Moja Gdynia

Moja Gdynia

wtorek, 6 grudnia 2011

Już dzisiaj wielka iluminacja gdyńskich ulic!

Dzisiaj (6 grudnia) wielka inauguracja świątecznej iluminacji w Gdyni. Już o zmierzchu dekoracje rozświetlą główne ulice miasta. Ok. godz. 16.00 rozbłyśnie choinka przed Stadionem Miejskim (ul. Olimpijska), a podczas imprezy mikołajkowej, która rozpoczyna się o godz. 18.00 – drzewko przed magistratem (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54). „Zapłonie” również fontanna na Skwerze Kościuszki. Wieczorny spektakl świetlny to nie lada gratka dla fotografów, których serdecznie zapraszamy, by uwiecznili tę chwilę.

Już o zmierzchu na drzewach głównych ulic miasta: Świętojańskiej, 10 Lutego i Starowiejskiej rozbłysną świąteczne lampki – białe i niebieskie ledowe „węże”. Oprócz tych ozdób, jak co roku, na ulicach tych pojawią się charakterystyczne dla Gdyni świetlne choinki-żaglówki (inspirowane logo miasta).

Na ponad 8-metrowej choince przed stadionem zabłyśnie 8 tys. lampek. Będzie to jednak zaledwie preludium do dalszej części gdyńskich mikołajek, bowiem podczas imprezy przed magistratem prawie 16-metrowe drzewko rozświetli 12 tysięcy lampek.

Na fontannie na Skwerze Kościuszki pojawią się pióropusze świateł. Pobliskie latarnie rozjaśnią specjalnie zaprojektowane świetliste ubranka, a konary i pnie drzew oplotą ledowe „węże”.
 

źródło: Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz