Moja Gdynia

Moja Gdynia

środa, 14 września 2011

Z policyjnych kronik

SŁUPSK – NIEBEZPIECZNE WĘŻE W MIESZKANIU

Policjanci ze słupskiego wydziału kryminalnego zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który przechowywał nielegalnie w mieszkaniu cztery bardzo niebezpieczne węże.  Kobra indyjska, żmija gabońska, trwożnica pospolita i żmija rogata to odmiany gadów, których skutkiem ukąszenia może być natychmiastowa śmierć. 

Grupa słupskich policjantów zajmująca się ściganiem przestępstw w Internecie trafiła niedawno na wypowiedzi młodego mężczyzny, który na jednym z portali internetowych chwalił się posiadaniem bardzo niebezpiecznych odmian węży. Policjanci natychmiast podjęli działania operacyjne, w trakcie których potwierdziły się wcześniej zdobyte informacje i doszło do zatrzymania 30-latka.

W mieszkaniu słupszczanina funkcjonariusze znaleźli cztery odmiany węży, których posiadanie jest nielegalne. Podczas zatrzymania obecni byli specjaliści na co dzień zajmujący się łapaniem tych gadów.

Zatrzymany 30-latek był już wcześniej notowany. Zostaną postawione mu zarzuty narażenia na utratę życia lub zdrowia. Za ten czyn kodeks karny przewiduje nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja przypomina, że nabywając niektóre odmiany fauny i flory, a w szczególności gatunki zagrożone wyginięciem, popełnia się przestępstwo. Chodzi tu przede wszystkim o okazy objęte Konwencją Waszyngtońską CITES, która wyraźnie określa sposoby ochrony, a także sprzedawania i kupowania takich zwierząt. Aby wszystko odbyło się zgodnie z prawem, osoba posiadająca dany okaz musi mieć odpowiednie dokumenty, które potwierdzają legalność danego zwierzęcia.

YouTube - Filmy wideo z tego e-maila : http://youtu.be/_BGNBy9_rfQ
GDAŃSK - W JEDEN DZIEŃ ZATRZYMALI DWÓCH POSZUKIWANYCH PRZESTĘPCÓW

Wczoraj gdańscy kryminalni podczas przeprowadzonych działań zatrzymali dwóch poszukiwanych od kilku lat mężczyzn. Obaj ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości za popełnione przestępstwa. Jeden z nich podejrzany jest m.in. o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, a drugi o pobicia i wymuszenia rozbójnicze.


Wczoraj gdańscy kryminalni z komendy miejskiej dzięki intensywnej pracy zatrzymali dwóch poszukiwanych na terenie całego kraju przestępców.

Pierwszego z nich zatrzymali ok. godz. 13.00. Policjanci czekali na niego przed wejściem do gabinetu lekarskiego. Po wizycie u specjalisty, 35-letni mężczyzna został natychmiast zatrzymany. Przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się przez dwa lata. Jego lista zarzutów jest bardzo długa.
Podejrzany jest m.in. o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą o charakterze zbrojnym, rozboje i oszusta, których dopuścił się na terenie całego kraju. 35-latek poszukiwany był listem gończym i nakazem doprowadzenia do zakładu karnego.

Kolejny w ręce policjantów trafił kilka minut po godz. 20.00 Poszukiwany był trzema listami gończymi oraz dwoma nakazami doprowadzenia do aresztu. Mężczyzna ukrywał się przez osiem lat. Na swoim koncie ma szereg przestępstw,m.in. pobicia, wymuszenia rozbójnicze i oszustwa. Dzięki intensywnej pracy i dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, gdańscy kryminalni namierzyli go wczoraj przy Sopockim molo.

Zatrzymani mężczyźni natychmiast zostali zatrzymani. Nie próbowali uciekać. Ukrywali się przed wymiarem sprawiedliwości z tych samych powodów – chcieli uniknąć kary i pozostać jak najdłużej na wolności. Zgodnie z dyspozycją sądu, po przeprowadzeniu wszystkich czynności procesowych, zostaną osadzeni w areszcie.GDAŃSK – ZARAZ PO WŁAMANIU, WPADLI W RĘCE POLICJANTÓW

Za kratki policyjnego aresztu trafili dwaj mężczyźni, którzy włamali się do sklepu mięsnego i ukradli pieniądze leżące przy kasie. Sprawcy, żeby dostać się do środka obiektu, metalową kratką uszkodzili drzwi wejściowe i wybili szybę wystawową w sklepie. 46-letni pokrzywdzony wycenił straty z tytułu tych zniszczeń na 5 tys. zł. 

W poniedziałek w nocy na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który oświadczył że jacyś mężczyźni włamali się do sklepu mięsnego przy ul. Kruczkowskiego i uciekli w kierunku ul. Rakoczego. Policjanci z Suchanina natychmiast pojechali we wskazany rejon i na ul. Amundsena zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wyglądem odpowiadali rysopisom, jakie podał zgłaszający. Funkcjonariusze ustalili, że kilka chwil wcześniej jeden z zatrzymanych złapał za metalową kratkę, która leżała przed obiektem handlowym, a następnie zniszczył nią drzwi wejściowe i wybił szybę wystawową w sklepie. Potem włamywacze weszli do środka i ukradli 200 zł, które leżało przy kasie. 46-letni właściciel obiektu wycenił starty z tytułu zniszczeń powstałych podczas włamania na 5 tys. zł.

22-letni mieszkaniec województwa śląskiego i jego o rok młodszy kolega z Gdańska trafili do policyjnego aresztu. Badanie wykazało, że 22-latek miał w organizmie prawie 3 promile, a jego kompan prawie 2 promile alkoholu. Starszy z mężczyzn był już wcześniej karany za włamania.
Podczas przesłuchania 22-latek dobrowolnie poddał się karze i w najbliższym czasie trafi do zakładu karnego na 1,5 roku. Ma też zapłacić grzywnę w  wysokości 1 tys. zł.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności.GDAŃSK – 15 – LATEK POŁASIŁ SIĘ NA CUDZE KOŁA

Kryminalni z komisariatu na osiedlu Suchanino zatrzymali 15-letniego gdańszczanina, po tym jak ustalili, że ma on na swoim koncie dwie kradzieże kompletów kół z forda i toyoty. Właściciele tych aut wycenili starty z tytułu tych kradzieży na  łączną kwotę 14 tys. zł.

Wczoraj rano kryminalni z Suchanina zatrzymali 15-letniego gdańszczanina. Policjanci ustalili, że ma on na swoim koncie dwie kradzieże kompletów kół z samochodów osobowych. 

Do pierwszego z tych zdarzeń doszło w połowie lipca br. Wtedy nieletni razem ze swoim kolegą ukradli komplet kół z toyoty avensis. Podczas kradzieży uszkodzili też próg pojazdu, powodując starty na łączną kwotę 11 tys. zł. Dziesięć dni później  nieletni w podobny sposób ukradł  komplet kół z forda focusa. Właściciel auta wycenił ich wartość na 3 tys. zł.

Policjanci cały czas wyjaśniają dokładne okoliczności tych spraw. Zatrzymanie wspólnika 15-latka, który pomagał mu podczas tych kradzieży, jest tylko kwestią czasu.
Nieletni był już wcześniej notowany za kradzieże. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd rodzinny.


SOPOT- NIE CHCIAŁ WRACAĆ DO DOMU, NA ZNAK PROTESTU WYBIŁ SZYBĘ

Dzisiaj w nocy policjanci z Sopotu w jednym z klubów zatrzymali młodego mężczyznę. 21- latek nie chciał wyjść ze znajomymi z lokalu i skończyć imprezy. Na znak protestu najpierw zrzucił z pierwszego piętra śmietnik, a potem wybił szybę. Chłopak trafił do policyjnego aresztu.
Dzisiaj zajmą się nim śledczy, którzy przedstawią mu zarzut uszkodzenia mienia. Za ten czyn grozi do 5 lat więzienia.

Dzisiaj około 2.30 oficer dyżurny otrzymał informację telefoniczną o awanturze w jednym z nocnych klubów w centrum Sopotu. Do interwencji natychmiast pojechał najbliższy patrol. Na miejscu okazało się, że młody mężczyzna, awanturował się ze znajomymi, którzy chcieli zakończyć już imprezę i wyjść z lokalu. Awanturnik zbyt dobrze się bawił i nie miał zamiaru wychodzić mimo nalegań kolegów. Kiedy stwierdził, że nic nie wskóra na znak protestu najpierw zrzucił z pierwszego piętra śmietnik, a potem kilkukrotnie kopnął w szybę i ją wybił. Właściciel lokalu oszacował straty na 400 złotych.
Policjanci, którzy po chwili przyjechali na miejsce zatrzymali 21- letniego mieszkańca Giżycka, którego przewieźli do sopockiej komendy. Dzisiaj mężczyzna zostanie przesłuchany przez śledczych. Policjanci przedstawią mu również zarzut uszkodzenia mienia. Grozi za to do 5 lat więzienia.


CZŁUCHÓW – UKRADLI ŻELIWNE POKRYWY OD STUDZIENEK KANALIZACYJNYCH

Policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Czarnego podejrzewanych o kradzież pokryw żeliwnych od studzienek kanalizacyjnych. Funkcjonariusze odzyskali mienie o wartości 900 zł. Teraz mężczyźni przebywają w policyjnym areszcie. Odpowiedzą za kradzież.

Wczoraj po południu podczas patrolu na terenie miasta Czarne policjanci zauważyli dwóch mężczyzn pchających dwukołowy wózek skrzyniowy. Funkcjonariusze skontrolowali mężczyzn, w wózku znaleźli trzy pokrywy żeliwne od studzienek kanalizacyjnych.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że pokrywy skradzione zostały z terenu dawnego poligonu wojskowego. Policjanci zabezpieczyli skradzione mienie o wartości ok. 900 zł. Dwaj mieszkańcy Czarnego w wieku 32 i 46 lat zostali zatrzymani. Obaj byli nietrzeźwi. 46-latek miał prawie promil alkoholu w organizmie, drugi z mężczyzn miał prawie dwa promile.

Teraz mężczyźni przebywają w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu zostaną przesłuchani. Odpowiedzą za kradzież. Za tego typu przestępstwo grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.


CHOJNICE - OKRADAŁ WAGONY KOLEJOWE

Wczoraj policjanci z Chojnic przedstawili zarzuty popełnienia przestępstwa 45-latkowi z powiatu bydgoskiego. Mężczyzna włamał się do wagonów kolejowych i ukradł z nich miedziane przewody elektryczne. W chwili zatrzymania posiadał przy sobie skradziony telefon komórkowy. Teraz stanie przed sądem.


Na początku września br. na terenie dworca PKP w Chojnicach wybito szyby w trzech wagonach stojących na bocznicy. Z wnętrza szaf rozdzielczych skradziono przewody elektryczne o wartości tysiąc złotych. Policjanci z Chojnic zatrzymali mężczyznę, który dopuścił się tego czynu. W pobliżu dworca, w zaroślach, sprawca ukrył narzędzia, którymi posłużył się dokonując włamania.
Jak ustalili funkcjonariusze, już miesiąc wcześniej 45-latek "działał" na terenie dworca. W związku z tym usłyszał również zarzut usiłowania włamania. Odpowie również za kradzież telefonu komórkowego, który policjanci ujawnili podczas jego zatrzymania.
Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

CZŁUCHÓW – ZATRZYMANI DO KRADZIEŻY KABLA ODPOWIEDZĄ ZA KOLEJNE KRADZIEŻE

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy chcieli ukraść kable telekomunikacyjne. Funkcjonariusze ustalili, że dokonali oni również kilku innych przestępstw. Teraz mężczyźni odpowiedzą za swoje czyny.
Grozi im kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W sobotę wieczorem na terenie gminy Czarne policjanci zatrzymali na gorącym uczynku sprawców kradzieży kabla telekomunikacyjnego. To trzej mieszkańcy powiatu szczecineckiego w wieku 22, 34 i 43 lat. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty za usiłowanie kradzieży. 

Śledczy pracujący nad sprawą ustalili, że mężczyźni ci mają na swoim koncie również inne przestępstwa. Wczoraj cała trójka usłyszała zarzuty dokonania dwóch kradzieży na terenie gminy Czarne.
Policjanci ustalili, że w miniony piątek (9 września br.) ci sami mężczyźni ukradli ok. 100 metrów kabla telekomunikacyjnego z terenu kompleksu leśnego przy trasie Biernatka – Bińcze. Natomiast w sierpniu br. ukradli ok. 20 metrów przewodów na trasie Wyczechy – Raciniewo.
Łącznie mężczyźni ukradli mienie o wartości prawie 4 tys. zł.  

Teraz mężczyźni odpowiedzą za dokonane kradzieże. Każdemu z nich za przestępstwo kradzieży grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.  Policjanci przeprowadzą również postępowanie w sprawie o wykroczenia popełnione przez mężczyzn, tj. za niszczenie poszycia leśnego oraz za bezprawny wjazd do lasu pojazdem silnikowym. Za tego typu wykroczenia kodeks przewiduje karę grzywny lub karę nagany.

TCZEW - CHCIELI UKRAŚĆ PALIWO I AKUMULATORY, TRAFILI DO ARESZTU

Dzisiaj w nocy tczewscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do ciężarówki oraz koparki skąd próbowali ukraść paliwo i akumulatory. Mężczyźni po nocy spędzonej w areszcie usłyszeli już zarzuty. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi im od roku do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło dzisiaj o godz. 1.30. w Zabagnie w gminie Tczew. Wówczas patrolujący tę miejscowość  policjanci zauważyli dwóch mężczyzn, którzy kradli paliwo z zaparkowanego tam ciężarowego auta marki DAF. Po chwili sprawcy, którymi okazali się 53-letni mieszkaniec gminy Tczew i 30-letni mieszkaniec gminy Stare Pole zostali zatrzymani. Zabezpieczono przy nich  kanistry w których znajdowało się ponad 100 litrów skradzionego oleju napędowego oraz dwa akumulatory, które zatrzymani ukradli z stojącej w pobliżu koparki.
Mężczyźni po nocy spędzonej w areszcie usłyszeli dziś zarzuty. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi im od roku do 10 lat więzienia.

NOWY DWÓR GDAŃSKI - NIETRZEŹWY PRZEWRÓCIŁ SIĘ NA SKUTERZE, BO POD KOŁA WBIEGŁ MU PIES

Wczoraj na głównej drodze w Drewnicy przewrócił się podróżujący skuterem 75–latek. Policjanci  pracujący na miejscu ustalili, że do zdarzenia doszło, gdy pod koła jednośladu wbiegł pies. Okazało się też, że kierujący skuterem był nietrzeźwy. Właściciel czworonoga został ukarany mandatem, a nietrzeźwemu kierowcy grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godziny 17.00  dyżurny nowodworskiej policji otrzymał informację o tym, że na drodze w Drewnicy przewrócił się mężczyzna jadący na skuterze. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy ruchu drogowego oraz karetkę pogotowia.
Policjanci ustalili, że kierowca skutera stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się ponieważ pod koła wbiegł mu nagle pies. Okazało się też, że 75–latek kierujący jednośladem był nietrzeźwy - miał w organizmie 0,6 promila alkoholu.
Jeszcze tego samego wieczora za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu psa policjanci ukarali mandatem właściciela czworonoga. 75–latek z ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala, a za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. MALBORK - ZATRZYMANY NA GORACYM UCZYNKU PRZY WŁAMANIU

Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 37-letniego mężczyznę, który włamał się do opuszczonego budynku na ul. Kościuszki w Malborku. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek około godz. 5.20 policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do opuszczonego budynku w centrum miasta. Włamywacz wybił otwór w drzwiach i wszedł do środka.
Mężczyźnie nie udało się  niczego ukraść, zatrzymali go policjanci którzy przyjechali na miejsce. Sprawca trafił do policyjnego aresztu.
Okazało się, że 37-letni mieszkaniec Malborka już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.


MALBORK - POLICJANCI UCZĄ DZIECI BEZPIECZEŃSTWA

Wczoraj pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi odwiedzili niecodzienni goście. Spotkali się z nimi policjanci z malborskiej komendy, którzy opowiadali dzieciom o bezpieczeństwie w trakcie drogi do szkoły a także podczas zabawy na podwórku.  Oprócz ważnych porad policjanci wręczyli dzieciom drobne upominki.

Wczoraj rano policjanci z Malborka odwiedzili grupę pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. Dzieci z przejęciem słuchały jak policjanci opowiadali o zasadach bezpieczeństwa w trakcie drogi do szkoły i na placu zabaw. Funkcjonariusze mówili również o tym jak ważne jest zapinanie pasów w samochodzie.
Na zakończenie spotkania wszystkie maluchy otrzymały od policjantów zawieszki odblaskowe, które od razu przyczepiły do swoich plecaków.


MALBORK - ROWERZYSTKA ZDERZYŁA SIĘ Z DWOMA SAMOCHODAMI

Wczoraj około godz. 18.10 w Malborku doszło do wypadku, w którym jadąca rowerem 17-latka zderzyła się z dwoma samochodami osobowymi. Dziewczyna z obrażeniami trafiła do szpitala. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

We wtorek tuż po godz. 18.00 na ul. Dalekiej w Malborku doszło do groźnego wypadku z udziałem rowerzystki. Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy byli na miejscu zdarzenia wynika, że 17-latka, która jechała na rowerze, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i uderzyła w bok seata ibizy, którym kierowała 42-letnia kobieta. Następnie odbiła się od auta i uderzyła w zaparkowanego volkswagena T4. Ranna 17-latka z obrażeniami została przewieziona do szpitala.
Policjanci z Malborka ustalają przyczyny i okoliczności wypadku.


STAROGARD GDAŃSKI - ZATRZYMANO NIETRZEŹWY DUET

Policjanci ze Zblewa tylko podczas jednej kontroli drogowej zatrzymali dwóch pijanych rowerzystów.  Badanie alkomatem wykazało u młodszego cyklisty ponad 2, a u starszego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwym grozi kara do roku pozbawienia wolności.

Podczas jednej kontroli drogowej policjanci ze Zblewa zatrzymali jednocześnie dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Do zdarzenia doszło w miniony wtorek około godz. 15.00 na ulicy Kościelnej. Patrolujący ten rejon funkcjonariusze zauważyli dwóch cyklistów, którzy na widok radiowozu zatrzymali
się na poboczu drogi. Policjanci postanowili sprawdzić co było przyczyną takiego zachowania.

W trakcie legitymowania okazało się, że kontrolowane przez funkcjonariuszy osoby spożywały wcześniej alkohol. Podczas badania alkomatem wyszło na jaw, że 44-latek ma ponad 2, a  63-latek blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Interweniujący w tej sprawie policjanci udaremnili nietrzeźwym rowerzystom kontynuowanie dalszej jazdy. Niebawem mieszkańcy Zblewa usłyszą zarzuty dotyczące kierowania rowerem w stanie nietrzeźwym. Popełnienie tego przestępstwa zagrożone jest karą do roku więzienia.


CHOJNICE - KOLEJNI NIETRZEŹWI ZATRZYMANI

Wczoraj policjanci z Chojnic zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.
Rowerzyści "wpadli" w Leśnie i Konarzynach. W Chojnicach policjanci uniemożliwili dalszą jazdę 22-latkowi, kierującemu samochodem osobowym marki Fiat Punto. Pobrano od niego krew do badania na zawartość alkoholu.

Obaj nietrzeźwi rowerzyści mieli ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci prowadzą kontrole drogowe na terenie całego powiatu. W poniedziałek 12.09. br. zatrzymali mieszkańca powiatu tucholskiego, który w miejscowości Nieżurawa gmina Czersk, kierował motorowerem. Jak wykazało badanie miał ponad dwa promile alkoholu.
Przypominamy, że kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Grozi za nie odpowiedzialność karna - do dwóch lat pozbawienia wolności.
źródło: Rzecznik KWP w Gdańsku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz