Moja Gdynia

Moja Gdynia

sobota, 17 marca 2012

Gdynia na weekend...


Przedstawiamy informacje o odbywających się w najbliższy weekend gdyńskich imprezach, a także propozycje na pożyteczne spędzenie wolnego czasu.


Wyprawa w inny wymiar… Spitsbergen

Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza w sobotę (17 marca) o godz. 18.00 do Galerii „Profile” w Gdyni (Wzgórze św. Maksymiliana, ul. Wojewódzka 7) na prezentację fotografii i grafiki Aliny Jackiewicz-Kaczmarek „Wyprawa w inny wymiar… Spitsbergen”. 

 

Nigel Kennedy zagra Hendrixa

W sobotę (17 marca) w Hali Sportowo-Widowiskowej „Gdynia” (ul. Kazimierza Górskiego 8) zagra Nigel Kennedy –  brytyjski wirtuoz skrzypiec i popularyzator różnych gatunków muzyki. W programie oryginalne interpretacje utworów Jimiego Hendrixa. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Nigel Kennedy jest biegły zarówno jako interpretator, jak i kompozytor. Z łatwością porusza się w repertuarze klasycznym, jazzowym i rockowym. Tym razem zaprezentuje oryginalne interpretacje utworów Jimiego Hendrixa – muzycznej legendy, której twórczość była inspiracją dla wielu gwiazd światowej muzyki. Artysta wystąpi z zespołem w składzie: Doug Boyle (gitara), Piotr Wyleżoł (pianino, organy Hammonda), Adam Kowalewski (gitara basowa),  Krzysztof Dziedzic (perkusja).

Bilety w cenie 60-150 zł do nabycia w sekretariacie hali – do piątku w godz. 8.30-15.30, a w sobotę w godz. 17.00-19.00. Zniżka przy zakupie biletów grupowych: tel. 663 166 710.

Więcej informacji na stronie internetowej: www.gaal.com.pl .


Koncert muzyki celtyckiej

Kawiarnia Caffe Anioł w Gdyni (ul. Kilińskiego 6) świętuje dzień św. Patryka i w sobotę (17 marca) zaprasza na koncert muzyki celtyckiej w wykonaniu Dominica Johna Sebastiana. Początek – godz. 19.00.

Dominic John Sebastian to singer-songwriter tworzący pełne pasji i emocji piosenki z gatunku folk-rock/folk-pop, które będzie można usłyszeć w akustycznym wykonaniu.

Wstęp wolny.


Koncert Dobrego Serca


Chrześcijańska Służba Charytatywna zaprasza w sobotę (17 marca) o godz. 19.00 na „Koncert Dobrego Serca”. W Gimnazjum nr 11 w Gdyni (ul. Słowackiego 53) wystąpi zespół ALL4HIM z musicalem „Zapytaj tych, co go znają”.

Organizatorzy koncertu zbierają fundusze na rehabilitację Karolinki, uczennicy Gimnazjum nr 11.

Wstęp wolny.

Jazz w Riwierze


Klub Marynarki Wojennej „Riwiera” (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza w sobotę (17 marca) o godz. 20.00 na koncert popularnych, nastrojowych standardów muzyki jazzowej. 

W programie m.in.: Summertime, Manhattan, My funnny Valentine, Dream a little dream of me. Wystąpią: Alicja Griffiths (wokal) i Maja Biesek (gitara).


Wstęp: 15 zł. Organizatorzy proszą o wcześniejszą rezerwację stolików pod nr. tel. 58 661 30 96 (w godz. 13.00-17.00).


Fotografie z szuflady Patrycji Podkościelny

Klub Tea-tralna w Gdyni (Teatr Miejski, ul. Bema 26) zaprasza w sobotę (17 marca) o godz. 22.02 na wernisaż wystawy fotografii Patrycji Podkościelny „Z szuflady”.

Patrycja Podkościelny (ur. 1988) – absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Gdyni, obecnie studentka III roku na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Na co dzień zajmuje się ilustracją, ale wcześniej w jej życiu była głównie fotografia. Mija 10 lat odkąd pierwszy raz wzięła do ręki aparat, więc to dobra okazja, by pokazać zdjęcia na wystawie.

Zainteresowania Patrycji Podkościelny oscylują wokół ilustracji, rysunku, komiksu i właśnie fotografii oraz coraz bardziej szeroko pojętego projektowania graficznego. Wykonywała ilustracje dla magazynów i tygodników, m.in.: „Przekrój“, „Exclusiv“. Współpracuje także ze studiem ilustracji IllustrateYourself. Ilustracje Patrycji można było oglądać w Tea-tralnej podczas cieszącej się wielkim zainteresowaniem wystawy „1” w maju ubiegłego roku.

Po wernisażu – wieczór z cyklu „Tea-tralna nocą, czyli na klubowo na scenie teatru”. DJ-e oraz muzycy tworzący przeróżne odmiany klubowych dźwięków udowodnią, że muzyka rozrywkowa to prawdziwa sztuka. Dawne kawiarniane tradycje podane zostaną w nowoczesnym klubowym stylu.

Wstęp wolny.

Wystawę Patrycji Podkościelny będzie można oglądać w Tea-tralnej do 20 kwietnia.


„Jak Paweł i Gaweł” w Tea-tralnej

Tea-tralna w Gdyni (Teatr Miejski, ul. Bema 26) zaprasza w niedzielę (18 marca) o godz. 11.00 na „Teatralny poranek dla dzieci” – Teatr KLAPA „Jak Paweł i Gaweł”.

Koperek i Kminek przedstawią najmłodszym historię dwóch zwaśnionych sąsiadów. Paweł i Gaweł w jednym stali domu. Paweł na górze, a Gaweł na dole... Jak zwykle Koperek i Kminek wprowadzają wiele zamieszania, które jeszcze bardziej komplikuje sytuację. Jaki będzie finał bajki...?

Wstęp: 10 zł. Liczba miejsc ograniczona.

 

 

Palcem po mapie – podróż do Ekwadoru


Ośrodek Badań Latynoamerykańskich zaprasza rodziców z dziećmi w wielu 6-9 lat na kolejną podróż „Palcem po mapie” Ameryki Łacińskiej – w niedzielę (18 marca) o godz. 12.30 do kawiarni Caffe Anioł w Gdyni (ul. Kilińskiego 6).

Czy drozd przedrzeźniacz naprawdę przedrzeźnia? Jak to jest z pingwinami, żyją tylko w zimnych wodach? Dlaczego kąpiel z lwem morskim jest bezpieczna? Odpowiedzi na te pytania (i kilka innych) będzie można poznać podczas spotkania poświęconego Ekwadorowi. Uczestnicy porozmawiają o tamtejszych wulkanach i zwierzętach z Wysp Galapagos.

Wstęp jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja i otrzymanie jej potwierdzenia. Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: obl@obl.com.pl  .


Więcej informacji na stronie internetowej: www.obl.com.pl .


Niepełnosprawni pływacy łamią bariery w Gdyni - po raz czwarty

W niedzielę (18 marca), w godz. 14.30-16.30, na krytej pływalni przy Zespole Szkół nr 7 w Gdyni (Witomino, ul. Stawna 4/6) odbędą się Mistrzostwa Gdyni Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu pod hasłem „Po raz czwarty…”. Zapraszamy do kibicowania!

Mistrzostwa zostaną rozegrane po raz czwarty – stąd hasło zawodów. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy w zależności od stopnia niepełnosprawności.


Kobieta malowana tęczą i dźwiękiem

Klub Marynarki Wojennej „Riwiera” w Gdyni (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza w niedzielę (18 marca) na wernisaż wystawy malarstwa Agaty Grendowicz i koncert Donaty Zuliani. Początek – godz. 16.00.

Wernisaż malarstwa Agaty Grendowicz pt. „Kobieta malowana tęczą” odbędzie się w Małej Galerii klubu. Prezentowane prace inspirowane są malarstwem Gustava Klimta oraz Tamary Łempickiej. Artystka jest absolwentką Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej. Była kuratorem wystaw i kierownikiem galerii w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku. Współpracowała też z Franciszkańskim Centrum Kultury w Gdyni oraz Instytutem Pamięci Narodowej.

Po wernisażu, o godz. 17.00, w Sali Kolumnowej klubu rozbrzmiewać będą znane przedwojennej szlagiery, m.in.: „Brunetki blondynki” i „Miłość Ci wszystko wybaczy”, pieśni cygańskie, arie z popularnych oper i operetek. Wieczór wypełni muzyka rozrywkowa, klasyczna i musicalowa. Podczas koncertu „Kobieta malowana dźwiękiem”, który odbędzie się w ramach cyklu „Koktajl Artystyczny w Riwierze”, wystąpi Donata Zuliani (mezzosopran). Towarzyszyć jej będą: Karolina Piątkowska-Nowicka (skrzypce), Michał Kaleta (fortepian) i Robert Hennig (tenor).

Donata Zuliani ukończyła Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Koncertuje od drugiego roku studiów. W grudniu 2003 roku zadebiutowała w Państwowej Operze Bałtyckiej jako Cześnikowa w koncertowym wykonaniu „Strasznego Dworu” Stanisława Moniuszki.

Wstęp wolny (na koncert z cyklu „Koktajle Artystyczne w Riwierze” obowiązują wejściówki – do odbioru w klubie, w pok. 218).

Wystawę prac Agaty Grendowicz będzie można oglądać do 2 kwietnia, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-15.30 oraz w soboty i niedziele na życzenie.


Pozytywny festiwal „PROGRESSteron” - czy tylko dla pań?

W niedzielę (18 marca) w gdyńskim klubie Tea-tralna (Teatr Miejski, ul. Bema 26) odbędzie się spotkanie pt. „W poszukiwaniu szczęścia”. Początek – godz. 20.00. To zapowiedź trójmiejskiego festiwalu „PROGRESSteron”. 

Dlaczego niektórzy ludzie są bardziej zadowoleni ze swojego życia? Co daje nam większe spełnienie – praca, rodzina czy może pieniądze? Gdzie znajdują są najszczęśliwsze miejsca na ziemi i czy w Polsce można być szczęśliwym? Na te i inne pytania związane z poszukiwaniem szczęścia postarają się odpowiedzieć uczestnicy spotkania. Jego gościem specjalnym będzie dr Marlena Kossakowska ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, specjalizująca się w psychologii klinicznej i psychologii pozytywnej. Rozmowę poprowadzi Anna Świtajska z wydawnictwa Smak Słowa. Inspiracją będzie książka autorstwa dwóch wybitnych naukowców Eda Dienera i jego syna Roberta Biswasa-Dienera  pt. „Szczęście”.

Wstęp wolny.

Szczegóły 25. Rozwojowego Festiwalu dla Kobiet „PROGRESSteron” na stronie internetowej: www.dojrzewalnia.pl/progressteron-trojmiasto-o-festiwalu.html .


W Klubie Filmowym…

Klub Filmowy w Gdyni (ul. Waszyngtona 1) zaprasza w najbliższy weekend (17-18 marca) na pokazy dwóch filmów: „Sponsoringu” Małgorzaty Szumowskiej i „Fausta” Aleksandra Sokurowa.

17 marca (sobota)
- godz. 16.00 – „Sponsoring”
- godz. 18.00 – „Sponsoring”
- godz. 20.00 – „Faust”

18 marca (niedziela)
- godz. 16.00 – „Sponsoring”
- godz. 18.00 – „Sponsoring”
- godz. 20.00 – „Faust”

„Sponsoring”

reżyseria: Małgorzata Szumowska
występują: Juliette Binoche, Joanna Kulig, Krystyna Janda
szczegóły: dramat, Francja, Polska, Niemcy, 2011, 100 min.
ograniczenia wiekowe: 15+

Sceny z życia paryskich studentek dorabiających sobie prostytucją w obiektywie Małgorzaty Szumowskiej, autorki „33 scen z życia” – jednego z najczęściej nagradzanych polskich filmów ostatnich lat. Anna (Juliette Binoche – „Trzy kolory”, „Angielski pacjent”, „Ukryte”), dobrze sytuowana dziennikarka, przygotowuje artykuł na temat prostytucji wśród studentek. W trakcie pracy nad materiałem poznaje dwie sprzedające swoje ciała dziewczyny – Charlotte (Anais Demoustier) i Alicję (Joanna Kulig), które wprowadzają ją w świat płatnej miłości. Odstręczający, ale też – ku zaskoczeniu Anny – na swój sposób pociągający

„Faust”

reżyseria: Aleksander Sokurow
występują: Johannes Zeiler, Anton Adasiński, Isolda Dychauk
szczegóły: dramat, Rosja, 2011, 134 min.

Aleksander Sokurow, swobodnie zainspirowany opowieścią Goethego, radykalnie reinterpretuje dobrze znany mit. Faust jest u niego myślicielem, buntownikiem i pionierem, ale też anonimowym człowiekiem z krwi i kości, napędzanym przez impulsy chciwości oraz żądzy. To ostatnia część tetralogii Sokurova o ludziach władzy. Bohaterami poprzednich byli Hitler, Lenin i japoński cesarz Hirohito. Symboliczna postać z ostatniej produkcji autora „Rosyjskiej arki” dopełnia galerii postaci wielkich hazardzistów, którzy przegrali najważniejsze zakłady w swoim życiu. Film zdobył główną nagrodę na festiwalu w Wenecji, a także został uhonorowany Nagrodą Publiczności podczas ostatniej edycji Sputnika.

Cena biletu na każdy z filmów: 10 zł.

Strona internetowa Klubu Filmowego w Gdyni: www.klubfilmowy.pl .

źródło: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz