Moja Gdynia

Moja Gdynia

piątek, 2 marca 2012

Gdynia na weekend...


Przedstawiamy informacje o odbywających się w najbliższy weekend gdyńskich imprezach, a także propozycje na pożyteczne spędzenie wolnego czasu.


Parkrun GdyniaW każdą sobotę Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Parkrun Gdynia – 5-kilometrowy bieg po Bulwarze Nadmorskim. Zbiórka o godz. 8.45 na ścieżce prowadzącej na Bulwar vis a vis restauracji Del Mar (przy plaży miejskiej).W biegu mogą wziąć udział wszyscy, zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści, bez względu na wiek. Organizatorzy nie pobierają żadnych opłat. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.parkrun.pl – do godz. 18.00 w piątek poprzedzający bieg. Należy wziąć ze sobą wydrukowany kod kreskowy i wystartować. Osoba, która już raz zarejestrowała się w systemie, nie musi robić tego ponownie.Argentyński wieczór
Centrum Języka Hiszpańskiego La Mancha zaprasza w sobotę (3 marca) do Jazz Cafe w Gdyni (Wielki Kack, ul. Wielkopolska 401) na kolejne spotkanie miłośników kultury hiszpańskojęzycznej, tym razem pod hasłem „Buenos Días, Buenos Aires”. Wieczór poświęcony Argentynie rozpocznie się o godz. 18.00.W programie m.in.:

- w 80 zdjęć dookoła Argentyny – fotorelacja z wyprawy do tego kraju i konkurs fotograficzny;

- Michalina Patrzałek i Péter Stefanics (Tomatango) w pokazie tanga argentyńskiego.Wstęp wolny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację: tel. 515 171 666, e-mail: info@lamancha.com.pl .To trzecie spotkanie z cyklu „Od Barcelony do Buenos Aires”. Ich organizatorem jest działający przy szkole klub miłośników krajów hiszpańskojęzycznych. Poprzednie poświęcone były kulturze hiszpańskiego regionu La Mancha oraz gorącej jak wulkan wyspie Kuba.Więcej informacji na stronie internetowej: www.lamancha.com.pl .

Tea-tralna nocąTea-tralna w Gdyni (Teatr Miejski, ul. Bema 26) zaprasza w sobotę (3 marca) o godz. 22.22 na wieczór z cyklu „TEATRALNA NOCĄ czyli klubowo na scenie teatru”.DJ-e oraz muzycy tworzący przeróżne odmiany klubowych dźwięków udowodnią, że muzyka rozrywkowa to prawdziwa sztuka. Dawne kawiarniane tradycje podane zostaną w nowoczesnym klubowym stylu. W marcu za gramofonami staną: Grall, BreakOn, T-Skee, Omer i wielu innych.Wstęp wolny.

Kobiety na Kolibki!Z okazji Dnia Kobiet w niedzielę (4 marca) Kolibki Adventure Park (ul. Bernadowska 1) przygotował dla wszystkich pań lubiących ekstremalne emocje siedmiobój nowoczesnej kobiety. Odważne niewiasty czeka m.in. strzelanie, wspinaczka, jazda quadem i Tor Komandosa. Panowie mile widziani w roli kibiców!Panie będą rywalizowały w konkurencjach strzeleckich, wspinaczkowych, a także w jeździe na quadzie. Pokonają również Tor Komandosa z elementami zadań stosowanych przy ćwiczeniach w jednostkach specjalnych. Orientacja zawodniczek w trenie zostanie sprawdzona podczas marszu.Program:

- godz. 9.00-10.45 – zapisy;

- godz. 9.30 – rozpoczęcie sesji treningowej;

- godz. 11.00-16.00 – siedmiobój nowoczesnej kobiety;

- godz. 17.00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.Wiek i kondycja fizyczna nie grają roli. Koszt uczestnictwa: 50 zł. Osoby towarzyszące – wstęp wolny.To już piąta edycja imprezy „Kobiety na Kolibki”. Co roku uczestniczy w niej ponad sto pań w towarzystwie licznych obserwatorów i kibiców.


Zapisy na stronie internetowej: www.adventurepark.pl .„Byczek Fernando” w Tea-tralnej


Tea-tralna w Gdyni (Teatr Miejski, ul. Bema 26) zaprasza w niedzielę (4 marca) o godz. 11.00 na „Teatralny poranek dla dzieci” – Teatr KLAPA „Byczek Fernando”.Kminek i Koperek zapraszają wszystkie dzieci w podróż po Hiszpanii. Tam czeka na nich Byczek Fernando, który wcale nie lubi i nie chce walczyć na arenie, za to chętnie wącha stokrotki, bławatki i inne kwiatki... Ponadto ten sympatyczny zwierz przygotuje dla dzieci różne gry i konkursy, zatem na pewno podbije serca wszystkich przybyłych! Gdyby wszystkie byki, byczki i byczątka na świecie były takie jak nasz Fernando, świat byłby inny. Wszyscy by się kochali i żyli w przyjaźni.Wstęp: 10 zł. Liczba miejsc ograniczona.W Klubie Filmowym…Klub Filmowy w Gdyni (ul. Waszyngtona 1) zaprasza w najbliższy weekend (3-4 marca) na pokazy dwóch filmów: dramatu „Idy marcowe” oraz komediodramatu „Moja łódź podwodna”.

3 marca (sobota)

- godz. 16.00 – „Idy marcowe”

- godz. 18.00 – „Idy marcowe”

- godz. 20.00 – „Moja łódź podwodna”4 marca (niedziela)

- godz. 16.00 – „Idy marcowe”

- godz. 18.00 – „Idy marcowe”

- godz. 20.00 – „Moja łódź podwodna”„Idy marcowe”reżyseria: George Clooney

występują: Ryan Gosling, George Clooney

szczegóły: dramat, USA, 2011, 101 min.Film w reżyserii George’a Clooneya, którego światowa premiera uświetniła otwarcie ostatniego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Trzymająca w napięciu historia pokerowej rozgrywki kandydata na prezydenta USA - Mike Morrisa (w tej roli sam twórca, nagrodzony Oscarem za kreację w „Syrianie”) z czyhającymi na każde jego potknięcie przeciwnikami i wszędobylskimi dziennikarzami. Szanse polityka na elekcję staną pod znakiem zapytania, kiedy w jego sztabie pojawi się asystentka - emanująca młodzieńczym entuzjazmem i erotyzmem Molly (Evan Rachel Wood). Dziewczyna szybko zawróci w głowie młodemu, błyskotliwemu doradcy Morrisa (nominowany do Oscara za „Szkolny chwyt” Ryan Gosling) i pozna najskrzętniej skrywane tajemnice kampanii. Związki bohaterki ze sztabem kandydata na prezydenta okażą się jednak o wiele bardziej skomplikowane... Warto dodać,że ze względu na osiągnięcia reżyserskie Clooneya (sześć nominacji za „Good Night and Good Luck”) oraz imponujący dorobek jego gwiazd (m.in. Phillip Seymour Hoffman - nagrodzony Oscarem za wirtuozerską kreację Trumana Capote), prasa jednogłośnie okrzyknęła „Idy marcowe” pewniakiem zbliżających się Oscarów i Złotych Globów. Okazuje się, że zasadnie - film otrzymał aż cztery nominacje do nagrody Złotych Globów (Najlepszy Film, Najlepszy Aktor (Ryan Gosling), Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Scenariusz) oraz nominację do Oscara w kategorii Najlepszy Scenariusz Adaptowany.

„Moja łódź podwodna”


reżyseria: Richard Ayoade

występują: Noah Taylor, Craig Roberts, Paddy Considine

szczegóły: dramat/komedia, USA, Wielka Brytania, 2010, 97 min.Komedia, której główny bohater – 15-letni Olivier Tate – ma w życiu dwa cele: stracić dziewictwo przed kolejnymi urodzinami i nie dopuścić, by matka porzuciła ojca dla pewnego okultysty. Jego broń to potoki słów i niemal absolutna wiara w siebie. „Moja łódź podwodna” jest reżyserskim debiutem Richarda Ayoade, który do tej pory zdobywał popularność pisząc scenariusze, występując w telewizyjnych komediach oraz realizując teledyski m.in. dla zespołów Arctic Monkeys, Kasabian i Yeah Yeah Yeahs. W filmie w rolach głównych wystąpili Noah Taylor („Podwodne życie ze Stevem Zissou”), Paddy Considine („Ultimatum Bourne’a”), Sally Hawkins (zdobywczyni Złotego Globa za „Happy-Go-Lucky”) oraz debiutant Craig Roberts. Scenariusz „Mojej łodzi podwodnej” oparty jest na powieści Joe Dunthorne’a, za którą młody autor otrzymał nagrodę im. Curtisa Browne’a. Film zdobył wyróżnienie BIFA (British Independent Film Award) za najlepszy scenariusz (był również nominowany w czterech innych kategoriach), zaś sam reżyser otrzymał nominację Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych w dziedzinie „Najlepszy debiutujący brytyjski reżyser, scenarzysta lub producent”.

Cena biletu na każdy z filmów: 10 zł.Strona internetowa Klubu Filmowego w Gdyni: www.klubfilmowy.pl .


źródło:Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz