Moja Gdynia

Moja Gdynia

poniedziałek, 28 listopada 2011

Katarzyna Melzacka z Gdańska, studentka pedagogiki w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni, została miss tej uczelni.

O tytuł rywalizowało 11 studentek. Panie prezentowały się w strojach „imprezowych”, mundurkach szkolnych, strojach plażowych i sukniach ślubnych. Musiały być nie tylko urodziwe, ale i uzdolnione. Każda chwaliła się swoim talentem. Zwyciężczyni zademonstrowała „fire show”. 


Wybory miss były częścią obchodów Dnia Podchorążego, które jutro (29 listopada) zwieńczą uroczysty apel i przekazanie podchorążym władzy nad uczelnią.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 16.00 na placu apelowym uczelni (ul. Śmidowicza 69), w blasku pochodni. Studenci wojskowi II roku wystąpią w historycznych mundurach nawiązujących do okresu powstania listopadowego. Wyznaczony spośród podchorążych rektor-komendant w sposób symboliczny przejmie na jeden dzień władzę nad uczelnią.

Na pamiątkę wydarzeń z 29 listopada 1830 r., rocznicy wybuchu powstania listopadowego, współcześni podchorążowie – studenci Akademii Marynarki Wojennej przypominają tradycje walki o niepodległość, oddając w ten sposób hołd patriotycznej młodzieży wojskowej.

zdjęcie Katarzyny Melzackiej – fot. Dorota Nelke.
źródło: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz