Moja Gdynia

Moja Gdynia

poniedziałek, 24 października 2011

Ciekawostki policyjne...

BYTÓW –SPOWODOWAŁ KOLIZJE I UCIEKŁ


41–letnimieszkaniec Miastka odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanienietrzeźwości, stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym i jazdę bez uprawnień.Mężczyzna spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia. W organizmie miał1,8 promila alkoholu. W najbliższym czasie śledczy przedstawią mu zarzuty.Wczoraj przed godzina 13.00policjanci zostali poinformowani o kolizji na drodze krajowej nr 21 pomiędzyTrzebielinem a Zielinem. Sprawca zdarzenia uciekł. Na miejscu policjanciustalili, że kierowca renault twingo na zakręcie w prawo najprawdopodobniej niedostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał na przeciwny pas ruchu iuderzył w prawidłowo jadący samochód renault thalia. Po kolizji sprawcaodjechał. Świadkowie zdarzenia poinformowali policjantów, że kierowca twingomógł być nietrzeźwy, bo wcześniej jechał slalomem.Gdy mundurowi ustalali okolicznościkolizji, zostali poinformowani, że na przystanku w Zielinie stoi mężczyzna, któryzatrzymuje pojazdy i jest to sprawca zdarzenia. Policjanci natychmiastpojechali we wskazane miejsce. Okazało się, że mężczyzna to 41–letnimieszkaniec Miastka. W organizmie miał 1,8 promila alkoholu. Dodatkowo nieposiada prawa jazdy. Samochód porzucił na polu w pobliżu lasu. 41–latkowipobrano krew do badań.Mężczyzna w najbliższym czasieusłyszy zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości,spowodowania zagrożenia w ruchu drogowym i jazdę bez uprawnień. Za swojezachowanie odpowie przed sądem.Za kierowanie pojazdem mechanicznymw stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat. Natomiast zastworzenie zagrożenia w ruchu drogowym i jazdę bez uprawnień grozi wysokagrzywna.SZTUM- Z IMITACJĄ BRONI NAPADŁ NA STACJE BENZYNOWĄ
Policjanci zDzierzgonia zatrzymali 26-letniego sprawcę kilka godzin po tym jak w piątekokoło godz. 12.00 napadł na stacje paliw w stary Dzierzgoniu. Policjanciwystąpili z wnioskiem o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Za popełnioneprzestępstwo grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

W piątekdyżurny sztumskiej jednostki został poinformowany, że w miejscowości StaryDzierzgoń doszło do rozboju. Mundurowi ustalili, że 26-letni mężczyzna wszedł do stacji, wyjął z kurtki przedmiot przypominający broń palną i mierzącdo pracownika zażądał wydania mu pieniędzy. Pracujący w CPN mężczyzna zdążyłuruchomić alarm, który wystraszył napastnika. Tylko kilka godzinpotrzebowali policjanci z Dzierzgonia aby ustalić i zatrzymać sprawcę napadu.Okazał się nim 26-latek, który wcześniej już był karany za inneprzestępstwa.

Dzierzgońscypolicjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego wpostaci tymczasowego aresztu. Dzisiaj mężczyzna stanie przed sądem, któryzadecyduje o jego dalszym losie. Za popełnione przestępstwo grozi mu karaod 2 do 12 lat pozbawienia wolności.LĘBORK - KOŃ NA KOMENDZIE
W niedzielę rano policjanci z Lęborka otrzymali zgłoszenie o wierzchowcu, którychodzi po ulicach jednego z osiedli. Policjanci złapali konia i zapewnili muschronienie na terenie komendy. Pod wieczór zwierzę przekazano do schroniska wMałoszycach gdzie oczekuje na właściciela.

W niedziele rano dyżurny lęborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że poulicach jednego z osieli chodzi koń. Wysłany na miejsce patrol potwierdził, żepomiędzy blokami chodzi bezpański wierzchowiec. Zwierzak był spokojny jednakaby nie stała mu się krzywda, policjanci złapali go i przyprowadzili dokomendy. Na policji zwierzę przebywało do wieczora oczekując na właściciela. Zuwagi na brak zgłoszeń o kradzieży konia lub też jego ucieczce pod wieczórzwierzę zostało przekazane do schroniska w Małoszycach.

Policja apeluje do osób, które poznają zwierzaka ze zdjęcia o zgłoszenie się i jegoodbiór ze schroniska w Małoszycach.

SOPOT - PRZYŁAPANYZ MARIHUANĄ W KIESZENI


Policjanci z Sopotuprzedstawili zarzut kolejnej osobie za naruszenie przepisów ustawy oprzeciwdziałaniu narkomanii. 19-latek tłumaczył mundurowym, że marihuanęznalazł na ulicy. Zatrzymanemu mieszkańcowi Gdyni za posiadanie środkówodurzających grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.W miniony weekend policjanci zSopotu na ulicy Grunwaldzkiej wylegitymowali trzy osoby. Jeden z mężczyzn jakwynikało z policyjnej bazy danych był w przeszłości notowany za posiadanienarkotyków. Policjanci postanowili sprawdzić, czy mężczyźni nie mają przy sobieśrodków odurzających.

Przypuszczenia mundurowychpotwierdziły się. U jednego z mężczyzn policjanci znaleźli porcję marihuany. 19- latek tłumaczył funkcjonariuszom, że znalazł ją na ulicy. Mieszkaniec Gdynitrafił do policyjnego aresztu.

Policjanci przedstawili 19-latkowizarzut za posiadanie narkotyków. Za to przestępstwo grozi kara do 3 latwięzienia.TCZEW - NIETRZEŹWY I BEZ PRAWA JAZDY WPADŁ W RĘCE POLICJANTÓW
Wczoraj kilka minut po godzinie 19.00 wmiejscowości Duże Wiosło policjanci z komisariatu w Gniewie zatrzymali19-latka, który kierował autem będąc pod wpływem alkoholu. Użyty wobec niegoalkomat wykazał w wydychanym powietrzu prawie 2,5 promila. Teraz młodemumężczyźnie grozi nawet 2 lata więzienia.Wczoraj o godz. 19.10 patrolujący miejscowość Duże Wiosło w gm.Gniew policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy renault 19, którymkierował 19-letni mieszkaniec Gdańska. Okazało się, że kierowca tego auta jestnietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało prawie 2,5 promila alkoholu. Policjanciustalili ponadto, że młody mężczyzna pomimo iż prawo jazdy wydano mu zaledwiepółtora roku temu nie pierwszy raz kierował na „podwójnym gazie”. Ztego powodu w listopadzie 2010r. stracił już prawo jazdy..

Teraz za kierowanie autem w stanie nietrzeźwym grozi mu do 2lat więzienia.

SOPOT- POSZUKIWANYZA LICZNE KRADZIEŻE


W miniony piątekpolicjanci z Sopotu zatrzymali 32-letniego mieszkańca kurortu. Mężczyzna byłposzukiwany do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. 32-latek ma naswoim koncie przestępstwa wielu kradzieży. Zgodnie z dyspozycją sądu trafił dowięzienia, gdzie odbędzie zasądzoną karę.Policjanci zajmujący sięposzukiwaniami osób z sopockiej komendy zorganizowali zasadzkę na mężczyznęściganego nakazem doprowadzenia. Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacjiwynikało, że ukrywający się przed wymiarem sprawiedliwości 32-letni mężczyzna,może przebywać w mieszkaniu przy ul. Niepodległości w Sopocie. Policjanci niepomylili się, w mieszkaniu zatrzymali zaskoczonego ich wizytą poszukiwanego32-latka.Sopocianin był poszukiwany nakazemdoprowadzenia do odbycia kary 8 miesięcy pozbawienia wolności. Mieszkanieckurortu został skazany za popełnione przestępstwa kradzieży, przywłaszczeniamienia. Zgodnie z decyzją sądu jeszcze dziś trafi do więzienia, gdzie odbędziezasądzoną karę.

LĘBORK - NIETRZEŹWY BEZ UPRAWNIEŃ NA QUADZIE
W niedzielę w nocy policjanci z Lęborkazatrzymali kierowcę quada, który miał w organizmie prawie 3 promile alkoholuoraz nie posiadał uprawnień. Pojazd zabezpieczono na parkingu a kierowca resztęnocy spędził w areszcie. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi do 2 latpozbawienia wolności, ponadto mężczyzna odpowie przed sądem za jazdę bezuprawnień i dokumentów pojazdu.

W niedzielę kilka minut po północy policjanci z Lęborka zatrzymali do kontrolina krajowej 6 w miejscowości Ługi, pijanego kierowcę quada. Jak się okazało, 20-latekz gm. Łęczyce nie dość, że prowadził czterokołowca na podwójnym gazie to niemiał do tego uprawnień ani dokumentów pojazdu, a pojazd nie był ubezpieczony.Podczas badania, alkotest wykazał u nieodpowiedzialnego kierowcy prawie 3promile alkoholu w organizmie. Pijany kierowca trafił na resztę nocy dopolicyjnego aresztu, a pojazd odholowano na parking. Wobec braku ubezpieczeniuOC skierowano wniosek do Funduszu Gwarancyjnego.


Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi kierowcy do 2 lat pozbawienia wolności,zakaz prowadzenia pojazdów oraz grzywna. Ponadto kierowca quada odpowie przedsądem za jazdę bez uprawnień oraz dokumentów.

SOPOT- NIEUCZCIWYTAKSÓWKARZ PRZYWŁASZCZYŁ TELEFON


Znalazłeś? Maszmożliwość ustalić właściciela? Musisz oddać. Tak stanowi prawo. O obowiązkachznalazcy nie chciał pamiętać taksówkarz, który świadomie przywłaszczył sobiecudzy telefon komórkowy. Teraz grozi mu za to do 3 lat pozbawienia wolności.7 października br. taksówkarzprzewoził z centrum Sopotu klientów, wtedy jednemu z mężczyzn wypadł z kieszenitelefon komórkowy i portfel.

Właściciel auta znalazł te rzeczynastępnego dnia i nie oddał właścicielowi. Pokrzywdzony zgłosił sprawę napolicję.

Funkcjonariusze zarejestrowalitelefon w policyjnym systemie informatycznym i rozpoczęli poszukiwanianieuczciwego taksówkarza.

Policjanci szybko ustalili kto wiózłpokrzywdzonego do domu. W miniony weekend zapukali do mieszkania 24-letniegomieszkańca Gdańska. Zaskoczony wizytą mężczyzna powiedział policjantom, żefaktycznie znalazł u siebie w samochodzie portfel pokrzywdzonego, ale żadnegotelefonu w nim nie było. Policjanci nie dali wiary zapewnieniom 24- latka ipostanowili przeszukać mieszkanie i samochód gdańszczanina. Policyjna intuicja niezawiodła mundurowych, w samochodzie taksówkarza znaleźli przywłaszczony telefono wartości ponad tysiąc złotych oraz portfel pokrzywdzonego.Telefon i portfel policjanciprzekazali już prawowitemu właścicielowi. Za czyn, którego się dopuściłtaksówkarz grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.Policjanci przypominają!Przywłaszczenie cudzej rzeczy jestprzestępstwem.Kto w ciągu dwóch tygodni odznalezienia cudzej rzeczy nie zawiadomi o tym organu Policji lub innego organupaństwowego, albo w inny właściwy sposób nie poszukuje posiadacza podlega karzegrzywny do 500zł albo karze nagany ( art. 125 kodeksu wykroczeń ).Kto znalazł rzecz zgubioną, powinienniezwłocznie zawiadomić o tym osobę uprawnioną do odbioru rzeczy. Jeżeliznalazca nie wie, kto jest uprawniony do odbioru rzeczy, albo jeżeli nie znamiejsca zamieszkania osoby uprawnionej, powinien niezwłocznie zawiadomić oznalezieniu właściwy organ państwowy.Przepisy o rzeczach znalezionychstosuje się odpowiednio do rzeczy porzuconych bez zamiaru wyzbycia sięwłasności, jak również do zwierząt, które zabłąkały się lub uciekły.(art. 183kodeksu

cywilnego ).GDAŃSK –ODZYSKANO NOŻYCE KRUSZĄCE WARTE 180 TYS.ZŁ, PASERZY W ARESZCIE


Trzej mężczyźni,którzy byli w posiadaniu kradzionych nożyc kruszących wartych 180 tys. zł,wpadli w ręce kryminalnych z komendy miejskiej. W sobotę sąd zadecydował, żetrójka paserów najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.Kryminalni z komendy miejskiejustalili, że na terenie jednej z posesji w okolicach Gdańska przechowywany jestkradziony osprzęt do koparki. W piątek rano funkcjonariusze weszli na terennależący do 40-letniego mężczyzny.

Podczas przeszukania, policjanciznaleźli i zabezpieczyli nożyce kruszące warte 180 tys. zł, które jakiś czastemu skradziono z terenu gdańskiej firmy transportowej.

Do tej sprawy kryminalni zatrzymalitrzech mężczyzn w wieku od 37 do 43 lat, którzy byli w posiadaniu skradzionegoelementu. Trzech paserów trafiło do policyjnego aresztu. Wszyscy oni byli jużkarani za kradzieże. W prokuraturze cała trójka zatrzymanych usłyszała zarzutypaserstwa, a sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu. Sprawa macharakter rozwojowy i funkcjonariusze wyjaśniają dokładne jej okoliczności.

Za paserstwo mienia znacznejwartości grozi do 10 lat pozbawienia wolności.źródło: Rzecznik KWP w Gańsku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz