Moja Gdynia

Moja Gdynia

piątek, 2 grudnia 2011

Mikołaje na motorach i inne .... atrakcje

Tradycyjnie 6 grudnia obchodzić będziemy mikołajki, ale w Gdyni Święty Mikołaj zamelduje się już w niedzielę. Dla dzieci i dorosłych przygotował wiele atrakcji – finał trójmiejskiej parady „Mikołaje na motocyklach” i towarzyszący mu festyn na placu przed Akwarium Gdyńskim, a we wtorek – Mikołajki na sportowo – na stadionie piłkarskim, tradycyjna impreza choinkowa oraz multimedialna niespodzianka przy magistracie – videomapping.

Mikołaje na motocyklach

W niedzielę (4 grudnia) o godz. 11.00 z Gdańska do Gdyni wyruszy dziewiąta już parada „Mikołajów na motocyklach”. Na Skwerze Kościuszki pojawi się około godz. 12.00. Publiczność, w oczekiwaniu na biało-czerwoną kolumnę, rozgrzeje się podczas pełnego w atrakcje festynu przed Akwarium Gdyńskim.

Zbiórka od godz. 9.00 na ul. Jana Pawła II w Gdańsku (pas startowy na Zaspie). Uczestnicy przejadą głównymi arteriami Trójmiasta: al. Rzeczypospolitej, ul. Kołobrzeską, al. Grunwaldzką, al. Niepodległości, al. Zwycięstwa, ul. Władysława IV, ul. 10 Lutego na Skwer Kościuszki. 

Aby wziąć udział w paradzie należy spełnić trzy warunki:
- przyjechać na motocyklu, quadzie, motorowerze lub skuterze;
- ubrać się w strój Św. Mikołaja (czapka, kurtka, spodnie);
- wpłacić minimum 20 zł (w jednym z punktów przedsprzedaży wyznaczonym przez organizatora lub w punkcie na terenie imprezy).

Od godz. 11.00 na Skwerze Kościuszki czekać będzie mnóstwo atrakcji. Na swój pokład zaprosi „Dar Młodzieży”. Na scenie przy Akwarium Gdyńskim będzie można obejrzeć występ kabaretu „Pyda Squad”, a także wysłuchać koncertów – „Innervision”, „The Heroes” oraz gwiazdy festynu – zespołu „Bielizna” (godz. 13.45). Na skwerze pojawi się czołg T55, a także zabytkowy wóz straży pożarnej. Ponadto atrakcyjne konkursy i turnieje dla publiczności, loteria, wesołe zapasy gwiazdkowych bohaterów na ringu: Dziadek Mróz kontra Święty Mikołaj, śnieżynka zmierzy się z gwiazdeczką, a renifer z bałwankiem. O godz. 13.00 prawdziwa inwazja Mikołajów – przybędą z niespodziewanych miejsc, nawet z morza i powietrza.

Parada „Mikołajów na motocyklach” pojawi się ok. godz. 12.00 przy akompaniamencie orkiestry Marynarki Wojennej. Rozstrzygnięte zostaną konkursy na najciekawiej przystrojony motocykl, najdłuższą trasę, największą wpłatę, najładniejszą śnieżynkę, najmłodszego i najstarszego uczestnika. 

Tradycyjnie celem akcji jest zebranie pieniędzy, które zostaną przeznaczone na zakup obiadów dla najbiedniejszych dzieci z wybranych pomorskich szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych. Oprócz wpłat uczestników na ten cel organizatorzy przeznaczą także fundusze zebrane podczas zbiórki prowadzonej w trakcie festynu.

Organizatorzy liczą na pobicie frekwencyjnego i finansowego rekordu z 2009 r., kiedy w paradzie wzięło udział ok. 2900 uczestników i ponad 2300 maszyn. Zebrano ponad 62 tys. zł, które pozwoliły na ufundowanie 22 tys. obiadów dla dzieci.

Więcej informacji na stronie internetowej: http://mikolaje.gd.pl .Mikołajki na sportowo

Gdyński Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza we wtorek (6 grudnia) na „Mikołajki na sportowo”. Zabawa rozpocznie się o godz. 11.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Olimpijskiej 5/9. Potrwa do godz. 17.00.

W programie m.in.: przejażdżki na quadach i minirowerkach, walki gladiatorów, ścianka wspinaczkowa, dmuchane zjeżdżalnie, gigantyczne klocki. Mikołaje oprowadzać będą po Stadionie Miejskim. Pamiątkowe zdjęcia jak najbardziej wskazane.

O godz. 16.00 przed stadionem zapłoną światełka na ponad ośmiometrowej choince.


Mikołajki przy UM Gdyni

Na kulminację gdyńskich mikołajek zapraszamy we wtorek (6 grudnia) o godz. 18.00 przed miejski magistrat (al. Marsz. Piłsudskiego 52/54). W programie multimedialny pokaz videomapping. Zabłyśnie również blisko szesnastometrowa choinka.

Na budynku urzędu pojawią się wielkoformatowe, zapierające dech w piersiach projekcje. Magistrat ożyje, a nawet może się poruszy! Nie zabraknie elementów świątecznych. Reżyserem pokazu jest Mariusz Sławiński, autorem animacji – Tomasz Dęga. Muzyka: Arka Noego.

Kolędy zaspawają dzieci z Niepublicznej Szkoły Lokomotywa, która prowadzi akcję „Dzieci dzieciom”. Uczniowie już po raz drugi nagrali płytę z kolędami. Towarzyszyły im gwiazdy – Piotr Kupicha, Liber, Robert Friedrich – Litza, Mietek Szcześniak, Darek Malejonek i Czarek Paciorek. Dochód ze sprzedaży płyty zostanie przeznaczony na wsparcie rodzinnych domów dziecka.

Gwarantowane ciepłe kakao i pierniczki oraz wizyta Św. Mikołaja.

Uroczyste rozświetlenie gdyńskiej choinki poprzedzi wielkie odliczanie. Wraz z nią „zapłoną” nowe dekoracje na Skwerze Kościuszki. Na wyłączonej na okres zimowy z oczywistych powodów fontannie, zamiast wody pojawi się fontanna… świateł, a 16 pobliskich latarni rozjaśnią specjalnie zaprojektowane świetliste ubranka. Ponadto  ledowe „węże” oplotą konary i pnie 20 okolicznych drzew.

Już o zmierzchu na drzewach głównych ulic miasta: Świętojańskiej, 10 Lutego i Starowiejskiej rozbłysną świąteczne lampki – białe i niebieskie ledowe „węże”. Oprócz tych ozdób, jak co roku, na ulicach tych pojawią się charakterystyczne dla Gdyni świetlne choinki-żaglówki (inspirowane logo miasta).

W załączniku plakat.

i pozostałe atrakcje…

Mikołajki na Biegunie Północnym

Akwarium Gdyńskie Morskiego Instytutu Rybackiego – Państwowego Instytutu Badawczego zaprasza w najbliższy weekend (3-4 grudnia), w godz. 11.00-16.00, na „Mikołajki na Biegunie Północnym”.

Akwarium zaprasza na potkanie z najsłynniejszym mieszkańcem koła podbiegunowego i jego sąsiadami, lodowato-gorącą mieszankę atrakcji. Dużych i małych, którzy jeszcze nie poczuli atmosfery zbliżających się świąt, po wspólnym kolędowaniu z chórem D’accordo, spektaklu „Opowieść Wigilijna” w wykonaniu Teatru Frajda oraz tworzeniu fantazyjnych ozdób choinkowych, świąteczny nastrój nie opuści do 24 grudnia. Kto oprócz Mikołaja mieszka na kole podbiegunowym? Jak w Laponii mówi się „dzień dobry” i czy jej mieszkańcy obchodzą Boże Narodzenie? Odpowiedzi w najbliższy weekend. Nie zabraknie też Mikołaja, który dla najgrzeczniejszych maluchów przygotował słodkie niespodzianki.

W programie:

3 grudnia (sobota)

- godz. 11.00-12.00 – Rozśpiewani czekamy na Św. Mikołaja!
chór D’accordo pod batutą Agnieszki Łabudy zaprasza do wspólnego kolędowania w oczekiwaniu na przybycie Świętego Mikołaja;

- godz. 12.00-14.00 – Św. Mikołaj odwiedza Akwarium Gdyńskie… i rozdaje słodkie upominki;

- godz. 14.00-15.30 – „Opowieść Wigilijna”
Teatr Lalek „Frajda” na deski akwarium przygotował nie tylko przedstawienie, ale również zabawy dla najmłodszych;

- godz. 11.00-16.00 – Kolory Zimy
tworzenie fantazyjnych ozdób choinkowych oraz nadawanie barw mieszkańcom bieguna północnego;

4 grudnia (niedziela)

- godz. 11.00-16.00 – Piękno Bieguna Północnego, czyli warsztaty mikroskopowe
poznawanie mieszkańców mroźnej części kuli ziemskiej;

Kolory Zimy
tworzenie fantazyjnych ozdób choinkowych oraz nadawanie barw mieszkańcom bieguna północnego;

Opowieść o mieszkańcach igloo…
najmłodsi poczują się małymi Eskimosami, pluszowi mieszkańcy bieguna oraz bajki o nich na pewno umilą czas;

- godz. 13.00-15.00 – Świąteczna Skandynawia - warsztaty językowe prowadzone przez Akademię Językową w Gdyni
kultura Skandynawii, świąteczne zwyczaje oraz tradycje charakterystyczne dla mieszkańców Szwecji i Norwegii, uczestnicy, niezależnie od wieku, będą mogli poznać ciekawostki dotyczące Skandynawii, zagłębić się w kulturę, mentalność oraz zwyczaje Norwegów i Szwedów.Mikołajkowe zabawy na Dragonie

Galeon Dragon, który cumuje w Basenie Prezydenta (miejsce ORP Błyskawica), zaprasza w niedzielę (4 grudnia) w samo południe na mikołajkowe zabawy.

W programie: Mikołaj opowiada bajki, zadaje zagadki, zaprasza do zabawy...


Rezerwacja: tel. 507 969 183.

Strona internetowa: www.dragon-dragon.pl .


Happening Mikołajkowy w Tea-tralnej

Teatr Klapa zaprasza w niedzielę (4 grudnia) do Tea-tralnej w Gdyni (Teatr Miejski, ul. Bema 26) na „Happening mikołajowy” i czytanie fragmentów książki Janusza Korczaka „Król Maciuś I” – w ramach cyklu „Gdynia Book Club dla dzieci”. Początek – godz. 11.00.

Organizatorzy zapraszają rodziców do przynoszenia paczek dla swoich dzieci, które zostaną wręczone przez Świętego Mikołaja. W czasie spotkania aktorzy poprowadzą zabawę z konkursami. Mikołaj poczyta również dzieciom fragmenty książki Janusza Korczaka „Król Maciuś I”.

Rezerwacje należy wysyłać na adres mailowy: bilety@tea-tralna.pl – prosimy podać nazwisko osoby rezerwującej oraz liczbę biletów. Cena biletu dla dzieci i dorosłych jest taka sama i wynosi 10 zł.

Rezerwacje należy odbierać w Tea-tralnej codziennie po godzinie 15.00, najpóźniej w niedzielę, na godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

Liczba miejsc ograniczona.

Kontakt: tel. 666 553 553.    
   .


Galeria Malucha zaprasza

Fundacja BOMALIHU – Galeria Malucha w Gdyni (ul. Traugutta 2) zaprasza dzieci z rodzicami na Mikołajki – w niedzielę (4 grudnia). Początek – godz. 14.00. 

W programie spektakl dla wielbicieli Teatrzyku - Koperek i Kminek w Betlejem.

Wstęp: 10 zł.

Informacje i zapisy w Galerii Malucha, tel. 58 621 13 88.


Mikołajki w bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni zaprasza dzieci do udziału w zabawach mikołajkowych. W wybranych placówkach czekają liczne konkursy, zabawy, niespodzianki i spotkania z Mikołajem. Udział we wszystkich imprezach jest bezpłatny.


Obłuże – Mikołajki w bibliotece
Mikołajkowe zagadki, pisanie kolorowych listów do Św. Mikołaja, poszukiwanie mikołajkowego worka z niespodziankami. Zabawa ze Świętym Mikołajem.
6 grudnia, godz. 17.00
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 1
ul. Boisko 6
tel. 58 625 08 16, email: filianr1@mbpgdynia.pl

Grabówek – Mikołajkowy czas zabawy
Zabawa ze św. Mikołajem i inne atrakcje. W czasie spotkania pisanie listów do św. Mikołaja, historia święta, rysowanie portretu Św. Mikołaja. Zabawa ze Świętym Mikołajem.
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 3
6 grudnia br., godz. 17.00
ul. Morska 113
tel. 58 627 09 59, email:
filianr3@mbpgdynia.pl

Oksywie – Na Świętego Mikołaja czekam ja i dzieci zgraja
Zajęcia plastyczne: lepienie Mikołaja z masy solnej, zabawy ruchowe.
6 grudnia, godz. 15.00
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 13
ul. Podchorążych 10a
tel. 58 625 48 24, email: filianr13@mbpgdynia.pl

Chylonia – Mikołaje z różnych krajów
Legenda o św. Mikołaju, a także zwyczaje mikołajkowe w różnych krajach. Malowanie Mikołaja oraz wykonywanie z papieru i kartonu butów, do których trafią drobne upominki dla grzecznych dzieci.
6 grudnia, godz. 17.00
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 18
ul. Kartuska 20
tel. 58 623 39 71, email: filianr18@mbpgdynia.pl


Wesołe mikołajki
Spotkanie mikołajkowe, przygotowane przez pracowników Dzielnicowego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz aktorkę Beatę Andraszewicz. Na grzeczne dzieciaki czekają wspaniałe niespodzianki oraz prawdziwy Mikołaj.
12 grudnia, godz. 16.00
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 18
ul. Kartuska 20
tel. 58 623 39 71, email: filianr18@mbpgdynia.pl


Chylonia – Mikołajki na wesoło
Spotkanie ze Świętym Mikołajem, zabawy, gry i konkursy.
8 grudnia, godz. 15.00
Miejska Biblioteka Publiczna Filia nr 12
ul. Opata Hackiego 33
tel. 58 623 00 11, email: filianr12@mbpgdynia.plZabawa mikołajowa w klubie „Bałtyk”

Osiedlowy Klub Kultury S.M. „Bałtyk” (Witomino, ul. Narcyzowa 1) zaprasza dzieci w wieku 3-10 lat na zabawę pełną atrakcji – we wtorek (6 grudnia), w godz. 17.00-19.00.

W programie: przedstawienie „Bajki – Mikołajki”, gry i zabawy przy muzyce, konkursy z nagrodami, występy zespołu tanecznego „Drzazgi”, wizyta Mikołaja.

Wstęp wolny.

Informacje: Osiedlowy Klub SM „Bałtyk”, tel.: 58 624 12 91._______________________________
Zespół Prasowy Urzędu Miasta Gdyni

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz