Moja Gdynia

Moja Gdynia

poniedziałek, 26 marca 2012

Optyczne czary mary w gdyńskim EXPERYMENCIE


Znikające ręce, zamiana twarzami i najdłuższy kalejdoskop w Polsce – to tylko niektóre atrakcje nowej, interaktywnej wystawy w gdyńskim Centrum Nauki EXPERYMENT (al. Zwycięstwa 96/98). Ekspozycja „Kalejdoskop – Przewrotne OKO”, prezentująca fascynujące zjawiska ze świata optyki, będzie czynna od 3 kwietnia do końca 2012 roku.

Wystawę tworzy ponad 30 stanowisk prezentujących zjawiska ilustrujące m.in.: powstawanie pozornych i rzeczywistych obrazów, załamanie światła czy trójwymiarowe widzenie. Ekspozycja pomaga zrozumieć działanie aparatu fotograficznego czy światłowodu, tajniki luster, a także powstawanie trójwymiarowego obrazu.

Na gości czekają:
- największy w Polsce kalejdoskop o długości prawie 2,5 m;
- magiczny sześcian, czyli iluzja znikającej ręki;
- zamiana twarzy – płynna zamiana obrazów twarzy między dwoma osobami;
- lustrzane 3D – w pełni trójwymiarowy obraz bez wykorzystywania okularów;
- kolorowe promienie, czyli „nawijanie” światła na szpulkę.


Wystawa została przygotowana z myślą zarówno o dzieciach, jak i dorosłych. Stworzyli ją pasjonaci fizyki i dydaktyki: mgr inż. Krzysztof Horodecki i dr Bogdan Zajdziński – nauczyciele, dyrektorzy szkół z wieloletnim stażem.Ekspozycja będzie czynna od wtorku do niedzieli w godz. 10.00-16.00, w środy w godz. 10.00-20.00. Wstęp do Centrum Nauki EXPERYMENT oraz na wystawę „Kalejdoskop – Przewrotne OKO”: bilet normalny – 12 zł, ulgowy – 6 zł.Więcej informacji na stronie internetowej: www.experyment.gdynia.pl .
źródło: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz