Moja Gdynia

Moja Gdynia

środa, 9 listopada 2011

Pomorska policja informuje: POSZUKIWANIA 15-LETNIEGO MATEUSZA ZAKOŃCZONE

GDYNIA - POSZUKIWANIA 15-LETNIEGO MATEUSZA ZAKOŃCZONE

Wczoraj 80 gdyńskich policjantów we współpracy z Żandarmerią Wojskową, Strażakami z Gdyni i Gdańska z psami ratowniczymi oraz policjantami z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku  poszukiwali 15-letniego Mateusza. Chłopaka znaleźli dziś rano policjanci z Poznania.

Poszukiwania 15-latka rozpoczęły się w poniedziałek około 21:00.  Wtedy to dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Gdyni odebrał zawiadomienie o zaginięciu 15-letniego Mateusza.  W zgłoszeniu rodzice podali, że ich syn zostawił list. Policjanci natychmiast sprawdzili połączenia telefoniczne z komórki chłopca. Przeprowadzili rozmowy z rodziną zaginionego i znajomymi. We wtorek, od świtu policjanci przeszukiwali linię brzegową od strony lądu. Od strony morza chłopaka szukali pracownicy Kapitanatu Portu Gdynia.

Zakres poszukiwań rozszerzono więc na tereny leśne pomiędzy Polanką Redłowską a Orłowem. Sprawdzone zostały Skwer Kościuszki i Bulwar Nadmorski, patrol na quadzie przeszukał wszystkie plaże. W poszukiwaniach udział brało około 80 policjantów z gdyńskich komisariatów, Komendy Miejskiej Policji w Gdyni przy współpracy z funkcjonariuszami z Oddziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, funkcjonariuszami Straży Pożarnej z Gdyni i Gdańska z psami ratowniczymi oraz Żandarmerii Wojskowej. Poszukujący znaleźli jedynie zeszyty i książki Mateusza, rzucone w krzaki na gdyńskiej plaży.

Jednocześnie trwały działania poszukiwawcze na innych płaszczyznach. Sprawdzano zapis z 50 kamer monitoringu, informacje o poszukiwanym chłopcu wysłano do Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni, Straży Ochrony Kolei, Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście, Straży Miejskiej. Informację o zaginięciu przekazano do innych komend Policji oraz do mediów.

Wszystkie te działania doprowadziły do znalezienia 15-letniego Mateusza. Dziś rano policjanci z Komisariatu Kolejowego w Poznaniu, wylegitymowali chłopaka podobnego do poszukiwanego. Okazało się, że jest to zaginiony Mateusz. Wkrótce zostanie przekazany rodzinie.WEJHEROWO – POTRĄCENIE PIESZEJ W WEJHEROWIE NA K6

Wczoraj  (8.11.2011 roku) w Wejherowie na drodze krajowej nr 6 doszło do wypadku drogowego. Jak ustalili policjanci, 52-latka najprawdopodobniej została potrącona przez dwa samochody. Pomimo przetransportowania do szpitala zmarła. Funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Wczoraj  (8.11.2011 roku) w Wejherowie na drodze krajowej nr 6 doszło do wypadku drogowego. Na miejsce zdarzenia zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oraz technik kryminalistyki z wejherowskiej komendy. Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce zdarzenia, ustalili, że kobieta najprawdopodobniej weszła na jezdnię, w wyniku czego została najprawdopodobniej potrącona przez dwa samochody. Policjanci poddali jedną z kierujących badaniu alko-testem, które wykazało, że była trzeźwa. Kierowca drugiego samochodu nie zatrzymał się. 52-letnia ranna została przetransportowana do wejherowskiego szpitala, gdzie zmarła.

Śledczy pracują nad tą sprawą i szczegółowo wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Świadkowie tego zdarzenia, proszeni są o kontakt Komendą Powiatową Policji w Wejherowie, dzwoniąc pod numer 0 58 672 97 22 – całodobowo, 672 97 50/ 672 97 53 w godzinach 7:30 – 15:30.

Policjanci przypominają:
Pieszy powinien pamiętać o elementach odblaskowych na swojej odzieży wierzchniej zwłaszcza jesienią i zimą, gdy szybciej na dworze robi się ciemno. Pamiętajmy także, że dzieci poniżej 15 lat mają obowiązek noszenia elementów odblaskowych.


SOPOT- „POKOJOWY” ARSENAŁ 25- LATKA

Wczoraj policjanci z Sopotu zatrzymali 25-letniego mężczyznę podejrzewanego o nielegalne posiadanie broni i materiałów wybuchowych. Podczas przeszukania mieszkania mieszkańca kurortu, policjanci zabezpieczyli między innymi materiał wybuchowy, pociski przeciwlotnicze odłamkowe, zapalniki, elementy granatnika przeciwpancernego typu Panzerfaust z ładunkiem inicjującym, rewolwery oraz części karabinu Mauser. Za posiadanie materiałów wybuchowych i broni bez wymaganego zezwolenia grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj o godzinie 6.30 funkcjonariusze zatrzymali 25- latka w jego mieszkaniu. Podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli w jednym z pokoi między innymi materiał wybuchowy, pociski przeciwlotnicze odłamkowe, zapalniki, elementy granatnika przeciwpancernego typu Panzerfaust z ładunkiem inicjującym, części karabinu Mauser, zamki, mechanizmy spustowe oraz kilka sztuk rewolwerów startowych co do których policjanci mają  podejrzenie, że mogły w nich zostać zmienione istotne cechy konstrukcyjne.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna zbierał broń i amunicję od wielu lat. Część z nich posiadał jeszcze po swoim dziadku z czasów II wojny światowej. 25- latek przedmioty pochodzące z okresu wojny, własnoręcznie obrabiał w domu pozbawiając je cech bojowych w stworzonym przez siebie prowizorycznym warsztacie rusznikarskim.

Sopocianin tłumaczył się, że jest kolekcjonerem militariów, a wszystkie przedmioty znalazł w okolicznych lasach. Zabezpieczony nielegalny arsenał poddany zostanie szczegółowej ekspertyzie wykonanej przez biegłych. Znaleziony materiał wybuchowy zabrali saperzy z  batalionu w Elblągu, którzy zneutralizują go na poligonie.

Zatrzymany mężczyzna wczoraj usłyszał zarzuty m.in. za posiadanie materiałów wybuchowych i broni bez wymaganego zezwolenia. Takie przestępstwo zagrożone jest karą nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że w przypadku znalezienia broni lub materiałów wybuchowych bezzwłocznie powinniśmy się skontaktować z Policją, aby wyjaśnić co dalej chcemy zrobić z tym znaleziskiem. W żadnym wypadku nie możemy zatrzymać jej bez wymaganego zezwolenia.
NOWY DWÓR GDAŃSKI – PRZYSZEDŁ W GOŚCI I OKRADŁ GOSPODARZY

Za kradzież biżuterii odpowie 16 mieszkaniec powiatu nowodworskiego. Chłopak przyszedł odwiedzić kolegę i okradł jego rodziców. Policjanci zatrzymali go wczoraj rano. Sprawę nastoletniego złodzieja śledczy skierują do sądu rodzinnego.

Do kradzieży doszło tydzień temu. Gospodarze jednego z nowodworskich mieszkań zauważyli, że z domu zginęły im dwa srebrne łańcuszki warte około 500 złotych. O wszystkim poinformowali policjantów.

Wczoraj rano policjanci pracujący przy sprawie zatrzymali złodzieja biżuterii. Okazał się nim 16 – letni znajomy syna gospodarzy. W czasie wizyty u kolegi chłopak zabrał z mieszkania dwa srebrne łańcuszki z przywieszkami. Śledczy ustalili, że nastoletni złodziej sprzedał skradzioną biżuterię w lombardzie. Pieniądze jakie za nie dostał wydał na papierosy.

Policjanci odzyskali już jeden z łańcuszków. Sprawa nieletniego złodzieja znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.   


TCZEW - PIERWSZAKI Z WIZYTĄ U TCZEWSKICH POLICJANTÓW.

Dzisiaj rano uczniowie pierwszej klasy Szkoły Podstawowej nr 8 w Tczewie odwiedzili w pracy policjantów. Najmłodsi poznali na czym polega codzienna służba  mundurowych. Po wizycie kilku siedmiolatków oświadczyło, że w przyszłości na pewno zostaną policjantami.

Od początku września policjanci z Zespołu ds. Nieletnich KPP w Tczewie odwiedzają szkoły podstawowe w całym powiecie, gdzie prowadzą zajęcia z pierwszoklasistami. Podczas spotkań mundurowi uczą dzieci jak bezpiecznie poruszać się po drogach, a także jak należy się zachować w razie grożącego niebezpieczeństwa. Najmłodsi poznają też numery telefonów alarmowych z których należy korzystać tylko  w szczególnych sytuacjach.

Jednak dzisiaj uczniowie klasy pierwszej A z Szkoły Podstawowej nr 8 w Tczewie wraz ze swoimi opiekunami odwiedzili policjantów w komendzie. Dzieci dowiedziały się jak wygląda codzienna służba stróżów prawa. Wszyscy mieli możliwość usiąść za kierownicą radiowozu i zobaczyć wyposażenie mundurowych.

Kilku siedmiolatków już dziś zadeklarowało, że w przyszłości zostaną policjantami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz