Moja Gdynia

Moja Gdynia

wtorek, 22 listopada 2011

Informacje pomorskiej policji...

CZŁUCHÓW – PRZEWRÓCONA CIĘŻARÓWKA - KIEROWCA NIE ŻYJE

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 22. Ciężarowe volvo z naczepą przewróciło się. Kierowca poniósł śmierć na miejscu. Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia.

Dzisiaj w nocy na drodze krajowej nr 22 na trasie Człuchów – Chojnice doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. Tuż przed  godz. 2.00 dyżurny policji przyjął zgłoszenie o przewróceniu się ciężarówki. 

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarowym volvo z naczepą jechał w kierunku Gdańska. W pewnym momencie auto zjechało na pobocze, przewróciło się uderzając w barierę ochronną. W wyniku zdarzenia 48-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu.   

Funkcjonariusze ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia. 

Utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 22 trwały do godz. 10.00. Policjanci przez cały czas kierowali ruchem pojazdów. Droga jest już przejezdna. Auto zostało usunięte z jezdni.


KOŚCIERZYNA – WSIADŁA ZA KÓŁKO MAJĄC 3,7 PROMILA

Wczoraj (21.11.2011) o godz.18.00 w Kościerskiej Hucie doszło do wypadku drogowego. Ford fokus wypadł z drogi. Kierująca samochodem kobieta miała w organizmie prawie cztery promile alkoholu, z potłuczeniami zabrano ją do szpitala.

21.11.2001r około godziny 18.00 w Kościerskiej Hucie jadąca fordem focusem 37 letnia mieszkanka powiatu kościerskiego wypadła z drogi. Na łuku w lewo pojechała samochodem prosto i wpadła do rowu . 37 latka z ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala gdzie policjanci ustalili że kierująca ma w organizmie 3,68 promila alkoholu. Grozi jej kara pozbawienia wolności do lat 2.


GDAŃSK – 60- LATEK UKRADŁ ROWER DZIECIĘCY

Policjanci ze Stogów zatrzymali 60-letniego mężczyznę, który ze sklepu przy ul. Siennickiej ukradł rower dziecięcy warty 300 zł. Teraz sprawcy tej kradzieży grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 

Wczoraj wieczorem mieszkaniec Gdańska powiadomił funkcjonariuszy z komisariatu na Stogach, że trzy dni wcześniej, kiedy razem ze swoją 6-letnią córką robił zakupy w jednym ze sklepów przy ul. Siennickiej, ktoś ukradł rower, który córka postawiła w przedsionku sklepu. Pokrzywdzony wycenił wartość dziecięcego jednośladu na 300 zł.

Po otrzymaniu takiego zgłoszenia, jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 60-letniego sprawcę tej kradzieży. Mężczyzna trafił w ręce mundurowych, kiedy ponownie przyszedł do sklepu, w którym kilka dni wcześniej ukradł rower. Gdańszczanin spędził noc w policyjnym areszcie, a dziś usłyszy zarzuty w tej sprawie.

Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.


MALBORK - KOPNĄŁ POLICJANTA W TWARZ

17-letni mieszkaniec Malborka odpowie za czynną napaść na policjanta. Mężczyzna w trakcie interwencji kopnął funkcjonariusza w twarz. Za ten czyn grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godz. 2.30 na ul. Jasnej w Malborku. Czterech pijanych wandali przechodząc ulicami miasta zaczęło przewracać śmietniki. Zauważyli to trzej mężczyźni, którzy zwrócili im uwagę. Pomiędzy osobami doszło do szarpaniny. Całe zajście widział przejeżdżający obok patrol policji. Gdy policjanci podjęli interwencję i zaczęli obezwładniać agresywne osoby jeden z mężczyzn zaatakował funkcjonariusza i kopnął go w twarz. Wtedy zareagowali mężczyźni którzy wcześniej zwrócili uwagę agresywnej grupie i pomogli policjantom obezwładnić osoby. Zatrzymani to 17,18 i 26 letni mieszkańcy Malborka.

Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Odpowiedzą za znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej i czynną napaść na policjanta.


MALBORK - KLASA POLICYJNA ZWIEDZIŁA KOMENDĘ

Policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Malborku odwiedziła młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku. W ramach porozumienia zawartego z dyrekcją szkoły malborska komenda objęła opieką wszystkie klasy o profilu policyjnym.

Wczoraj około godz. 9-tej policjantów z Malborka odwiedziły dwie klasy o profilu policyjnym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Malborku. Uczniowie, którzy w przyszłości chcą zostać stróżami prawa zapoznali się ze specyfiką pracy policjantów. Uzyskali także informacje o predyspozycjach niezbędnych do wykonywania tego zawodu. Młodzież zobaczyła stanowisko kierowania, gdzie oficerowie dyżurni przyjmują zgłoszenia o zdarzeniach i pomieszczenie dla osób tymczasowo zatrzymanych. Ponadto uczniowie zwiedzili pracownię techników kryminalistyki, gdzie mogli zobaczyć sposób w jaki policjanci ściągają odciski linii papilarnych. Wizyta gości zakończyła się pamiątkowym zdjęciem.


GDYNIA - 5 ZATRZYMANYCH W JEDEN DZIEŃ

Wczoraj gdyńscy policjanci zatrzymali 5 osób. Wśród nich znalazł się 34-latek z Gdyni, który posiadał heroinę, mieszkaniec Redy, który mimo orzeczonego zakazu jechał autem, 44-letni gdynianin poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości oraz dwóch nietrzeźwych kierowców, w tym jeden rowerzysta. Wszystkie zatrzymane osoby już niedługo odpowiedzą za to co zrobili. Kara jaka im grozi będzie zależna od popełnionego czynu.


Gdyńscy policjanci w ciągu wczorajszego dnia zatrzymali 5 osób, które złamały prawo. Jako pierwszy w ręce kryminalnych z Gdyni wpadł 34-latek, który posiadał przy sobie około grama heroiny. Kolejny zatrzymany to mieszkaniec Redy, który na ul. Morskiej jechał daewoo mimo orzeczonego przez wejherowski sąd zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. W ręce stróżów prawa wpadł również  44-latek z Gdyni, który był poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości w celu doprowadzenia do aresztu.

W grupie zatrzymanych osób znaleźli się też nietrzeźwi kierowcy. Pierwszy z nich to rowerzysta, który jechał mając 0,54 promila alkoholu w organizmie, drugi z kolei to 31-latek, który jadąc volvo miał ponad 2 promile.

Niebawem wszystkie zatrzymane osoby odpowiedzą za swoje czyny. Za posiadanie narkotyków i złamanie sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności do lat 3. Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do lat 2, rowem do roku.


BYTÓW – MIAŁ SKRYTKĘ W BUCIE NA KRADZIONE RZECZY

Kara 5 lat pozbawienia wolności grozi 37 – letniemu mieszkańcowi Szczecina. Mężczyzna wykorzystując sen pokrzywdzonego ukradł telefon komórkowy, sweter i kanapki. Telefon schował w skrytce w bucie. Mundurowi już przesłuchali szczecinianina. Teraz czeka go rozprawa przed sądem.

W sobotę rano dyżurny miasteckiego komisariatu został poinformowany o kradzieży telefonu komórkowego. Do przestępstwa doszło w pociągu relacji Szczecinek – Słupsk. Oprócz komórki pokrzywdzonemu zginął sweter i kanapki. Na dworzec skierowany został patrol interwencyjny.

Złodziej został przekazany policjantom przez kierownika pociągu. 37 – letni mieszkaniec Szczecina miał przy sobie skradziony sweter i część kanapek, bo kilka już zdążył zjeść. Mężczyzna twierdził, że nie ma telefonu.

37 – latek został zatrzymany i przewieziony do komisariatu. Tam w trakcie szczegółowego przeszukania okazało się, że mężczyzna schował telefon w specjalnie przygotowanej skrytce w bucie. Policjanci ustalili, że 37 – latek ukradł wszystkie przedmioty pokrzywdzonemu gdy ten spał.

Mieszkaniec Szczecina został przesłuchany i przedstawiono mu zarzuty kradzieży. Teraz mężczyzna za swoje czyny odpowie przed sądem. Za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.


STAROGARD GD. - SPRAWCA KOLIZJI GROZIŁ SIEKIERĄ

Policjanci z Lubichowa zatrzymali kierowcę mercedesa, który w minioną niedzielę spowodował kolizję drogową z innym pojazdem tej samej marki. Gdy pokrzywdzony chciał zadzwonić na policję, sprawca zdarzenia zagroził mu siekierą. W chwili zatrzymania 46-letni mieszkaniec Starogardu Gdańskiego był nietrzeźwy. Niebawem mężczyzna odpowie za popełnione swoje czyny. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę kilka minut przed godziną 18.00 policjanci z Lubichowa otrzymali informację o kolizji drogowej dwóch mercedesów. Do stłuczki doszło w Borzechowie na ulicy Szkolnej. Jak wynikało ze zgłoszenia, sprawca kolizji z siekierą w ręku miał grozić pokrzywdzonemu, aby ten nie dzwonił na policję.  Aby uniknąć konfrontacji z agresywnym kierowcą, zgłaszający odjechał z miejsca zdarzenia, a o zaistniałej sytuacji zawiadomił organy ścigania.

Gdy interweniujący funkcjonariusze przybyli na miejsce, okazało się, że jej sprawca odjechał w nieznanym kierunku. W pewnej chwili ustalający przebieg zdarzenia policjanci zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę. Był to sprawca  kolizji. Mieszkaniec powiatu starogardzkiego trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna w czasie zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Niebawem śledczy przedstawią w tej sprawie zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwym oraz kierowania gróźb karalnych. Ponadto 46-latek odpowie za spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.
źródło: Rzecznik KWP w Gdańsku

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz