Moja Gdynia

Moja Gdynia

czwartek, 10 listopada 2011

Zaposzenie na koncert

W poniedziałek (14 listopada) w gdyńskiej kawiarni Tea-tralna (Teatr Miejski, ul. Bema 26) kolejna jam session. Jako gospodarze spotkania wystąpią: gitarzysta i wokalistka Leszek Dranicki, perkusista Roman Ślefarski, basista Janusz Mackiewicz oraz saksofonista Dariusz Herbasz. Początek – godz. 20.30.
Leszek Dranicki – gitarzysta i wokalista, specjalizuje się w gitarze jazzowej solo, niezbyt popularnej ze względu na stopień trudności formie jazzowej muzyki kameralnej. Jego gra kojarzy się z pulsującą swingiem solową grą jednego z największych światowych gitarzystów - Joe Passa. Dranicki obdarzony jest także ciepłym, niskim głosem, o nieco chropawej barwie.

Darek Herbasz – saksofonista tenorowy. Współzałożyciel trójmiejskich formacji: „Orange Trane”, „Just Friends”, „Sanatoria”. Zdobywca wielu nagród w prestiżowych konkursach, m.in. dwukrotny laureat konkursu Jazz Juniors 1995 i 1996, Jazz nad Odrą, zdobywca „Złotego Klucza Do Kariery” na Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Koncertował na wielu festiwalach w kraju i za granicą.
Janusz Mackiewicz – kontrabasista i gitarzysta basowy, uczestnik pierwszego sax clubowego jam session, kompozytor i aranżer, od urodzenia zamieszkały w Gdańsku. Na stałe współpracuje zespołami „Take It Easy” i „Ikengą Drummers”, prowadzi także własny skład. Autor internetowych warsztatów basowych „My-szkoła”, współtwórca „Szkoły na bas” Janusza Popławskiego.

Roman Ślefarski – perkusista, oprócz jazzu biegle porusza się w różnych gatunkach muzycznych: pop, rock, punk, reggae, ska, folk, blues, zydeco, latino. Świadczy o tym współpraca m.in z: Kazikiem Staszewskim, Jackiem Lachowiczem czy Olgą Jackowską. Jako muzyk sesyjny brał udział w nagraniu kilkunastu płyt i ścieżek dźwiękowych do filmów i spektakli. Ciekawostką jest fakt, że głośny film „Moje miejsce” (reż. Leszek Dawid), w którym zagrał główną rolę, opowiadał historię... perkusisty.

Wstęp: 10 zł.

Tea-tralna kontynuuje najlepsze tradycje i regularnie sprowadza jazz do foyer Teatru Miejskiego. Koncerty odbywają się pod opieką artystyczną i kierownictwem Przemka Dyakowskiego. Uczestniczy w nich czołówka trójmiejskich instrumentalistów, wspierana przez niezapowiedzianych gości.

Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz