Moja Gdynia

Moja Gdynia

piątek, 18 listopada 2011

Informacje o odbywających się wówczas gdyńskich imprezach, a także propozycje na pożyteczne spędzenie wolnego czasu.


Akwarium Gdyńskie uczy

Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego zaprasza w najbliższy weekend (19-20 listopada), w godz. 11.00-16.00, na Otwarte Dni Sekcji Edukacji Morskiej.

Akwarium zaprasza do odwiedzenia Sal Edukacyjnych oraz wspólnej nauki i zabawy razem z pracownikami Sekcji Edukacji Morskiej. Do części edukacyjnej Akwarium wstęp wolny.

Akwarium zaprasza do:
- Sali Przedszkolnej - Krainy  Tropikalnej, gdzie czekają na najmłodszych zabawy i konkursy dotyczące życia na rafie koralowej;
- Eksperymentalnej Pracowni Wody - Krainy Wody, gdzie każdy uczestnik może stać się naukowcem i zbadać wodę przyniesioną z domu;
- Multimedialnej Sali Ekologii Morza - Krainy Bałtyckiej, gdzie goście zobaczą świat bałtyckich zwierząt pod mikroskopem;
- Laboratorium Biologicznego - Krainy Wiedzy, gdzie zaprezentowane zostaną elementy zajęć laboratoryjnych prowadzonych przez Sekcję Edukacji;
- Sali Kinowej - Krainy Planety Ziemia, gdzie goście zobaczą filmy przyrodnicze  BBC „Od bieguna do bieguna” i „Lodowe krainy”, a także dowiedzą się, czym zajmują się  pracownicy Sekcji Edukacji na co dzień.

Jednym z najważniejszych zadań Akwarium Gdyńskiego jest działalność edukacyjna. W ubiegłym roku w zajęciach wzięło udział prawie 40 tysięcy osób z całego kraju i nie tylko. Byli to głównie uczniowie, ale też przedszkolaki, studenci, również Uniwersytetów III Wieku. Celem Akwarium jest zapoznanie jak największej liczby osób z tematyką biologii i ekologii morza oraz ochrony jego środowiska.

Kontakt: Ewa Baradziej-Krzyżankowska, Kierownik Sekcji Promocji i Kontaktów Zewnętrznych Morski Instytut Rybacki - Państwowy Instytut Badawczy, tel. 587 356 377, kom.  501 105 101, e-mail: ekrzyzankowska@mir.gdynia.pl .


Little Big Club – Ulubieńcy dzieci

W sobotę i niedzielę (19 i 20 listopada) w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia” (ul. Kazimierza Górskiego 8) pojawią się najsympatyczniejsze postaci z kreskówek emitowanych przez Telewizję Mini Mini. Zapraszamy na spektakl muzyczny The Little Big Club - Ulubieńcy Dzieci, brytyjski hit dla najmłodszej widowni.

The Little Big Club – Ulubieńcy dzieci to 90-minutowy spektakl muzyczny dla całej rodziny i niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć razem, na jednej scenie, ulubione postaci z bajek, a wśród nich: pracowity Bob Budowniczy, Roztańczona Angelina, pomysłowy Strażak Sam, parowóz Tomek i jego przyjaciele, uwielbiający zabawę pingwinek Pingu, a także niezwykle przyjazny tyranozaurus rex – Barney.

Towarzyszyć im będą członkowie zespołu muzycznego The Little Big Club. Wszyscy przeniosą publiczność do świata kreskówek, dobrze znanych dzieciom piosenek, ciekawej choreografii i pobudzającej wyobraźnię scenografii. Najmłodsi będą mogli nie tylko spotkać ulubionych bohaterów, ale także tańczyć z nimi i śpiewać.

Spektakle odbędą się:
19 listopada – godz. 14.30 i 18.00;
20 listopada – godz. 11.00 i 14:30.

Bilety w cenie: 135, 115, 65, 45 zł (bilety na godz. 18.00 wyprzedane!).

Bilety na spektakl dostępne są na portalu: www.paradam.pl oraz w salonach Empik, Saturn, Media Markt i Ruch.

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: www.ulubiency-dzieci.pl .Teatr zajechał

W najbliższy weekend w Gdyni odbędą się cztery spektakle w ramach projektu „Teatr Zajechał”.  Przedstawienia przygotowała Sopocka Scena Off de BICZ.
 
„Teatr Zajechał” to projekt Ewy Ignaczak oraz Idy Bocian – prezentacja spektakli w miejscach nieteatralnych, oswojenie nowych przestrzeni i twórcze wyzwanie zarówno dla artystów, jak i widzów. Teatr zawita m.in. do filii miejskiej biblioteki, parafii, a nawet Ochotniczej Straży Pożarnej.

Program na weekend:

19 listopada (sobota)
Dom Kultury „Bałtyk” – Witomino
- godz. 13.00 – „Królewna Sroka i świetlista kula” - spektakl dla dzieci;
- godz. 17.00 – „Sznycel górski” wg Rolanda Topora - spektakl dla dorosłych;

20 listopada (niedziela)
Ochotnicza Straż Pożarna – Wiczlino
- godz. 13.00 – „Królewna Sroka i świetlista kula” - spektakl dla dzieci;
- godz. 16.00 – „Sznycel górski” wg Rolanda Topora - spektakl dla dorosłych.


Wrak Race w gdyńskim Kolibki Adventure Park

W niedzielę (20 listopada) w Kolibki Adventure Park w Gdyni (ul. Bernadowska 1) odbędzie się druga edycja Wrak Race – rajdu wystylizowanych samochodów osobowych. Start – godz. 11.30.

W wyścigu mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 25 rok życia i posiadają prawo jazdy kategorii B. Samochody muszą mieć mniej niż 15 lat. W warunkach terenowych zostanie sprawdzona wytrzymałość pojazdów i umiejętności kierowców. Stylizacje aut i fantazję uczestników oceni publiczność.

Weryfikacja uczestników odbywa się dzisiaj (18 listopada) w Kolibki Adventure Park do godz. 18.00.

Strona internetowa: www.adventurepark.pl .

Kontakt: tel. 58 350 50 99, 600 263 500, e-mail: biuro@adventurepark.pl .


Palcem po mapie - spotkanie dla dzieci

Ośrodek Badań Latynoamerykańskich zaprasza w niedzielę (20 listopada) o godz. 12.30 do Caffe Anioł w Gdyni (ul. Kilińskiego 6) na kolejne spotkanie „Palcem po mapie”. Tym razem goście zwiedzać będą Meksyk.

Uczestnicy poznają miasto, w którym rodzili się bogowie, sprawdzą, skąd wzięła się tutejsza popularność ostrego jedzenia i co dawno, dawno temu groziło mieszkańcom Meksyku za nadużywanie alkoholu. Posłuchają także indiańskiej legendy o narodzinach przyjaźni między ludźmi i dzikimi zwierzętami.

Ośrodek Badań Latynoamerykańskich zaprasza rodziców z dziećmi w wieku 6-9 lat.
Wstęp bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: obl@obl.com.pl .

Daj dziecku szansę zainteresować się światem!

Ostatnie spotkanie w tym roku odbędzie się 11 grudnia.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.obl.com.pl .
 
 
Piaf po polsku - recital Doroty Lulki

W niedzielę (20 listopada) w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” (ul. Zawiszy Czarnego 1) w ramach Koktajlu Artystycznego odbędzie się recital Doroty Lulki „Piaf po polsku”. Początek koncertu o godz. 16.00.

Aktorka Teatru Miejskiego w Gdyni zaśpiewa najpiękniejsze piosenki Edith Piaf, m.in. „Akordeonista”, „Milord”, „Padam, padam”. Polskie teksty napisali czołowi polscy autorzy: Andrzej Ozga i Wojciech Młynarski.

Występ łączy w sobie elementy koncertu i spektaklu. Podczas koncertu aktorka nie tylko interpretuje piosenki Piaf, ale także opowiada o jej niezwykle zawiłym i barwnym życiu.

Dorocie Lulce towarzyszyć będą: Paweł Nowak - akordeon i Dariusz Gutomski - kontrabas.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Klubie MW „Riwiera”, pok. 218 (II piętro) lub na portierni. Liczba miejsc ograniczona.


Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port

Przypominamy, że trwa 6. Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. Szczegółowy program na stronie internetowej Teatru Miejskiego: www.teatrgombrowicza.art.pl w zakładce R@Port.

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe, prócz spektakli konkursowych i nurtu Bliska Zagranica, wstęp jest wolny. Więcej informacji: Biuro Festiwalowe, tel. 58 660 59 22, 58 660 59 24.źródło:Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz