Moja Gdynia

Moja Gdynia

środa, 19 października 2011

Gdynia będzie miała największą w Trójmieście i jedną z największych w Polsce galerii handlowych

Już pewne – za niespełna dwa lata, we wrześniu 2013 r. – Gdynia będzie miała największą w Trójmieście i jedną z największych w Polsce galerii handlowych. To Centrum Handlowe Wzgórze, którego inwestorem jest firma Mayland Real Estate sp z o.o., która poprowadzi proces rozbudowy i operacyjne zarządzanie obiektem. 


Pewność realizacji tego projektu wynika z gwarancji finansowania go kredytem 137 mln Euro przez dwa polskie banki: Pekao S.A. oraz BZ WBK S.A.

Jestem przekonany, że powrót do realizacji tego ważnego dla miasta, wpływającego na jakość życia mieszkańców, największego dziś projektu inwestycyjnego w Gdyni, to najbardziej widoczny znak ożywienia w branży nieruchomości i jasny sygnał, że kryzys mija - mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni. Centrum Wzgórze, to nowe miejsca pracy - zarówno podczas budowy, jak i po jej zakończeniu.

Jak informuje inwestor - Centrum Handlowe Wzgórze zostanie przebudowane według nowej koncepcji architektonicznej tak, aby stać się znanym miejscem zakupów i rozrywki w Trójmieście. Wzgórze będzie miało powierzchnię 70 000 m2 GLA. Znajdzie się tu 270 sklepów. Grupę głównych najemców będą reprezentować m.in.: Real, Grupa Inditex i Alshaya, C&A, NewYorker, Helios, RTV Euro AGD. Podpisane są juz umowy na wynajęcie 70 % powierzchni handlowej i rezerwacji dalszych 10% powierzchni.


Yann Guen - wiceprezes zarządu Mayland RE deklaruje, że firma uczyni wszystko, żeby budynek jak najbardziej wtapiał się w otoczenie i nie stanowił rany w okolicznej przyrodzie. Dla przykładu - elewacja kompleksu, przy użyciu nowych technologii, ma zmieniać swą kolorystykę w zależności od pór roku...

Z okazji rozpoczęcia budowy Mayland przygotował dla mieszkańców Gdyni wystawę poświęconą architekturze i przyszłemu wyglądowi nowej galerii. Można ją oglądać w ustawionych na parkingu Centrum Handlowego Wzgórze sferycznych, białych namiotach do soboty, 22 października br.źródło: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz