Moja Gdynia

Moja Gdynia

czwartek, 1 marca 2012

Gdyński Dzień Kobiet...

Dzień Kobiet przypada 8 marca, ale w Gdyni przygotowane z tej okazji wydarzenia zaczną się już w niedzielę (4 marca). I to ekstremalnie!

Kobiety na Kolibki!


Dla wszystkich pań lubiących ekstremalne emocje Kolibki Adventure Park (ul. Bernadowska 1) przygotował w niedzielę (4 marca) siedmiobój nowoczesnej kobiety. Odważne niewiasty czeka m.in. strzelanie, wspinaczka, jazda quadem i Tor Komandosa. Panowie mile widziani w roli kibiców!Panie będą rywalizowały w konkurencjach strzeleckich, wspinaczkowych, a także w jeździe na quadzie. Pokonają również Tor Komandosa z elementami zadań stosowanych przy ćwiczeniach w jednostkach specjalnych. Orientacja zawodniczek w terenie zostanie sprawdzona podczas marszu.Program:


- godz. 9.00-10.45 – zapisy;

- godz. 9.30 – rozpoczęcie sesji treningowej;

- godz. 11.00-16.00 – siedmiobój nowoczesnej kobiety;

- godz. 17.00 – ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.Wiek i kondycja fizyczna nie grają roli. Koszt uczestnictwa: 50 zł. Osoby towarzyszące – wstęp wolny.To już piąta edycja imprezy „Kobiety na Kolibki”. Co roku uczestniczy w niej ponad sto pań w towarzystwie licznych obserwatorów i kibiców.Zapisy na stronie internetowej:
www.adventurepark.pl .

Piękne kobiety na medalachMuzeum Miasta Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza we wtorek (6 marca) na prelekcję Bogumiła Filipka – członka Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego pt. „Piękne kobiety na medalach”. Początek – godz. 17.00.


Wstęp wolny.

Dzień Kobiet w Galerii MaluchaW środę (7 marca), w godz. 16.00-20.00, Galeria Malucha w Gdyni (ul. Traugutta 2) zaprasza panie ze swoimi pociechami na Dzień Kobiet.W programie: salon piękności/manicure, wizaż, markowe kosmetyki i animacje dla dzieci.Informacje i zapisy: Galeria Malucha/Fundacja BOMALIHU, tel. 58 621 13 88.
W piosence cały mój świat…Blues Club w Gdyni (ul. Portowa 9) zaprasza w czwartek (8 marca) na koncert „W piosence cały mój świat…”, podczas którego wystąpią laureatki przeglądu piosenki studenckiej „Bazuna”. Początek – godz. 18.00.
Wystąpią:Dorota KuzielaArtystka jest z zawodu skrzypaczką, a aktualnie studentką muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Pisanie piosenek i śpiewanie traktuje jako przyjemne oderwanie się od tematów muzyki klasycznej. Jest członkiem zespołu Calcjumfolii, którego muzykę okrasza dźwiękami skrzypiec. Autorkę pod względem naukowym oraz wykonawczym najbardziej fascynuje piosenka ściśle autorska oraz zjawisko bardyzmu.Joanna PilarskaW gdyńskim Blues Clubie czuje się już jaku siebie. Po raz pierwszy wystąpiła w nim w lutym 2007 r. z grupą „Na drodze”, bezpośrednio po realizacji płyty „Tam, gdzie zaczyna się mój świat”. Od tej pory przybywa tam regularnie, tak samodzielnie, jak i z zagranicznymi gośćmi – muzykami z Danii i Włoch.
Marta Lisiewicz


Artystka wszechstronna, studentka Akademii Sztuk Pięknych. Współpracuje z poznańskim środowiskiem kabaretu. Regularnie uczestniczy w przeglądach piosenki artystycznej. Marta bawi się słowem, muzyką, rzeźbą... i próbuje wszystkie te elementy połączyć w jedno.
ILIA


ILIA to awangardowy, zarazem liryczny składak muzyczny, zabawa muzyką i słowem, gadania perkusji z wokalem, ostre brzmienia i nagłe przyczajki z innej bajki. Skład: A Sha (wokal, gitara), Mi Sha (perkusja) i Mi K (bas).
Justyna Łuńska z zespołem


Justyna Łuńska – wokal

Agnieszka Łuńska – flet poprzeczny
Zbyszek Bąkowski – harmonijki, akordeon „Dar teścia”
Tomek Salej – wokal, gitara

Justyna udziela się równolegle w kilku projektach muzycznych, m.in. w znanej olsztyńskiej formacji „Chór Proforma” pod dyrekcją prof. Marcina Wawruka. Ostatnio grali razem z Soyką, wcześniej z Bobby'm McFerrinem. Mają na koncie liczne wydawnictwa płytowe, wszystko zaaranżowane a'capella.
Wstęp: 10 zł.
Więcej informacji na stronie internetowej:
www.bluesclub.pl


Koncert piosenki francuskiejKlub Marynarki Wojennej „Riwiera” w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza w czwartek (8 marca) na koncert piosenki francuskiej. Początek – godz. 20.00.
Wystąpią: Agata Walczak i Piotr Plichta (wokal), Piotr Zapadka (piano) i Leszek Muchowiecki (akordeon).
Wstęp: 20 zł.

Organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację stolików pod nr tel. 58 661 30 96 (poniedziałek – piątek w godz. 13.00-17.00).
Labirynt Zoltar
PitStop – Gdynia (ul. Węglowa 22) zaprasza w czwartek (8 marca) wszystkie panie do Labiryntu Zoltar, odmiany elektronicznego paintballa. W tym dniu, w godz. 8.00-23.00, za 60 min. gry zapłacą 12 zł.
Labirynt Zoltar to prawie 180 metrów korytarzy, sale z artefaktami i dwa poziomy, niskie i wysokie przejścia nawiązujące klimatem do krajobrazów znanych z gier komputerowych.
Rezerwacje telefoniczne: 58 782 17 98, kom. 792 226 588.
Strona internetowa:
www.zoltar.pl .Kobiety, kwiaty, krajobrazy…
Kawiarnia Caffe Anioł w Gdyni (ul. Kilińskiego 6) zaprasza w piątek (9 marca) na wernisaż wystawy obrazów Anny Maciejko pt. „Kobiety, kwiaty, krajobrazy”. Początek – godz. 19.00.
Na wystawie prezentowane będą inspirowane stylem strojów XIX w. obrazy kobiet wśród niecodziennie pięknych kwiatów w rodzimym krajobrazie.
Prace będzie można oglądać do 14 kwietnia.
Wstęp wolny.źródło: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz