Moja Gdynia

Moja Gdynia

poniedziałek, 17 czerwca 2013

Nocne bieganie i maszerowanie - Nocny Marsz Świętojański w GdyniJak zaczynać to z impetem! Początek lata w Gdyni wygląda bardzo okazale. Po ponad 80 latach Miasto wraca do pięknej tradycji Święta Morza. Wielkie obchody odbędą się w dniach 22-30 czerwca 2013 r., a wśród ponad 40 zaplanowanych imprez są nie tylko morskie atrakcje.

Prawie 5 tysięcy zawodników wystartuje w Nocnym Biegu Świętojańskim, który odbędzie się 21 czerwca 2013 r. (piątek). O godz. 23.59 wystrzał armatni z pokładu ORP „Błyskawica" da znak do rozpoczęcia rywalizacji. Dwie godziny wcześniej na trasę wyruszą uczestnicy Nocnego Marszu Świętojańskiego, wśród których będzie twórca nordic walking - Marko Kantaneva z Finlandii. 

Uczestnicy Nocnego Biegu Świętojańskiego wyruszą na 10-kilometrową trasę, która prowadzić będzie: Skwerem Kościuszki, ulicami Jerzego Waszyngtona, Św. Piotra, Bernarda Chrzanowskiego, Polską, Janka Wiśniewskiego, Jana z Kolna, Tadeusza Wendy, ponownie Św. Piotra i Jerzego Waszyngtona, Świętojańską, al. Marsz. Piłsudskiego, Bulwarem Nadmorskim i Skwerem Kościuszki. Centrum zawodów usytuowane będzie naprzeciwko Akwarium Gdyńskiego.

Nocny Marsz Świętojański rozpocznie się o godz. 22.00 na wysokości ORP „Błyskawica". Trasa o długości 3,6 km prowadzić będzie: Skwerem Kościuszki, aleją topolową oraz Bulwarem Nadmorskim. Z Marko Kantanevą, legendą tej dyscypliny, zmierzy się ponad 400 osób.

Dzień później, 22 czerwca, o godz. 12.00 Marko Kantaneva poprowadzi seminarium w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni  (al. Zwycięstwa 96/98).


Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.gdyniasport.pl/.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz