaprezentują:

malarstwo: Daria Sołtan - Krzyżyńska, Elżbieta Hajdun, Krystyna Wantuch, Joanna Bendkowska – Hlebowicz, Anna Kaczor, Joanna Kamirska – Niezgoda, Barbara Konarska, Ewa Łuniewska, Krzysztof Rećko – Rapsa, Karolina Sprung – Zalewska, Dorota Stec – Grochol, Monika Worsztynowicz, Katarzyna Konieczna – Kałużna, Janina Karczewska, Beata Magnus,

grafika: Alina Jackiewicz – Kaczmarek, Wojciech Kostiuk, Grzegorz Terlecki.
Wystawa dofinansowana przez Miasto Gdynia.

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zostało zarejestrowane w KRS 16 września 1996 roku.

Od 15 lat ERA ART zajmuje się animacją kultury. Organizuje wystawy plastyczne w Polsce i za granicą (obecnie trwa wystawa w Muzeum Narodowym w Grodnie). Promuje artystów z zagranicy w Polsce. Od 2001 roku organizuje Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej na początku ogólnopolskie na terenie Międzynarodowych Targów Gdańskich, potem międzynarodowe, w Muzeum Miasta Gdyni.  Obecnie na dwóch poziomach wystawowych Muzeum Miasta Gdyni eksponowana jest wystawa pokonkursowa VI Międzynarodowego Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej BARWY i FAKTURY - Gdynia 2011. Można ją oglądać jeszcze do 25 września 2011 r.  Od 2008 roku SPAW ERA ART organizuje również Międzynarodowe Biennale Grafiki Cyfrowej, które stało się hitem i co dwa lata ściąga do Gdyni fanów tzw. nowych mediów.  Kilkanaście razy w roku stowarzyszenie zaprasza do swojego lokalu artystycznego "TYGIEL", gdzie odbywają się wystawy malarstwa, grafiki, fotografii, spotkania literackie, aukcje dzieł sztuki, koncerty i inne. W galerii "PROFILE" pokazuje nietuzinkowe rzeźby, np. ekspozycję ceramicznych kapeluszy, unikatowe dzieła sztuki, organizuje niecodzienne happeningi i zaprasza gości do nabycia wspaniałych obrazów.  Stowarzyszenie współpracuje z wyższymi uczelniami w Polsce i za granicą, pomaga artystom  niepełnosprawnym, organizuje pokazy plastyczne dla dzieci.

źródło: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz