Moja Gdynia

Moja Gdynia

piątek, 21 października 2011

Informacje o odbywających się w najbliższy weekend gdyńskich imprezach, a także propozycje na pożyteczne spędzenie wolnego czasu.Koncert „Kultu”

O godz. 20.00 w sobotę (22 października) w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia” (ul. Kazimierza Górskiego 8) wystąpi zespół „Kult”.

Cena biletów: 50 zł w przedsprzedaży, 55 zł w dniu koncertu. Przedsprzedaż w Gdyni: sklep muzyczny PULS w Centrum Kultury i Rozrywki „Gemini” (ul. Waszyngtona 21), Hala Sportowo-Widowiskowa „Gdynia” (ul. Kazimierza Górskiego 8), Chrom (ul. Świętojańska 110).


Teatr zajechał


W najbliższy weekend w Gdyni odbędą się cztery spektakle w ramach projektu „Teatr Zajechał”. Sopocka Scenę Off de BICZ, która przygotowała przedstawienia, zaprasza w sobotę (22 października) do Stowarzyszenia „Vitava” na Witominie, a w niedzielę (23 października) do Kinoteatru „Grom” na Oksywiu. Wstęp wolny.

„Teatr Zajechał” to projekt Ewy Ignaczak oraz Idy Bocian – prezentacja spektakli w miejscach nieteatralnych, oswojenie nowych przestrzeni i twórcze wyzwanie zarówno dla artystów, jak i widzów. Do 18 grudnia będzie można obejrzeć prawie 50 spektakli w 14 różnych miejscach. Teatr zawita m.in. do filii miejskiej biblioteki, parafii, a nawet Ochotniczej Straży Pożarnej.

Program na weekend:


sobota (22 października)


Stowarzyszenie „Vitava” – Witomino, ul. Chwarznieńska 2

- godz. 15.00 – „Tancereczka i Kominiarczyk” wg H. Ch. Andersena – spektakl dla dzieci;

- godz. 18.00 – „Orlando” wg Virginii Woolf – spektakl dla dorosłych;


niedziela (23 października)


Klub Garnizonowy – Kinoteatr „Grom” – Oksywie, Rondo Bitwy pod Oliwą

- godz. 15.30 – „Tancereczka i Kominiarczyk” wg H. Ch. Andersena – spektakl dla dzieci;

- godz. 17.00 – „Orlando” wg Virginii Wolf – spektakl dla dorosłych.


Gdynia Adventure Days - gdyńskie dni przygody


Kolibki Adventure Park w Gdyni (ul. Bernadowska 1) zaprasza na drugi weekend Gdynia Adventure Days (22-23 października) – zawody i pokazy ekstremalnych konkurencji.

Program imprezy:

22 października (sobota)

- od godz. 10.00 – próby specjalne Trasek Off-Road i quady przeprawowe;

- godz. 11.00 – amatorskie zawody wspinaczkowe;


23 października (niedziela)

- od godz. 10.00 – pokazy, turniej ASG;

- od godz. 10.00 – trening strzelania taktycznego i zawody Tor Komandosa;

- godz. 11.00 – destruction derby – uczestnicy sprawdzą, jak osobowe samochody radzą sobie z terenowym torem;

- od godz. 11.00 – prezentacje filmowe i fotograficzne;

- godz. 12.00 – otwarte mistrzostwa w Biegu z Jajem.

Wstęp wolny!


Kontakt: Kolibki Adventure Park, tel. 600 263 500, e-mail: biuro@adventurepark.pl , strona internetowa: www.adventurepark.pl .


Akwarium Gdyńskie apeluje - Ratujmy rekiny!


Z okazji Europejskiego Tygodnia Rekina Akwarium Gdyńskie Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy kolejny raz przyłączył się do akcji Shark Alliance wspierającej walkę o właściwą opiekę prawną dla tych zwierząt w Europie. W najbliższy weekend (22-23 października) ponownie zaprasza na specjalnie przygotowany program.

Goście akwarium dowiedzą się, jaka jest rola rekinów w przyrodzie, co oznacza „finning”, kto tak naprawdę jest najgroźniejszym drapieżnikiem na świecie, a także dlaczego gatunki rekinów są zagrożone i jak możemy im pomóc.

Jak co roku w ramach wydarzenia zbierane będą podpisy pod petycją skierowaną do Komisji Rybołówstwa Unii Europejskiej wspierającą propozycje zmian w regulacjach prawnych dotyczących poławiania rekinów. Petycja dostępna jest również online na stronie internetowej: www.sharkalliancepetition.org .

Program Europejskiego Tygodnia Rekina w Akwarium Gdyńskim (22-23 października w godz. 10.00-15.00):

- punkt informacyjny przy wejściu do akwarium – goście zapoznają się z obecną sytuacją rekinów europejskich i będą mogli podpisać wspomnianą wcześniej petycję, chętne osoby wypełnią anonimowy kwestionariusz dotyczący ogólnego postrzegania rekinów (statystyczne opracowanie zostanie opublikowane na stronie internetowej akwarium po zakończeniu Europejskiego Tygodnia Rekina);

- projekcje filmu o rekinach „Gospodarze rafy” w sali kinowej o każdej pełnej godzinie;

- kącik plastyczny dla dzieci „Nie taki straszny rekin jak go malują!”, prezentacja multimedialna „Ratujmy rekiny”, zęby i szczęka rekina pod mikroskopem, a także wystawa zdjęć bohaterów weekendu w galerii.

23 października o godz. 14.00 akwarium wyświetli liczbę podpisów zebranych pod petycją w sprawie zaostrzenia przepisów chroniących rekiny.

Również członkowie Klubu Młodego Odkrywcy Mórz będą mieli okazję się popisać. W galerii akwarium, w dniach 22-23 października, w godzinach 10.00-15.00, będzie można wykonać prace plastyczne związane z ochroną rekinów. Jest to okazja do zdobycia kolejnej pieczątki klubu i przyczynienia się do polepszenia losu rekinów. Najlepsze prace zostaną nagrodzone upominkami.

Dorośli również mogą pomóc. Shark Alliance organizuje konkurs na materiały foto/video. Najlepsze prace zostaną przedstawione europejskim Ministrom Rybołówstwa. Akwarium będzie przyjmować prace przyniesione osobiście, przesłane tradycyjną pocztą na adres: Akwarium Gdyńskie MIR-PIB, al. Jana Pawła II 1, 81-345 Gdynia lub drogą elektroniczną: wpodlesinska@mir.gdynia.pl .

Więcej informacji na stronie internetowej: www.akwarium.gdynia.pl .

Kontakt dla mediów: Ewa Baradziej-Krzyżankowska, rzecznik prasowy, Morski Instytut Rybacki - Państwowy Instytut Badawczy, tel. 587 356 377, kom. 501 105 101, e-mail: ekrzyzankowska@mir.gdynia.pl .


Rewolucyjny i rewelacyjny wieczór w Gdynia Book Club


Wszyscy stajemy do Czynu Październikowego! Z okazji dawno nieobchodzonej rocznicy rewolucji październikowej Gdynia Book Club w klubie Tea-tralna w Teatrze Miejskim (ul. Bema 26) zaprasza w niedzielę (23 października) na rewolucyjny i zarazem rewelacyjny wieczór. Małgorzata Sokołowska, przy czynnym udziale Joanny Grajter, przypomni absurdalny świat urzędowych rozporządzeń w latach 1945-1956. Początek – godz. 16.30.

W programie: literatura faktu, liryka sprawozdań partyjnych, poezja śledcza. Uwaga! Za dowcipy od trzech do dziewięciu lat! Małgorzata Sokołowska, gdynianka, dziennikarka, autorka wielu publikacji o Gdyni, inicjatorka powstania „Encyklopedii Gdyni”, przypomni często pomijaną, straszno-śmieszną historię Gdyni lat 1945-1956, gdy we wtorki, środy, czwartki i piątki nie wolno było sprzedawać ciastek. Z kolei za sprzedaż 30 dag słoniny w dni bezmięsne, czyli poniedziałki, można było otrzymać kilka miesięcy obozu pracy.

Historia miasta w tym okresie została opisana w książce Małgorzaty Sokołowskiej „Dni bezciastkowe. Gdynia w latach 1945-1956”. To opowieść o życiu miasta i ludzi widziana oczami dość szczególnych sprawozdawców: szefa Miejskiego Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego, Milicji Obywatelskiej, Polskiej Partii Robotniczej a od 1949 PZPR oraz Miejskiej Rady Narodowej.

Pokazuje narastający terror, dramatycznie złe zaopatrzenie rynku (problem braku ziemniaków, który pojawił się natychmiast wraz z nowym ustrojem), pracę przedsiębiorstw bacznie obserwowanych przez UB oraz ludzi sadzanych do więzienia za opowiadanie dowcipów. To z jednej strony. A z drugiej: poziom intelektualny nowych „władców”, ponieważ zachowana została oryginalna ortografia wraz ze stylem oraz interpunkcją.

Książka jest bogato ilustrowana zdjęciami (zarówno ze zbiorów Muzeum Miasta Gdyni, jak Archiwum Państwowego oraz Instytutu Pamięci Narodowej i zbiorów prywatnych), a także tytułami z ówczesnego „Dziennika Bałtyckiego”.

Książkę będzie można zakupić podczas spotkania, na które wstęp jest wolny!

Book Club to zjawisko znane i bardzo popularne w Europie, Kanadzie i USA. To świetne połączenie najnowszych trendów w literaturze z popularyzacją czytelnictwa, którego wciąż brakuje. W niedzielne popołudnia w Tea-tralnej pojawiać się będzie jak najbardziej żywa literatura! W programie spotkań dyskusje z autorami nie tylko dotyczące konkretnej książki, ale również problemu występującego w literaturze, omawianego przez grupę specjalistów i znawców, oczywiście z czynnym udziałem publiczności.


Recital piosenki francuskiej


W niedzielę (23 października) w sali widowiskowej Domu Rzemiosła w Gdyni (ul. 10 Lutego 33) odbędzie się Recital Café, czyli koncert francuskich piosenek. Początek – godz. 16.00.

Goście usłyszą najsłynniejsze utwory z repertuaru Edith Piaf i Jacques'a Brela, m.in.: „Ne Me Quite Pas”, „Milord”, „Amsterdam”, „Padam... padam...”.


Zaśpiewają: Maja Gadzińska i Magdalena Borowiecka – adeptki Studium Wokalno-Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni oraz Piotr Plichta, który występował na scenie Teatru Muzycznego i Teatru Miejskiego w Gdyni, Teatru Żydowskiego w Warszawie oraz Teatru Polskiego w Szczecinie, uczestnik półfinału programu „Mam Talent”.

Akompaniament: Piotr Zapadka – fortepian, Leszek Muchowiecki – akordeon.


Prowadzenie koncertu: Krzysztof Dąbrowski.


Bilety w cenie 10 zł do nabycia w Cafe Księgarnia Vademecum (ul. Świętojańska 5) oraz na godzinę przed koncertem.

źródło: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz