Moja Gdynia

Moja Gdynia

wtorek, 11 października 2011

Uwaga złodzieje!

W rejonie Komisariatu Policji Gdynia Chylonia, złodzieje chcieli okraść dom. W tym czasie właściciel spał. Dzięki czujności rodziny mieszkającego w pobliżu i szybkiej reakcji funkcjonariuszy z komisariatu policji Chylonia, złodzieje zostali złapani „na gorącym uczynku”. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat więzienia.

Na Chyloni doszło do zuchwałego włamania do budynku jednorodzinnego. Właściciel posesji spał, gdy nieznani mężczyźni weszli do jego mieszkania i zaczęli przeszukiwać przedpokój, kuchnię, pokoje i inne części mieszkania. Na szczęście fakt włamania zauważył jeden z członków rodziny mieszkający w pobliżu, który natychmiast poinformował o tym yyżurnego Komisariatu Policji Gdynia Chylonia. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zostali skierowani policjanci z Chyloni, którzy udaremnili zuchwałą próbę kradzieży mienia. Policjanci zabezpieczyli szereg śladów kryminalistycznych w tym odciski palców i łom, przy pomocy, którego złodzieje, wyważyli okno i dostali się do środka budynku.

Wczoraj niedoszli złodzieje dostali areszt na okres 3 miesięcy. Sprawcom za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Aby ustrzec się przed "nocnymi gośćmi" pamiętaj:
zawsze sprawdzaj przed snem czy drzwi wejściowe do mieszkania i wszystkie okna są zamknięte.
zwracaj uwagę na nieznane ci osoby, kręcące się przy klatkach schodowych i w pobliżu domu. Zainteresuj się nimi, przyjrzyj się im bliżej. Twoje spostrzeżenia mogą okazać się bardzo pomocne przy ewentualnym ustalaniu tożsamość włamywacza. 

 źródło: Rzecznik KWP w Gańsku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz