Moja Gdynia

Moja Gdynia

wtorek, 28 maja 2013

Wystawki w Gdyni jeszcze przed wakacjami!
Ważna informacja Rzecznika Urzędu Miasta w Gdyni:

Wsłuchując się w liczne głosy mieszkańców Gdyni, Urząd Miasta Gdyni we współpracy z PRSP Sanipor Sp. z o.o. zdecydował o przeprowadzeniu jeszcze przed wakacjami zbiórki odpadów wielkogabarytowych, tzw. „wystawek".

W pięć kolejnych sobót czerwca, we wszystkich dzielnicach Gdyni, zgodnie z ustalonym harmonogramem (tabela poniżej), będzie można pozbyć się bezpłatnie starych tapczanów, lodówek i innych zalegających w domu gratów.

Zasady odbioru odpadów są takie same jak w dotychczasowych edycjach wystawek: mieszkańcy poszczególnych dzielnic wystawiają odpady w soboty do godziny 12.00 przy pergoli śmietnikowej, przed własną posesją lub na chodniku przy krawężniku.

Zbierane są wyłącznie odpady wielkogabarytowe pochodzące z gospodarstw domowych, takie jak: meble, sprzęt elektryczny i elektroniczny, armatura sanitarna, okna, drzwi, dywany, opony itp. Prosimy mieszkańców, aby nie wystawiali odpadów zmieszanych oraz niebezpiecznych.

Zorganizowanie wystawki było możliwe dzięki porozumieniu, jakie Miasto Gdynia zawarło z firmą PRSP Sanipor Sp. z o.o. Porozumienie to zakłada również, że do końca roku 2013 wszyscy mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej otrzymywać będą bezpłatnie worki do gromadzenia odpadów selektywnych. Pierwszy zestaw worków na plastik, papier i szkło zostanie dostarczony do każdego domu jednorodzinnego pod koniec czerwca - każdy następny worek będzie przekazywany w zamian za worek wypełniony surowcami.

Poniżej harmonogram wystawek: 
Data zbiórki
Dzielnice objęte zbiórką
1 czerwca
Pogórze, Obłuże, Oksywie,  Babie Doły, Pustki Cisowskie - Demptowo,
8 czerwca
Chylonia, Cisowa, Grabówek, Leszczynki, Działki Leśne
15 czerwca
Śródmieście, Kamienna Góra,  Wzg. Św. Maksymiliana, Witomino - Radiostacja, Witomino - Leśniczówka,
22 czerwca
Redłowo, Orłowo, Mały Kack
29 czerwca
Chwarzno - Wiczlino, Wielki Kack, Karwiny, Dąbrowa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz