Moja Gdynia

Moja Gdynia

środa, 9 listopada 2011

Premiera sztuki Ray’a Cooney’a „MAYDAY. Run For Your Life”

11 listopada (piątek) w Centrum Kultury w Gdyni (ul. Łowicka 51) odbędzie się premiera sztuki Ray’a Cooney’a „MAYDAY. Run For Your Life”, okrzykniętej najlepszą współczesną komedią omyłek. Dariusz Majchrzak, reżyser gdyńskiej wersji spektaklu, osadził sztukę w polskiej rzeczywistości.

Gdyński taksówkarz, bigamista prowadzący podwójne, beztroskie życie ulega wypadkowi. Zbieg okoliczności ujawnia jego krętactwa, a także zawiłość sytuacji. Zaskakujące zdarzenia, trudne do rozwiązania, piętrzące się nowe historie wciągają w akcję przyjaciół, sąsiadów i osoby postronne. Następujące po sobie humorystyczne zdarzenia nie pozwalają odpocząć od śmiechu.

„MAYDAY” to niezwykle zabawna sztuka teatralna, okrzyknięta najlepszą współczesną komedią omyłek. Obok innych sztuk Ray’aCooney’a, brytyjskiego mistrza farsy, podbiła serca widzów Europy Zachodniej oraz Broadway’u. Od czasu polskiej prapremiery w 1992 r.  była w repertuarze ponad dwudziestu polskich teatrów i  dzięki swojemu  inteligentnemu komizmowi nieustająco prowokuje teatralnych twórców do wciąż nowych inscenizacji. Dzięki znakomitemu połączeniu komizmu sytuacyjnego z komizmem językowym, absurdalnych zwrotów akcji z błyskotliwymi i ciętymi dialogami nieustannie cieszy się olbrzymim powodzeniem i rozśmiesza do łez szerokie kręgi publiczności, a niektóre jej wystawienia grane są już ponad tysiąc razy!Reżyser gdyńskiej wersji „MAYDAY’A” Dariusz Majchrzak osadzając sztukę w polskiej rzeczywistości i większość ról powierzając studentom, zgrabnie połączył angielski humor z gdyńskimi realiami oraz młodzieńczy wdzięk i brawurę z profesjonalnym doświadczeniem i dojrzałością.

autor przekładu: Elżbieta Woźniak

reżyseria: Dariusz Majchrzak

asystent reżysera: Magdalena Bochan – Jachimek

scenografia: Anna Grabowska

muzyka: Jan Szczurekobsada:

Jan Kowalski: Michał Cyran / Jan Szczurek

Maria Kowalska: Karolina Żuk / Alicja Stasiewicz

Barbara Kowalska: Katarzyna Wojasińska / Agata Mieniuk

Stanisław Ogrodnik: Sławomir Mandes / Jeremiasz Gzyl

Aspirant Żądło: Piotr Srebrowski / Marcin Borchardt

Aspirant Pasikonik: Piotr Plichta / Łukasz Czerwiński

Bobby: Łukasz Łepek / Filip Wójcik

Reporterka: Anna Nowacka / Oksana Terefenko

UWAGA! Można zakupić bilety na przedstawienia w dwa kolejne dni – 12 i 13 listopada. Spektakle rozpoczynają się o godz. 19.00.

Bilety w cenie: 25 zł – normalny, 15 zł – ulgowy do nabycia w Centrum Kultury w Gdyni (ul. Łowicka 51) oraz Cafe Księgarnia Vademecum (ul. Świętojańska 5).

Rezerwacje od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-16.00, tel. 58 664 73 77 oraz e-mail:  impresariat@ckgdynia.pl .

źródło:Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz